А. Назарбеков атындағы №87 жалпы орта білім беретін мектебі
Қысқа мерзімді жоспар
Тексерілді:
|
Пәні |
Жаратылыстану |
|
|
Бөлім |
Менің мектебім « Жанды табиғат» |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Алмаханова Р |
|
|
Күні: |
14.10.2025ж |
|
|
Сынып:1 Е |
Қатысушылар саны:25 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
№6 Жануарлар мен өсімдіктерді салыстыру |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.2.2.1 жануарлар мен өсімдіктерді салыстыру, олардың ұқсастықтары мен айырмашылықтарын ажыратады |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Құндылықты дарыту |
Ай құндылығы: Тәуелсіздік және отаншылдық айы Апталық дәйек сөз: «Отанды сүю – отбасынан басталады!» Қоршаған ортаға қамқорлық жасауға, табиғатты қорғауға,бір-бірін тыңдау және ортақ мақсатқа жетуде бірлесіп әрекет етуге, өз ісіне мұқият болуға және басқаларға көмек көрсетуге тәрбиелеу |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың жос парланған кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақ тың басы 10 минут |
I. Психологиялық ахуал Сәлемдесу. Психологиялық дайындық 1.Көңіл - күйіміз қалай? 2.Ендеше сабағымызды бастайық? 2.Өткен сабақты пысықтау Балалар бізді айналамызда не қоршап тұр? Табиғат қаншаға бөлінеді? Жанды табиғатқа нелер жатады? Жансыз табиғатқа нелер жатады? Жабайы өсімдіктер дегеніміз не? Мәдени өсімдіктер дегеніміз не? Бөлме өсімдігінің пайдасы қандай? Топқа бөлу 1 топ.Табиғат 2 топ. Өсімдік 3 топ. Жануар |
1.Керемет! Тамаша! Ғажап! Алақай! 2.Оқушылар сабаққа зейінін салады
|
Жарай сыңдар! Дескриптор: Сұрақтар ға жауап береді Жанды жансыз табиғатқа мысалдар келтіреді. Бөлме өсімдігінің пайдасын айтады |
|
|
Сабақ тың ортасы 25 минут |
Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын. III. Жаңа тақырып. Білу және түсіну . Оқулықпен жұмыс. Сен - жануарлардың жанды табиғатқа жататынын түсінесің, бақылау жүргізесің; - өсімдіктер мен жануарлардың ұқсастығы мен айырмашылығын салыстырасың. Ұжыммен жұмыс Жануарларды ата. Қай жануар қайда тіршілік етеді?
Топтық жұмыс 1топ. Плакаттағы әріптерден басталатын суреттерді жапсырып,жануардың атын атайды,қайда тіршілік жасайтынын табады. Қай әріптен басталып тұрғанын тауып,буынға бөледі. 2 топ. Берілген өсімдікті өсу реті бойынша жапсырады. Қай өсімдік екенін тауып,ол туралы не білетіндерін айтады. 3 топ. Топтастыру Жанды, жансыз табиғатты суреттерді жапсыру арқылы топтастырады.
Қызықты мәлімет. Бейнерлик көрсету
Жұптық жұмыс «Артығын тап» ойыны
Дәптермен жұмыс Дәптерде берілген тапсырманы орындайды
Бейнеролик Жануарлар мен өсімдіктердің айырмашылығы мен ұқсастығы |
Жануарларды ата. Қай жануар қайда тіршілік ететінін анықтайды. Топта бірлесе отырып,топтастырады,жапсырады Бейнероликті көреді. Қызықты мәліметпен танысады. Балалар жұпта жылдам берілген суреттерден артығын табады. Бейнероликті көріп бүгінгі сабақтағы жануарлар мен өсімдіктердің айырмашылы ғымен ұқсастықтарын түсінеді |
ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын! Дескриптор: Қай жануар қайда тіршілік ететінін анықтай ды ҚБ: Тамаша! Дескриптор: Топта бірлесе отырып, жұмыс жасайды. Тапсырмаларды орындайды. ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын! Дескриптор: Жұпта суреттен артығын табады. Неліктен артық екендігін айтады. |
Оқулық.
Оқулық Дәптер
Дәп тер |
|
Сабақтың соңы 10 минут |
IV.Сабақты қорытындылау. Венн
диаграммасы 1. Жануарлардың тіршілігіне не қажет? 2. Өсімдіктер мен жануарлардың айырмашылығы қандай? 3. Жануарлар немен қоректенеді? 4.Барыс қандай жерде мекен етеді? (оқу мақсаты мен бағалау критерийлеріне оралу): -Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды? -Жетістік критерийлеріне жеттік пе? Бұл сабақта қандай жаңа білім алдың |
Бүгінгі сабақтағы өзінің әрекеті туралы, жаңа білімді меңгерудегі өзінің жетістіктері мен қиыншылығы туралы ой бөліседі. өзін бағалайды |
Кері байланыс : Бүгінгі сабақтың оқу мақсатына жеттік пе ? Бүгінгі сабақта не үйрендің ?. Қалыптастырушы бағалау Мадақтау сөздер Жарайсыңдар |
Суреттер слайд |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
жаратылыстану
жаратылыстану
А. Назарбеков атындағы №87 жалпы орта білім беретін мектебі
Қысқа мерзімді жоспар
Тексерілді:
|
Пәні |
Жаратылыстану |
|
|
Бөлім |
Менің мектебім « Жанды табиғат» |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Алмаханова Р |
|
|
Күні: |
14.10.2025ж |
|
|
Сынып:1 Е |
Қатысушылар саны:25 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
№6 Жануарлар мен өсімдіктерді салыстыру |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.2.2.1 жануарлар мен өсімдіктерді салыстыру, олардың ұқсастықтары мен айырмашылықтарын ажыратады |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Құндылықты дарыту |
Ай құндылығы: Тәуелсіздік және отаншылдық айы Апталық дәйек сөз: «Отанды сүю – отбасынан басталады!» Қоршаған ортаға қамқорлық жасауға, табиғатты қорғауға,бір-бірін тыңдау және ортақ мақсатқа жетуде бірлесіп әрекет етуге, өз ісіне мұқият болуға және басқаларға көмек көрсетуге тәрбиелеу |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың жос парланған кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақ тың басы 10 минут |
I. Психологиялық ахуал Сәлемдесу. Психологиялық дайындық 1.Көңіл - күйіміз қалай? 2.Ендеше сабағымызды бастайық? 2.Өткен сабақты пысықтау Балалар бізді айналамызда не қоршап тұр? Табиғат қаншаға бөлінеді? Жанды табиғатқа нелер жатады? Жансыз табиғатқа нелер жатады? Жабайы өсімдіктер дегеніміз не? Мәдени өсімдіктер дегеніміз не? Бөлме өсімдігінің пайдасы қандай? Топқа бөлу 1 топ.Табиғат 2 топ. Өсімдік 3 топ. Жануар |
1.Керемет! Тамаша! Ғажап! Алақай! 2.Оқушылар сабаққа зейінін салады
|
Жарай сыңдар! Дескриптор: Сұрақтар ға жауап береді Жанды жансыз табиғатқа мысалдар келтіреді. Бөлме өсімдігінің пайдасын айтады |
|
|
Сабақ тың ортасы 25 минут |
Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын. III. Жаңа тақырып. Білу және түсіну . Оқулықпен жұмыс. Сен - жануарлардың жанды табиғатқа жататынын түсінесің, бақылау жүргізесің; - өсімдіктер мен жануарлардың ұқсастығы мен айырмашылығын салыстырасың. Ұжыммен жұмыс Жануарларды ата. Қай жануар қайда тіршілік етеді?
Топтық жұмыс 1топ. Плакаттағы әріптерден басталатын суреттерді жапсырып,жануардың атын атайды,қайда тіршілік жасайтынын табады. Қай әріптен басталып тұрғанын тауып,буынға бөледі. 2 топ. Берілген өсімдікті өсу реті бойынша жапсырады. Қай өсімдік екенін тауып,ол туралы не білетіндерін айтады. 3 топ. Топтастыру Жанды, жансыз табиғатты суреттерді жапсыру арқылы топтастырады.
Қызықты мәлімет. Бейнерлик көрсету
Жұптық жұмыс «Артығын тап» ойыны
Дәптермен жұмыс Дәптерде берілген тапсырманы орындайды
Бейнеролик Жануарлар мен өсімдіктердің айырмашылығы мен ұқсастығы |
Жануарларды ата. Қай жануар қайда тіршілік ететінін анықтайды. Топта бірлесе отырып,топтастырады,жапсырады Бейнероликті көреді. Қызықты мәліметпен танысады. Балалар жұпта жылдам берілген суреттерден артығын табады. Бейнероликті көріп бүгінгі сабақтағы жануарлар мен өсімдіктердің айырмашылы ғымен ұқсастықтарын түсінеді |
ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын! Дескриптор: Қай жануар қайда тіршілік ететінін анықтай ды ҚБ: Тамаша! Дескриптор: Топта бірлесе отырып, жұмыс жасайды. Тапсырмаларды орындайды. ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын! Дескриптор: Жұпта суреттен артығын табады. Неліктен артық екендігін айтады. |
Оқулық.
Оқулық Дәптер
Дәп тер |
|
Сабақтың соңы 10 минут |
IV.Сабақты қорытындылау. Венн
диаграммасы 1. Жануарлардың тіршілігіне не қажет? 2. Өсімдіктер мен жануарлардың айырмашылығы қандай? 3. Жануарлар немен қоректенеді? 4.Барыс қандай жерде мекен етеді? (оқу мақсаты мен бағалау критерийлеріне оралу): -Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды? -Жетістік критерийлеріне жеттік пе? Бұл сабақта қандай жаңа білім алдың |
Бүгінгі сабақтағы өзінің әрекеті туралы, жаңа білімді меңгерудегі өзінің жетістіктері мен қиыншылығы туралы ой бөліседі. өзін бағалайды |
Кері байланыс : Бүгінгі сабақтың оқу мақсатына жеттік пе ? Бүгінгі сабақта не үйрендің ?. Қалыптастырушы бағалау Мадақтау сөздер Жарайсыңдар |
Суреттер слайд |
шағым қалдыра аласыз


























