,,Қысқа мерзімді жоспар
|
Пәні: жаратылыстану Мектебі:№ 158 Ұзақ мерзімді жоспар: 2.3 Адам. Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Алмаханова К А Сыныбы: 1-сынып Қатысқандар саны: 25 Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақ тақырыбы |
Адам қалай есейеді? |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.2.3.2 адам өмірінің кезеңдерін сипаттау; |
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Адамның өсу кезеңдерімен танысады. Көптеген оқушылар: Адамның өсу кезеңдерін әңгімелеп береді. Кейбір оқушылар:Адамның есеюі арқылы өзгеретінін біліп, салыстырады. |
|
Жетістік критерийлері |
Адам өмірінің жас кезеңдерін атайды және сипаттайды. Адам өмірінің жас кезеңдерінің ретін анықтайды. |
|
Тілдік мақсаттар |
Адам өмірінің әртүрлі кезеңдері бейнеленген суреттерді көрсету . Сол кезеңдерді оқушылар тірек сөздерді қатыстырып айтулары керек. Сәби,жасөспірімдік кезең, кемелдену кезең,балалық шақ,жастық шақ, қарттық шақ. |
|
Құндылықтарды дарыту |
Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау. Достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету Қарым-қатынас жасау қабілеті. |
|
Пәнаралық байланыстар |
Математика, көркем еңбек. |
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақтадан адамның есеюі жайлы видеороликті көру |
|
Бастапқы білім |
Адамның дене мүшелерін біледі. Әр мүшенің атқаратын қызметін біледі. |
|
Сабақ барысы |
|
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Видеороликтен адамның есеюін көрсету арқылы тақырыпты ашу 1.Қолайлы орта құрып алу үшін оқушылардың бір-біріне ыстық ықыластарын айтқызу. 2. Сәби , бүлдіршін , оқушы деп үш топқа топтастыру арқылы тақырыпты ашу. |
Адам өмірінің түрлі кезеңдеріне арналған видеоролик көр
Оқушылар топтасады. |
|
Сабақтың ортасы |
Оқулықпен жұмыс. Оқулық бойынша әңгімелеу Топтық тапсырма 1-топ Адам неліктен өседі және дамиды? 2-топ Адамның қимыл-әрекеттері не үшін қажет? 3 топ Есею кезеңдерді ретімен әңгімеле Жұптық жұмыс. Кішкентай кезіңізден есіңізде қалған оқиғаны бір-біріне баяндап бер Ширату жаттығуын жасап жіберейік Интербелсенді тақтадан би қимылдарын жасау |
Адамның өсу кезеңдерін айтады
Оқушылар топта талқылап , ұжымда айтып түсіндіреді
Оқушылар жұпта өз оқиғаларын баяндайды
Интербелсенді тақтадағы видеороликтегі би қимылдарын қайталап жасау. |
|
Сабақтың соңы
|
Жеке жұмыс Берілген суреттерді адам өмірінің кезеңдерімен сәйкестендір Дәптермен жұмыс Баланың өсу кезеңдеріне сәйкес келетін заттарды біріктір. Суреттерді бояу. Отбасыңда қанша адам бар? Жастары нешеде?Кестеге олардың аттарын жаз. Немересі қиналмай орындайтын әрекеттердібілдіретін сөздердісары түспен, атасы жақсы орындайтын әрекеттерді білдіретін сөздерді қызыл түспен боя. Кері байланыс Рефлексия
|
Әр оқушы жеке тапсырмаларын орындайды.
Суреттерді бояйды.
Отбасы адамдардың санын айтады.кестеге аттарын жазады.
Жұмыс дәптердегі тапсырмаларды орындайды.
Стикерді түстерімен тілек ағашына жапсырмалау ( |
|
Дифференциация-оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? Басбармақпен бағалау. Бағдаршаммен бағалау Смайликпен бағалау |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы. |
|
|
Дифференциация |
|
|
|
|
Сабақ бойынша рефлексия |
Тілек ағашына стикерлерге өз есімдерін жазып, түстеріне қарай жапсырмалау |
||
|
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жаратылыстану. 1 сынып. Адам қалай есейеді?
Жаратылыстану. 1 сынып. Адам қалай есейеді?
,,Қысқа мерзімді жоспар
|
Пәні: жаратылыстану Мектебі:№ 158 Ұзақ мерзімді жоспар: 2.3 Адам. Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Алмаханова К А Сыныбы: 1-сынып Қатысқандар саны: 25 Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақ тақырыбы |
Адам қалай есейеді? |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.2.3.2 адам өмірінің кезеңдерін сипаттау; |
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Адамның өсу кезеңдерімен танысады. Көптеген оқушылар: Адамның өсу кезеңдерін әңгімелеп береді. Кейбір оқушылар:Адамның есеюі арқылы өзгеретінін біліп, салыстырады. |
|
Жетістік критерийлері |
Адам өмірінің жас кезеңдерін атайды және сипаттайды. Адам өмірінің жас кезеңдерінің ретін анықтайды. |
|
Тілдік мақсаттар |
Адам өмірінің әртүрлі кезеңдері бейнеленген суреттерді көрсету . Сол кезеңдерді оқушылар тірек сөздерді қатыстырып айтулары керек. Сәби,жасөспірімдік кезең, кемелдену кезең,балалық шақ,жастық шақ, қарттық шақ. |
|
Құндылықтарды дарыту |
Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау. Достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету Қарым-қатынас жасау қабілеті. |
|
Пәнаралық байланыстар |
Математика, көркем еңбек. |
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақтадан адамның есеюі жайлы видеороликті көру |
|
Бастапқы білім |
Адамның дене мүшелерін біледі. Әр мүшенің атқаратын қызметін біледі. |
|
Сабақ барысы |
|
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Видеороликтен адамның есеюін көрсету арқылы тақырыпты ашу 1.Қолайлы орта құрып алу үшін оқушылардың бір-біріне ыстық ықыластарын айтқызу. 2. Сәби , бүлдіршін , оқушы деп үш топқа топтастыру арқылы тақырыпты ашу. |
Адам өмірінің түрлі кезеңдеріне арналған видеоролик көр
Оқушылар топтасады. |
|
Сабақтың ортасы |
Оқулықпен жұмыс. Оқулық бойынша әңгімелеу Топтық тапсырма 1-топ Адам неліктен өседі және дамиды? 2-топ Адамның қимыл-әрекеттері не үшін қажет? 3 топ Есею кезеңдерді ретімен әңгімеле Жұптық жұмыс. Кішкентай кезіңізден есіңізде қалған оқиғаны бір-біріне баяндап бер Ширату жаттығуын жасап жіберейік Интербелсенді тақтадан би қимылдарын жасау |
Адамның өсу кезеңдерін айтады
Оқушылар топта талқылап , ұжымда айтып түсіндіреді
Оқушылар жұпта өз оқиғаларын баяндайды
Интербелсенді тақтадағы видеороликтегі би қимылдарын қайталап жасау. |
|
Сабақтың соңы
|
Жеке жұмыс Берілген суреттерді адам өмірінің кезеңдерімен сәйкестендір Дәптермен жұмыс Баланың өсу кезеңдеріне сәйкес келетін заттарды біріктір. Суреттерді бояу. Отбасыңда қанша адам бар? Жастары нешеде?Кестеге олардың аттарын жаз. Немересі қиналмай орындайтын әрекеттердібілдіретін сөздердісары түспен, атасы жақсы орындайтын әрекеттерді білдіретін сөздерді қызыл түспен боя. Кері байланыс Рефлексия
|
Әр оқушы жеке тапсырмаларын орындайды.
Суреттерді бояйды.
Отбасы адамдардың санын айтады.кестеге аттарын жазады.
Жұмыс дәптердегі тапсырмаларды орындайды.
Стикерді түстерімен тілек ағашына жапсырмалау ( |
|
Дифференциация-оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? Басбармақпен бағалау. Бағдаршаммен бағалау Смайликпен бағалау |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы. |
|
|
Дифференциация |
|
|
|
|
Сабақ бойынша рефлексия |
Тілек ағашына стикерлерге өз есімдерін жазып, түстеріне қарай жапсырмалау |
||
|
|
|||
шағым қалдыра аласыз













