Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Жаратылыстану
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді жоспар
Бөлім: |
Табиғат физикасы. Жарық, дыбыс, электрлік, магниттілік |
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Кадирова Г.Б. |
|
Күні: |
27.04 |
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны:24 |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы |
Электр тізбегі дегеніміз не? |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.5.5.1 электр энергиясы көздерін анықтау 3.1.2.4 жүргізілген эксперимент нәтижесін құрылған жоспарға сәйкес диаграмма түрінде көрсету, қорытынды жасау |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: электр энергиясы көздерін анықтай алады. Көптеген оқушылар: жануарлардың дыбысын бір-бірімен салыстыра алады. Кейбір оқушылар: тақырып бойынша сұрақтар құрастырып, жауап бере алады. |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 8 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді. Өткен тақырыпқа шолу: -Өткен тақырыпты мазмұндаңдар. -Өткен тақырыптарға байланысты бір-біріңе сұрақ қойып, жауап алыңдар. Оқу материалын жариялау «Мюссенберг» әдісі арқылы жүреді: -Берілген әріптер арасынан мағыналы сөздерді тауып, тақырыпты шығарыңдар. Раэщнтэлектрштбгвдтеатізбегірынджппбшдегенаэщнмэктнпинепщпид - Қандай сөйлем шықты? - Олай болса, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай? Сабақ мақсаты жария етіледі. |
Өткен тақырыпқа қатысты сұрақтарға жауап береді. Тақырыпты шығарады. |
Дескриптор: Электр тогы туралы туралы әңгімелейді-2балл. Оқу тапсырмасын орындаған оқушыны «Ауызша мадақтау» әдісімен бағалау. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. |
|
Жаңа білім 15 мин 2 мин Бекіту 15 мин |
(Ұ) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады. Дәптермен жұмыс болады. А) Суретпен жұмыс. -Тізбектерді салыстырыңдар. - Эврика қандай тізбек жасады? -Негеш қандай тізбек жасады? -Егер Эвриканың тізбегінің бір буыны үзіліп қалса, тізбекке не болады? -Ал Негештің тізбегіндегі сымдардың бірін ажыратып тастаса, не өзгереді? Ә) Мәтінмен жұмыс. Б) Сұрақ-жауап.
-Негеш эксперимент жасағысы
келді. Барлық жағдайда шам жана ма? Анықтаңдар. Өз жауабыңды
түсіндір. Сен қандай ток көздерін білесің? Есіңе түсір. -Ток көзін тізбекке не үшін қосады?
Сергіту сәтінде қазақ биін билету.
(Т, Д) 2-тапсырмада «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісімен жүзеге асырылады. А) Зерттеу. -Әдетте, судың ағынын электр тогына ұқсатады. Бұл құбылыстарға не ортақ? -Электр тізбегі неден тұрады? -Сендердің алдарыңда қарапайым электр тізбегі тұр. Ол қандай заттардан тұратынын атаңдар. -Тұрмыста электр тізбегін қай жерлерден кездестіре аласыңдар? Ә) Модель жасау. -Электр тізбегі қалай жұмыс істейді? Б) Ойлан. -Егер шыршаға ілетін шамтізбектің бір шамы күйіп кетсе, не болуы мүмкін? Өз жауаптарыңды түсіндіріңдер. Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға: -Тақырып бойынша сұрақтар құрастырып, жауап бер. |
Тапсырмалар орындайды. Сұрақтарға жауап береді. Мысалдар келтіреді.
Билеп сергиді.
Бақылайды. Сұрақтарға жауап іздеп, жауап береді. |
Дескриптор: - Тізбектерді салыстырады-2балл. - Негеш экспериментінің нәтижесін анықтайды-1балл. - Ток көздерін атайды—1балл. Дескриптор: - Судың ағыны мен электр тогының ұқсастығын анықтайды-2балл. - Электр тізбегі неден тұратынын анықтайды-1балл. -Тұрмыста электр тізбегін қай жерлерден кездестіре алатынын айтады-1балл. -Электр тізбегі қалай жұмыс істейтінін әңгімелейді-1балл. - Шамтізбектің бір шамы күйіп кетсе, не болуы мүмкін екенін айтады-1балл. |
Оқулық Оқулық
|
Кері байланыс 5 мин |
Кері байланысты «Менің сөзім» әдісі арқылы береді. Оқу тапсырмасы: Мәтінді түсініп оқу. |
Түсінгені туралы ой қорытады. Тапсырманы жазып алады. |
ҚБ қойылады. |
|