Материалдар / Жаратылыстану 1сынып қысқа мерзімді жоспар

Жаратылыстану 1сынып қысқа мерзімді жоспар

Материал туралы қысқаша түсінік
ашық сабақ өтемін деушілерге көмегі бар
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
26 Желтоқсан 2020
577
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Пән: жаратылыстану Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Тірі табиғат

Күні:

Сынып:

Мектеп: Іле ауданы, Өтеген батыр кенті

24 лицей

Мұғалімнің аты-жөні: Л.К. Шаймакова

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Өсімдік бөліктері


Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.2.1.2 өсімдіктердің негізгі бөліктерін ажырату

1.1.2.1 қоршаған әлем құбылыстарына бақылау жүргізу

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:Өсімдіктердің негізгі бөліктерін ажырату. Қоршаған әлем құбылыстарына бақылау жүргізу

Көптеген оқушылар: Өсімдік бөліктерінің қызметін айту

Кейбір оқушылар:Өсімдік тіршілігіне қажетті жағдаяттарды зерттеу

Бағалау критерийлері

  • Өсімдіктердің негізгі бөліктерін ажыратады

  • Қоршаған ортаға бақылау жасайды

  • Өсімдік бөліктерінің қызметін айтады

  • Өсімдік тіршілігіне қажетті жағдаяттарды зерттейді

Тілдік мақсаттар

Гүл,тамыр,сабақ,тұқым,жеміс


Құндылықтарды дарыту

Қамқорлық, ұйымшылдық, еңбекке баулу

АКТ қолдану дағдылары



Пәнаралық байланыс

Көркем еңбек, дүниетану


Бастапқы білім


Өсімдіктер туралы біледі, өсімдіктердің негізгі бөлімін ажыратады


Сабақ барысы


Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут


(МК)1.Ұйымдастыру кезеңі

Бір-біріне раушан гүлін сыйлау арқылы жылы лебіздер айту

(МК) 2.Топқа бөлу

1.жасыл

2.сары

3.қызыл





Сабақтың ортасы

30 минут


5 минут






















4 минут
























5 минут












5 минут














1 минут


5 минут













5 минут























1.«Ақыл –ой одиссеиясы» әдісі

«Құпия зат»ойынын ойнатамын

(Ұ) -Балалар, менің қолымда керемет , денсаулыққа пайдалы,өмірде жиі қолданылатын,дәруменге бай,жасыл түсті зат бар.Біз оны көктем мезгілінде бақшаға,қыс мезгілінде жылы жайға отырғызамыз. Өзі сопақ,ұсақ тікенекшелері бар.

-Бұл не?

-Ал ,енді осы қиярды біз қалай өсіреміз?

-Қалай ойлайсыздар?

-Тұқымды қайда отырғызамыз?

-Тұқымнан (дән) не пайда болады?......

тұқым- тамыр-сабақ-жапырақ-гүл-жеміс

Ауызша мадақтау.

-Қалай ойлайсыңдар,бүгінгі сабағымыз не жайында болуы мүмкін?

-Дұрыс айтасыңдар,бүгінгі оқу тақырыбы Өсімдік бөліктері

Сабақ мақсатымен таныстырамын.

Өсімдіктердің негізгі бөліктерін ажырату.

Қоршаған әлем құбылыстарына бақылау жүргізу

2.(Ж) «Ойлан, тап» әдісі

1-тапсырма

Суретке мұқият қараңыз.Өсімдіктің негізгі мүшелерін ата. Өсімдіктің негізгі мүшелерінің атауын сөздің бастапқы әріптерімен жазып көрсетіңіз: тамыр – Т, сабақ –С, жапырақ –Ж, гүл –г, Жеміс –Ж.

Дескриптор:

- өсімдіктің негізгі мүшелерін атайды;

- өсімдіктің тамырын «Т» әрпімен белгілейді;

- өсімдіктің сабағын «С» әрпімен белгілейді;

- өсімдіктің жапырағын «Ж» әрпімен белгілейді;

- өсімдіктің гүлін «Г» әрпімен белгілейді;

- өсімдіктің жемісін «Ж» әрпімен белгілейді.

ҚБ Басбармақ

(ЖЖ) «Модельдеу» әдісі

Суреттегі өсімдіктерге мұқият қараңыз. Өсімдіктердің ұқсас мүшелерін атаңыз.

Бос орынға тамыры, сабағы, жапырағы және гүлі, жемісі бар өсімдіктің суретін салыңыз.

Дескриптор: Білім алушы

- өсімдіктердің ұқсас мүшелерін атайды;

- өсімдіктің негізгі бөліктерін көрсетіп, сурет салады.

ҚБ От шашу


(Т) 3-тапсырма. «Постер» әдісі

Өсу үшін өсімдікке не қажет? Тиісті сөздерді тауып жазыңыз



СУ ЖАПЫРАҚ АУА ҚОРЕК ЖЫЛУ КӨЛЕҢКЕ ЖАРЫҚ ТОПЫРАҚ ҚАРАҢҒЫ СУЫҚ ЖЕЛ

Дескриптор:

- өсімдіктердің тіршілігіне қажетті жағдайларды анықтайды;

- тиісті сөздерді тауып жазады

ҚБ Бірін-бірі бағалау «Үш шапалақ»

3. Сергіту сәті

4. (Ж) Дәптермен жұмыс

1. Өсімдік бөліктерін жаз

2.Әр жемісті сәйкестендіріп сыз және боя

Дескриптор:

- Өсімдік бөліктерінің атауын жазады

- Әр суреттің атауын сәйкестендіріп сызады

5.( Ж)Зерттеу:

- Балалар, мен сіздерге сабақ басында қиярды бекер көрсеткен жоқпын. Мақсаты: қиярды өсіп-өну жолдарын зерттеуге аламыз.

Ол үшін мынандай заттар қажет......

5.(Ж) Зертеу жұмысын жүргіземіз

1 топ : Қияр

2-топ: Бидай

3-топ:Бұршақ

Қажетті құралдармен таныстыру,отырғызу жолын түсіндіру.

Тапсырма: пластикалық шағын ыдысты аламыз, түбіне мақта салып,мақта ылғалданатындай, бірақ тұқымдырдың бетін жаппайтындай етіп,аздап су құямыз.

Егер ,біз суды мөлшерден артық құйсақ дән бөртеді,бірақ өнбейді.Себебі, су ауаның өтуіне кедергі жасайды.

Зерттеуге алынған өнімдерді сыныптағы зерттеу бұрышына қойып, күнделікті бақылау жүргізіп тұрамыз.

























ватман қағазы

маркер

қарындаш















түрлі түсті қарындаштар





бейнеролик

https://www.youtube.com/watch?v=Juxk-MYJk_Q

қалам,

қарындаштар



пластик стакан

мақта

су

дән








Сабақтың

соңы


5 минут



«Доп лақтыру» әдісі

1.Өсімдіктің негізгі мүшелерін атаңыз.

2.Жемістердің қандай пайдасы бар?

3.Өсімдіктің өсіп өнуі үшін не қажет?

4.Қандай өсімдікке зерттеу жүргіздік?

Рефлексия «Менің көңіл-күйім» (2минут)



доп

Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


1-тапсырма

Суретке мұқият қараңыз. Өсімдіктің негізгі мүшелерін атаңыз. Өсімдіктің негізгі мүшелерінің атауын сөздің бастапқы әріптерімен жазып көрсетіңіз: тамыр – Т, сабақ –С, жапырақ –Ж, гүл –г, Жеміс –Ж.

( Ж)Зерттеу:

- Балалар, мен сіздерге сабақ басында қиярды бекер көрсеткен жоқпын. Мақсаты: қиярды өсіп-өну жолдарын зерттеуге аламыз.

«Доп лақтыру» әдісі

1.Өсімдіктің негізгі мүшелерін атаңыз.

2.Жемістердің қандай пайдасы бар?

3.Өсімдіктің өсіп өнуі үшін не қажет?

4.Қандай өсімдікке зерттеу жүргіздік?

Сурет салу ,әңгімелеу

Бірін –бірі бағалау

ауызша кері байланыс


«Доп лақтыру» әдісі


«Менің көңіл күйім»


Оқу құралдарын тиімді пайдалану

Сабақ бойынша рефлексия




Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:


2:


Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:


2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

















Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ