|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
Зат.Ауа.Су. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№14 сабақ. Су қайда болады? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.3.3.1 судың жанды ағзалар мен жансыз табиғатта кездесетінін түсіндіру және негізгі табиғи көздерін салыстыру; 3.1.2.1 ақпарат көзінің түрлерін, артықшылығы мен кемшілігін анықтау; 3.1.2.2 жүргізілген эксперимент нәтижесін құрылған жоспарға сәйкес көрсету мен қорытынды жасау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ
құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ
ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Өзіндік жұмыс Ауа қалай ластанады ? Ауаны ластаушы заттар қайдан пайда болады ? Ауаны ластамау ережелері тақырыптарында буклет дайындау Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма Жұмбақты шеш Кездеседі мұз күйде, Кездеседі бу күйде. Түсі жоқ, жоқ иісі де, Ауадай қажет бар жерде. Заттың қандай белгілері жұмбақты шешеуге көмектесті? Бұл зат туралы өзің қандай жұмбақ жасырар едің? Барлық жерде су бар. Суретте не бейнеленген? Сипатта. Қандай денелердің құрамында су болады деп ойлайсың? ЕБҚ Жауап бер Судың негізгі көзі қайда болады? Суды қайда кездестіре аламыз? - Бізден басқа тағы нелерге су қажет? ЕҚБ - Жер бетінің қанша бөлігін су алып жатыр? - Су қандай денелерде болады? - Өсімдік бойында су бола ма? Оларға су қайдан келеді? - Адам ағзасында су бола ма? Адам денесінде қанша су бар? - Қандай ағзалар суды мекен ретінде пайдаланады? Топтық жұмыс 2-тапсырма Құндылық мақсаты: Зерттеуге, экспериментке бағытталған жобалық тапсырмаларды орындау «Топтастыру» әдісі Су көздері Негеш, Эврика, Дарын су көздерін екі топқа бөлуге тапсырма алды. Балалардың жұмысын тексер. Олардың әрқайсысы су көздерін қандай белгілері бойынша топтастырды? Өздерің де су көздерін топтастырыңдар. Барлық топқа әртүрлі суқоймаларының аты (мұхит, теңіз, өзен, тоған, көл, бұлақ, хауыз, құдық, арық, жылға) жазылған парақшалар тарату. Оқушыларға үлестірмелі парақшаларды екі топқа топтастырып, бөлуді тапсыру. Кейбір білмеген сөздердің мағынасын түсіну үшін түсіндірмелі сөздіктермен жұмыс жасау. Жұмыстарының нәтижесін сыныптастарымен бөлісу 3-тапсырма «Мен зерттеушімін» Зертте Еліміздің аумағында қандай су қоймалар бар? Сергіту сәті
4-тапсырма Ойлан Ащы суды тұщы суға айналдыруға бола ма? Сен білесің бе? Балқаш- Қазақстандағы ең үлкен көл. Балқаш көлі ерекше. Себебі оның шығыс бөлігінің суы ащы, батыс бөлігінің суы тұщы. Оларды жіңішке Ұзынарал мойнағы бөліп тұрады. Сол себепті екі түрлі су бір-бірімен араласпайды. Үй тапсырмасы Су туралы қосымша мәліметтер жазыа кел. Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Үй тапсырмасын тексертеді Тапсырмалар ды орындайды Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Тапсырманы орындайды Топтастыру жасайды Зерттеу жасайды Жаттығу жасайды Өз ойларын айтады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Транспортир » әдісі
Дескриптор: Ауаны ластамау ережелері тақырыптарында буклет жасайды-1б Тамаша! Дескриптор: Жұмбақтың шешуін табады-1б Кереметсіңдер!
Керемет! Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Тамаша!
Керемет екен! Дескриптор: Су көздерін топтастырады-1б Жұмыстарының нәтижесін сыныптастарымен бөліседі-1б Тамаша! ДескриптоР: Еліміздің аумағында қандай су қоймалар барын атайды-1б Тамаша! Сендер мықты зерттеушісіңдер! Дескриптор: Ащы суды тұщы суға айналдыруға болатынын зерттейді-1б
«Ноутбок» әдісі |
Суреттер Оқу құралдары Жұмыс дәптері Қимылдар Суреттер Сызба Оқулық Суреттер
Оқулық Заттар Суреттер Кері байланыс тақтасы |
||
![]()
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жаратылыстану 14-сабақ
Жаратылыстану 14-сабақ
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
Зат.Ауа.Су. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№14 сабақ. Су қайда болады? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.3.3.1 судың жанды ағзалар мен жансыз табиғатта кездесетінін түсіндіру және негізгі табиғи көздерін салыстыру; 3.1.2.1 ақпарат көзінің түрлерін, артықшылығы мен кемшілігін анықтау; 3.1.2.2 жүргізілген эксперимент нәтижесін құрылған жоспарға сәйкес көрсету мен қорытынды жасау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ
құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ
ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Өзіндік жұмыс Ауа қалай ластанады ? Ауаны ластаушы заттар қайдан пайда болады ? Ауаны ластамау ережелері тақырыптарында буклет дайындау Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма Жұмбақты шеш Кездеседі мұз күйде, Кездеседі бу күйде. Түсі жоқ, жоқ иісі де, Ауадай қажет бар жерде. Заттың қандай белгілері жұмбақты шешеуге көмектесті? Бұл зат туралы өзің қандай жұмбақ жасырар едің? Барлық жерде су бар. Суретте не бейнеленген? Сипатта. Қандай денелердің құрамында су болады деп ойлайсың? ЕБҚ Жауап бер Судың негізгі көзі қайда болады? Суды қайда кездестіре аламыз? - Бізден басқа тағы нелерге су қажет? ЕҚБ - Жер бетінің қанша бөлігін су алып жатыр? - Су қандай денелерде болады? - Өсімдік бойында су бола ма? Оларға су қайдан келеді? - Адам ағзасында су бола ма? Адам денесінде қанша су бар? - Қандай ағзалар суды мекен ретінде пайдаланады? Топтық жұмыс 2-тапсырма Құндылық мақсаты: Зерттеуге, экспериментке бағытталған жобалық тапсырмаларды орындау «Топтастыру» әдісі Су көздері Негеш, Эврика, Дарын су көздерін екі топқа бөлуге тапсырма алды. Балалардың жұмысын тексер. Олардың әрқайсысы су көздерін қандай белгілері бойынша топтастырды? Өздерің де су көздерін топтастырыңдар. Барлық топқа әртүрлі суқоймаларының аты (мұхит, теңіз, өзен, тоған, көл, бұлақ, хауыз, құдық, арық, жылға) жазылған парақшалар тарату. Оқушыларға үлестірмелі парақшаларды екі топқа топтастырып, бөлуді тапсыру. Кейбір білмеген сөздердің мағынасын түсіну үшін түсіндірмелі сөздіктермен жұмыс жасау. Жұмыстарының нәтижесін сыныптастарымен бөлісу 3-тапсырма «Мен зерттеушімін» Зертте Еліміздің аумағында қандай су қоймалар бар? Сергіту сәті
4-тапсырма Ойлан Ащы суды тұщы суға айналдыруға бола ма? Сен білесің бе? Балқаш- Қазақстандағы ең үлкен көл. Балқаш көлі ерекше. Себебі оның шығыс бөлігінің суы ащы, батыс бөлігінің суы тұщы. Оларды жіңішке Ұзынарал мойнағы бөліп тұрады. Сол себепті екі түрлі су бір-бірімен араласпайды. Үй тапсырмасы Су туралы қосымша мәліметтер жазыа кел. Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Үй тапсырмасын тексертеді Тапсырмалар ды орындайды Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Тапсырманы орындайды Топтастыру жасайды Зерттеу жасайды Жаттығу жасайды Өз ойларын айтады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Транспортир » әдісі
Дескриптор: Ауаны ластамау ережелері тақырыптарында буклет жасайды-1б Тамаша! Дескриптор: Жұмбақтың шешуін табады-1б Кереметсіңдер!
Керемет! Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Тамаша!
Керемет екен! Дескриптор: Су көздерін топтастырады-1б Жұмыстарының нәтижесін сыныптастарымен бөліседі-1б Тамаша! ДескриптоР: Еліміздің аумағында қандай су қоймалар барын атайды-1б Тамаша! Сендер мықты зерттеушісіңдер! Дескриптор: Ащы суды тұщы суға айналдыруға болатынын зерттейді-1б
«Ноутбок» әдісі |
Суреттер Оқу құралдары Жұмыс дәптері Қимылдар Суреттер Сызба Оқулық Суреттер
Оқулық Заттар Суреттер Кері байланыс тақтасы |
||
![]()
шағым қалдыра аласыз


















