Материалдар / Жаратылыстану
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Жаратылыстану

Материал туралы қысқаша түсінік
Сабақ жосапары
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
24 Қаңтар 2019
2339
3 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

ҚМЖПән :Жаратылыстану
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімінің мазмұны:1.Ғылым әлемі1.2.Зерттеу сұрағыМектеп:№9мектеп-лицейі

Мерзімі: Мұғалімнің аты-жөні:Ахметова К.Ж
Сынып:Қатысқандар:Қатыспағандар:
Сабақ тақырыбы Зерттеу сұрағы
Оқу мақсаттары / ұзақ мерзім жоспардан 6.1.2.1 тәуелді,тәуелсіз және бақыланатын айнымалыларды бақылау ;
Сабақ мақсаты

Оқушылардың барлығы- тәуелді,тәуелсіз және бақыланатын айнымалы туралы білімі қалыптасады.Оқушылардың көпшілігі- тәуелді,тәуелсіз ажырата аладыОқушылардың кейбірі - тәуелді,тәуелсіз және бақыланатын айнымалыларға тәжірбие жүргізе алады ;
Бағалау критерийлері

Оқушы:- тәуелді,тәуелсіз және бақыланатын айнымалыларды анықтайды- тәуелді,тәуелсіз айнымалыларды ажыратады- тәуелді,тәуелсіз және бақыланатын айнымалыларды тәжірбиемен бақылап анықтайды ;
Тілдік мақсаттар

Құндылықтарды қалыптастыруҚұндылық: Жалпыұлттық «Мәңгілік Ел» идеясының құндылықтары / «Болашаққа бағдар: Рухани жаңғыру»Әлемде бәсекеге қабілетті білімді ұрпақты тәрбиелеуге бағыттау.
Пәнаралық байланысГеография,математика,физика,инорматика
Алдынғы білім6.1.1.1 Жаратылыстану ғылымдарының зерттеу нысандарын тізіп атау
Сабақ барысы
Үақыт/Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті (мақсатқа қалай қол жеткіземін?/ Оқушының іс-әрекеті/ Бағалау (әдіс-тәсілдер/ / стратегия)

Саралау тәсілдері (қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?/ қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлайсыз?)
Сабақтың басы

Оқушылармен амандасу.Оқушылармен түгендеу,келмеген оқушылардың себебін анықтау.Мұғалім қабырғаға 3-5сөз жабыстырады оқушы санына қарап-Жасыл-Ғалымдар-Қызыл-Архиологтар-Көк-Жас зерттеушілер-Ақ-Психологтар-Сары-Жас дарындарӨздеріне ұнаған сөздің жанына барыңыздар дейді,неге таңдағанын сұрайды,сөздер алмастырады,ұнаған сөздің жанына баруды айтады.Осылай оқушыларды топқа бөледі.Оқушылар өзіне ұнаған сөздің жанына барады,неге таңдағаны туралы айтады,келесі сөзді таңдау арқылы топтарына барады.





№1тапсырма.Жеке жұмыс.Мәтінмен жұмыс№4.Блум түймедағы. 1.Айнымалы дегеніміз не?2.Айнымалы түрлері3.Тәулді а 4.Тәуелсіз а5.Бақыланатын айналым6.Мысалдар ДескрипторБілім алушы:-Айнымалы туралы жазады-Айнымалы түрлерін жазады3.Тәулді а жазады4.Тәуелсіз а жазады5.Бақыланатын а жазады6.Мысалдармен түсіндіріп жазадыӨзін-өзі бағалау: «Бас бармақ» әдісімен бағалауЖақсы/Өте жақсы/Орташа





Негізгі бөлім

№2тапсырма. Жұптық жұмыс.Венн диаграммасы Тәуелді тәуесіз айнымалының ерекшелігі ұқсастығын анықтаңыз деп тапсырма береді



№3тапсырма.Топтық жұмыс.№1топ тәжірбиесі:Жұмыртқа тәжірбие жасайды.№2тәжірбиесі:Адам температурасы.№3топ Жылдың 4 мезгіліндегі ағаш жапырақтарына тәжірбие жасайды.
ДескрипторБілім алушы:-Ұқсасттығын анықтайды-Ерекшелігін аныұтайды











ДескрипторБілім алушы:- Жұмыртқа тәжірбие қорытынды жазады-Адам температурасы қорытынды жазады- Жылдың 4 мезгіліндегі ағаш жапырақтарына тәжірбие қорытынды жазады
Өзін-өзі бағалайды













Топтар бірін-бірі бағалауы«Жеміс ағашы» тәсілі арқылы бағалауЖақсы/Өте жақсы/Орташа

Барлығы:- Ұқсасттығын анықтай дыКөпшілігі:-ерекшеліктерін ажырата аладыКейбірі:-Мысалдар келтіре алады.

Сабақ соңы №4тапсырма. Жеке жұмыс.Quizlet1.Айнымалы-өзгеретін уақыт өте немесебелгілі уақыт аралығында кішірейіп немесе ұлғаятын нарсе.2.Айнымалы түрлері саны нешеге бөлінеді-33.Қадағаланылатын айнымалы дегеніміз-Тәжірбие жүзінде өзгермейтін шарттар4.Тәуелді айнымалы-Өзгеріс енгізгенде өзгеретін айнымалыДескрипторБілім алушы:-программа негізінде жауаптары анықталады.

Өзін-өзі бағалайды.

Мұғалімнің өткізген сабақ бойынша рефлексиясы

Ұялы телефон стратегиясыЖасыл спикер – түсініктіСары спикер – әлі түсініксізҚызыл спикер – сұрағым бар






Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!