|
Білім беру ұйымының атауы |
Шымкент қаласы, «Al-Farabi Bilim» жшс мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану Алматыкітап |
|||||
|
Бөлім: |
Табиғат физикасы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кыдырбаева Б.А |
|||||
|
Күні: |
13.03.2025ж |
|||||
|
Сынып: |
2 «Ә» |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қандай денелер жарық өткізеді? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.5.2.1.- Кейбір денелердің жарық өткізгіштігін зерттеу 2.1.2.5.- Құрылған жоспарға сәйкес бақылау жүргізу және қорытынды жасау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Кейбір денелердің жарық өткізгіштігін зерттейді Құрылған жоспарға сәйкес бақылау жүргізеді және қорытынды жасайды |
|||||
|
Құндылықтар: Наурыз айы: Тәуелсіздік пен отаншылдық |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ПЕН ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Отансүйгіштік - ата-анаңды құрметтей білуің... |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Қосымша тапсырма 2минут Сабақты қорыту 6минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасын тексеру. Түрлі дереккөздер арқылы анемометрмен қандай жылдамдықты өлшейтінін біл. Осы құралдың көмегімен қандай рекордтар тіркелген? Ширату жаттығу. «Серпілген сауал» Стакандардағы сұйықтықты салыстыр.Бірінші стакан арқылы көруге болама? Екінші стакан арқылы ше? Неліктен? Жаңа тақырып Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады.
Белсенді оқу ортасын құру. Бірлескен оқу тәсілдері 1-тапсырма «Кел зерттейік» әдісі
Сыныптағы мөлдір заттарды тап. Оларды қалай анықтадың? Керамикадан жасалған стақанға қол шамды пайдалана отырып, жарық өткізгіштік қасиетін анықта? 2- тапсырма «Ашық сұрақ» әдісі Интерактивті тақтамен де көрсету) Оқушылардың назарын суретке аударып, сұрау: -Қандай ертінді жарықты көбірек өткізеді? -Қайсысы азырақ өткізеді? -Себебін түсіндір? «Венн диаграмма» әдісіне салады.
«Ойлан» «Жұптас» әдісі Мөлдір ме, Мөдір емес пе? Су және сүт. ЕБҚ балаға тапсырма Мұғалімнің көмегін көп қажет ететн оқушыларға Жарықты өткізеді- жарықты өткізбейді. Оқушылар жарықты өткізетін заттардың атауларын сары қарандашпен бояп қояды. Мөлдір емес заттардың атауларын қызыл қарандашпен бояйды. Дескриптор: 1.Жарық өткізеді- жарық өткізбейтін заттарды біледі. 2.Жарық өткізеді- жарық өткізбейтін заттарды бояйды. «Бес қадам» әдісі -Бүгінгі сабақта не үйрендің? -Не ұнады? -Не түсініксіз болды? -Саған кім көмектесті?
Үй тапсырмасы |
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Өткенді пысықтайды Салыстыру жасайды Жаңа тақырыпты түсініп алады Зерттеу жұмысын жасайды Жаттығу жасайды Қосымша жұмыс жасайды Кері байланыс береді Үй тапсырмасын алады |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Зымыран» әдісі Дескриптор: Түрлі дереккөздерді пайдаланып анемометрмен қандай жылдамдықты өлшейтінін біліп алады-1б
Дескриптор: Стакандағы сұйықтықты салыстырады Тамаша! Керемет! Дескриптор 1.Сыныптағы мөлдір заттарды табады.1б 2.Оларды анықтайды.1б 3.Стақанның жарықөткізгіштік қасиеті жоқ екенін анықтайды.1б Дескриптор: 1.Қай ертінді жарықты көбірек өткізетінін біледі.1б 2.Қайсысы азырақ өткізетінін түсінеді.Себебін дәлелдейді.1б 3.«Венн диаграмма» әдісіне салады.1б Дескриптор 1.Оқушылар су және сүт құйылған стақандарға түтікшелердің суреттерін қосып сала алады. 2.Содан соң түсіндірмелерін жазады. 1б Дескриптор: 1.Жарық өткізеді- жарық өткізбейтін заттарды біледі. 1б 2.Жарық өткізеді- жарық өткізбейтін заттарды бояйды.1б «Бағдаршам» әдісі |
Суреттер Оқулық
Суреттер Оқулық Қимылдар
Мөлдір заттар АКТ Дереккөздер Таратпа материал дар Кері байланыс тақтасы
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жаратылыстану 2 сынып. Қандай денелер жарықты өткізеді?
Жаратылыстану 2 сынып. Қандай денелер жарықты өткізеді?
|
Білім беру ұйымының атауы |
Шымкент қаласы, «Al-Farabi Bilim» жшс мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану Алматыкітап |
|||||
|
Бөлім: |
Табиғат физикасы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кыдырбаева Б.А |
|||||
|
Күні: |
13.03.2025ж |
|||||
|
Сынып: |
2 «Ә» |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қандай денелер жарық өткізеді? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.5.2.1.- Кейбір денелердің жарық өткізгіштігін зерттеу 2.1.2.5.- Құрылған жоспарға сәйкес бақылау жүргізу және қорытынды жасау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Кейбір денелердің жарық өткізгіштігін зерттейді Құрылған жоспарға сәйкес бақылау жүргізеді және қорытынды жасайды |
|||||
|
Құндылықтар: Наурыз айы: Тәуелсіздік пен отаншылдық |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ПЕН ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Отансүйгіштік - ата-анаңды құрметтей білуің... |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Қосымша тапсырма 2минут Сабақты қорыту 6минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасын тексеру. Түрлі дереккөздер арқылы анемометрмен қандай жылдамдықты өлшейтінін біл. Осы құралдың көмегімен қандай рекордтар тіркелген? Ширату жаттығу. «Серпілген сауал» Стакандардағы сұйықтықты салыстыр.Бірінші стакан арқылы көруге болама? Екінші стакан арқылы ше? Неліктен? Жаңа тақырып Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады.
Белсенді оқу ортасын құру. Бірлескен оқу тәсілдері 1-тапсырма «Кел зерттейік» әдісі
Сыныптағы мөлдір заттарды тап. Оларды қалай анықтадың? Керамикадан жасалған стақанға қол шамды пайдалана отырып, жарық өткізгіштік қасиетін анықта? 2- тапсырма «Ашық сұрақ» әдісі Интерактивті тақтамен де көрсету) Оқушылардың назарын суретке аударып, сұрау: -Қандай ертінді жарықты көбірек өткізеді? -Қайсысы азырақ өткізеді? -Себебін түсіндір? «Венн диаграмма» әдісіне салады.
«Ойлан» «Жұптас» әдісі Мөлдір ме, Мөдір емес пе? Су және сүт. ЕБҚ балаға тапсырма Мұғалімнің көмегін көп қажет ететн оқушыларға Жарықты өткізеді- жарықты өткізбейді. Оқушылар жарықты өткізетін заттардың атауларын сары қарандашпен бояп қояды. Мөлдір емес заттардың атауларын қызыл қарандашпен бояйды. Дескриптор: 1.Жарық өткізеді- жарық өткізбейтін заттарды біледі. 2.Жарық өткізеді- жарық өткізбейтін заттарды бояйды. «Бес қадам» әдісі -Бүгінгі сабақта не үйрендің? -Не ұнады? -Не түсініксіз болды? -Саған кім көмектесті?
Үй тапсырмасы |
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Өткенді пысықтайды Салыстыру жасайды Жаңа тақырыпты түсініп алады Зерттеу жұмысын жасайды Жаттығу жасайды Қосымша жұмыс жасайды Кері байланыс береді Үй тапсырмасын алады |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Зымыран» әдісі Дескриптор: Түрлі дереккөздерді пайдаланып анемометрмен қандай жылдамдықты өлшейтінін біліп алады-1б
Дескриптор: Стакандағы сұйықтықты салыстырады Тамаша! Керемет! Дескриптор 1.Сыныптағы мөлдір заттарды табады.1б 2.Оларды анықтайды.1б 3.Стақанның жарықөткізгіштік қасиеті жоқ екенін анықтайды.1б Дескриптор: 1.Қай ертінді жарықты көбірек өткізетінін біледі.1б 2.Қайсысы азырақ өткізетінін түсінеді.Себебін дәлелдейді.1б 3.«Венн диаграмма» әдісіне салады.1б Дескриптор 1.Оқушылар су және сүт құйылған стақандарға түтікшелердің суреттерін қосып сала алады. 2.Содан соң түсіндірмелерін жазады. 1б Дескриптор: 1.Жарық өткізеді- жарық өткізбейтін заттарды біледі. 1б 2.Жарық өткізеді- жарық өткізбейтін заттарды бояйды.1б «Бағдаршам» әдісі |
Суреттер Оқулық
Суреттер Оқулық Қимылдар
Мөлдір заттар АКТ Дереккөздер Таратпа материал дар Кері байланыс тақтасы
|
||
шағым қалдыра аласыз




















