Бекітемін: ДОІЖО:Е.Дюсенбаева
|
Білім беру ұйымының атауы |
Панфилов атындағы жалпы орта мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану Алматыкітап |
|||||
|
Бөлім: |
Табиғат физикасы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бейшова Ж Д |
|||||
|
Күні: |
27.02.2025 ж |
|||||
|
Сынып: 2 «А» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№24 сабақ. Қайсысы жылдам? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.5.1.1 түрлі денелердің əртүрлі жылдамдықпен қозғалуына мысал келтіру; 2.5.1.2 жылдамдықты түсіндіруде сапалық сипаттамаларын қолдану (жылдам,баяу); |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Түрлі денелердің әртүрлі жылдамдықпен қозғалуын біледі. «Жылдамдық» деген ұғыммен танысады. |
|||||
|
Құндылықтар: |
Ынтымақтастық -Ұжымда жұмыс дағдыларын құру, -жағымды өзара әрекет пен ынтымақтастық атмосферасын құру -сынып пен жергілікті қоғамдастық төңірегіндегі ынтымақтастық |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5-7 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8 минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 3 минут Бағалау |
Психологиялық ахуалды жақсарту «Қорапты ашу» «Wordwall» әдісі «Күннің көзін ашу»әдісі Таң атты Жел соқты. Қатты соқты Найзағай шарт етті Жаңбыр жауды Жаңбыр қатты жауды Жаңбыр басылды Топқа бөлу «Тамшылар» әдісі
Өткенді пысықтау «Домбыра» әдісі
Ұлттық құндылықты дәріптеу Құндылық мақсаты: Кез келген жағдайда жылдамдыққа, шапшаңдыққа бейімдеу. Жаңа тақырыпты ашу ФС тапсырмасы 1-тапсырма Өрнектердің мәнін кему ретімен орналастыр. Сонда сен сабақтың тақырыбын білесің. Жауап: 10 + 70 = Л 40 + 30 = Д 70 – 20 = М 40 + 50 = Ы 20 + 20 = Д 30 + 30 = А 50 + 50 = Ж 90 – 60 = Ы 50 – 30 = Қ Ұжымдық жұмыс 2-тапсырма Мәреге қайсысы бірінші болып келеді? Неліктен? Ж: Кірпі. Белгілі бір дененің жылдамдығы неғұрлым жоғарыболса, ол соғұрлым тезірек қозғалады. Топтық жұмыс «Кьюар код» әдісі І-топ: 3-тапсырма Жылдамдықты сипаттау үшін қай сөздерді қолданасың? КҮШТІ КЕМ ЖЕҢІЛ ЖОҒАРЫ АЛЫС БАЯУ АУЫР АРТЫҚ ЖЫЛДАМ ІІ- топ: 4-тапсырма Дәлізде жүрген сыныптастарыңның қозғалыс жылдамдығын өлшеуде қандай құралдарды қолдануға болады? Ойлан ФС-тапсырмасы Жұптық жұмыс «Бургер» әдіс 5-тапсырма Суретпен жұмыс Нысандарды олардың жылдамдығымен сәйкестендір. Оларды салыстыр. Оларды дәлелде ... жылдамдығы ... қарағанда артық (кем). Сергіту сәті
6- тапсырма «Кім жылдам
оқиды?» деген зерттеу жүргіз. Сен өз
зерттеуіңде қандай құралды қолданасың? Нәтижесін кестеге толтыр. Не
себепті балалардың оқыған сөздерінің саны әртүрлі
шықты? 7. Нысандарды олардың жылдамдығымен сәйкестендір. Оларды салыстыр.
Үй тапсырмасы Түрлі дереккөздер арқылы анемометрмен қандай жылдамдықты өлшейтінін біл. Осы құралдың көмегімен қандай рекордтар тіркелген? Кері байланыс
Оқушылардың білімін тапсырмалар арқылы бағалау |
Сабаққа дайындық. ( қолды жоғары көтеріп ояну) ( тербелу) ( қатты тербелу) (шапалақ ұру ) ( партаның үстіне он саусақтың ұшымен тысырлату) Қатты жауды( қатты тасырлату) ( тыныш отыру) Өткенді пысықтайды Сұрақтарға жауап береді Жаңа тақырыпты түсініп алады Өз ойын айтады Топтық жұмыс жүргізеді Сәйкестендіру жасайды Жаттығу жасайды Топтық жұмыс жасайды. Зерттеу жүргізеді Жеке жұмыс жасайды Сұрақтарға жауап береді Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
«Ауызша мақтақтау әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! Оқушылар жауабын толықтырып ,әр қайсысына тиімді кері байланыс беріп отыру. Көңіл күй сыйлау ҚБ:«Домбыра» әдісі
Дескриптор: Өткенді пысықтап сұрақтарға жауап береді-1б Дескриптор: Өрнектердің мәнін кему ретімен орналастырады-2б Дескриптор: Мәреге қайсысы бірінші болып келетінін табады-1б Тамаша! Дескриптор: Жылдамдықты өлшеу құралдарын біледі-1б Дескриптор: Нысандарды олардың жылдамдығымен сәйкестендіреді-1б Жарайсыңдар! Дескриптор: Зерттеу жұмыс жасайды-1б Дескриптор: Нысандарды олардың жылдамдығымен сәйкестендіреді. Оларды салыстырады-2б Сұрақтарға жауап береді-1б «Домбыра» әдісі «Автобус» әдісі |
Слайд Жаратылыстану оқулық 2сынып Алматыкітап 2022 Сүйіндікова Ж.Т.
https://wordwall.net/resource/87373226
|
||


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жаратылыстану 2 сынып "Қайсысы жылдам?"
Жаратылыстану 2 сынып "Қайсысы жылдам?"
Бекітемін: ДОІЖО:Е.Дюсенбаева
|
Білім беру ұйымының атауы |
Панфилов атындағы жалпы орта мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану Алматыкітап |
|||||
|
Бөлім: |
Табиғат физикасы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бейшова Ж Д |
|||||
|
Күні: |
27.02.2025 ж |
|||||
|
Сынып: 2 «А» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№24 сабақ. Қайсысы жылдам? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.5.1.1 түрлі денелердің əртүрлі жылдамдықпен қозғалуына мысал келтіру; 2.5.1.2 жылдамдықты түсіндіруде сапалық сипаттамаларын қолдану (жылдам,баяу); |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Түрлі денелердің әртүрлі жылдамдықпен қозғалуын біледі. «Жылдамдық» деген ұғыммен танысады. |
|||||
|
Құндылықтар: |
Ынтымақтастық -Ұжымда жұмыс дағдыларын құру, -жағымды өзара әрекет пен ынтымақтастық атмосферасын құру -сынып пен жергілікті қоғамдастық төңірегіндегі ынтымақтастық |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5-7 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8 минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 3 минут Бағалау |
Психологиялық ахуалды жақсарту «Қорапты ашу» «Wordwall» әдісі «Күннің көзін ашу»әдісі Таң атты Жел соқты. Қатты соқты Найзағай шарт етті Жаңбыр жауды Жаңбыр қатты жауды Жаңбыр басылды Топқа бөлу «Тамшылар» әдісі
Өткенді пысықтау «Домбыра» әдісі
Ұлттық құндылықты дәріптеу Құндылық мақсаты: Кез келген жағдайда жылдамдыққа, шапшаңдыққа бейімдеу. Жаңа тақырыпты ашу ФС тапсырмасы 1-тапсырма Өрнектердің мәнін кему ретімен орналастыр. Сонда сен сабақтың тақырыбын білесің. Жауап: 10 + 70 = Л 40 + 30 = Д 70 – 20 = М 40 + 50 = Ы 20 + 20 = Д 30 + 30 = А 50 + 50 = Ж 90 – 60 = Ы 50 – 30 = Қ Ұжымдық жұмыс 2-тапсырма Мәреге қайсысы бірінші болып келеді? Неліктен? Ж: Кірпі. Белгілі бір дененің жылдамдығы неғұрлым жоғарыболса, ол соғұрлым тезірек қозғалады. Топтық жұмыс «Кьюар код» әдісі І-топ: 3-тапсырма Жылдамдықты сипаттау үшін қай сөздерді қолданасың? КҮШТІ КЕМ ЖЕҢІЛ ЖОҒАРЫ АЛЫС БАЯУ АУЫР АРТЫҚ ЖЫЛДАМ ІІ- топ: 4-тапсырма Дәлізде жүрген сыныптастарыңның қозғалыс жылдамдығын өлшеуде қандай құралдарды қолдануға болады? Ойлан ФС-тапсырмасы Жұптық жұмыс «Бургер» әдіс 5-тапсырма Суретпен жұмыс Нысандарды олардың жылдамдығымен сәйкестендір. Оларды салыстыр. Оларды дәлелде ... жылдамдығы ... қарағанда артық (кем). Сергіту сәті
6- тапсырма «Кім жылдам
оқиды?» деген зерттеу жүргіз. Сен өз
зерттеуіңде қандай құралды қолданасың? Нәтижесін кестеге толтыр. Не
себепті балалардың оқыған сөздерінің саны әртүрлі
шықты? 7. Нысандарды олардың жылдамдығымен сәйкестендір. Оларды салыстыр.
Үй тапсырмасы Түрлі дереккөздер арқылы анемометрмен қандай жылдамдықты өлшейтінін біл. Осы құралдың көмегімен қандай рекордтар тіркелген? Кері байланыс
Оқушылардың білімін тапсырмалар арқылы бағалау |
Сабаққа дайындық. ( қолды жоғары көтеріп ояну) ( тербелу) ( қатты тербелу) (шапалақ ұру ) ( партаның үстіне он саусақтың ұшымен тысырлату) Қатты жауды( қатты тасырлату) ( тыныш отыру) Өткенді пысықтайды Сұрақтарға жауап береді Жаңа тақырыпты түсініп алады Өз ойын айтады Топтық жұмыс жүргізеді Сәйкестендіру жасайды Жаттығу жасайды Топтық жұмыс жасайды. Зерттеу жүргізеді Жеке жұмыс жасайды Сұрақтарға жауап береді Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
«Ауызша мақтақтау әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! Оқушылар жауабын толықтырып ,әр қайсысына тиімді кері байланыс беріп отыру. Көңіл күй сыйлау ҚБ:«Домбыра» әдісі
Дескриптор: Өткенді пысықтап сұрақтарға жауап береді-1б Дескриптор: Өрнектердің мәнін кему ретімен орналастырады-2б Дескриптор: Мәреге қайсысы бірінші болып келетінін табады-1б Тамаша! Дескриптор: Жылдамдықты өлшеу құралдарын біледі-1б Дескриптор: Нысандарды олардың жылдамдығымен сәйкестендіреді-1б Жарайсыңдар! Дескриптор: Зерттеу жұмыс жасайды-1б Дескриптор: Нысандарды олардың жылдамдығымен сәйкестендіреді. Оларды салыстырады-2б Сұрақтарға жауап береді-1б «Домбыра» әдісі «Автобус» әдісі |
Слайд Жаратылыстану оқулық 2сынып Алматыкітап 2022 Сүйіндікова Ж.Т.
https://wordwall.net/resource/87373226
|
||


шағым қалдыра аласыз

























