|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану Арман ПВ |
|
|||||
|
Бөлім: |
Табиғат физикасы |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|||||
|
Күні: |
|
|
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№33 сабақ. Магниттілік |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.5.6.1 - магниттерді қолдану аясын сипаттау; |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
магниттерді қолдану аясын сипаттау |
|
|||||
|
Құндылықтар |
Талап: қоршаған орта тазалығын сақтау |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы
10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал қалыптастыру Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасы 4-тапсырма Дискідегі тапсырманы орында. «Зертте» айдары Жуынатын суыңның температурасын үлкендердің көмегімен өлшеп көр. Жуынатын су температурасы 37 градус |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасын Оқиды |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Зерттеу жүргізеді-1б Нәтижесін жазады-1б |
|
|
||
|
Сабақтың ортасы 25мин |
Жаңа сабақ Фс тапсырма 1-тапсырма Магнит туралы не білесің? Магнит - дегеніміз бұл магнетизм деп аталатын күшті өндіретін объект. [2] Дененің магнит өрісіне ендірілгеннен кейін магнит қасиетке ие болатын кесегі жасанды. Магниттің екі бөлігі болады, яғни солтүстік (N) пен оңтүстік (S). Күш сызықтары солтүстіктен шығып оңтүстікке кіреді. |
Ауызша орындайды |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Сұраққа жауап береді-1б Магнит туралы білетінін айтады-1б |
|
|
||
|
|
2-тапсырма Тәжірибе жаса. Сынып бөлмесінде қандай заттар магнитке тартылады? Қандай заттар тартылмайды? Қорытынды жаса. Темірден жасалған заттар магниттік қасиетке ие болғандықтан, магнитке тартылады. |
Тәжірибе жасайды |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Тәжірибе жасайды-1б Сұраққа жауап береді-1б Қорытынды жасайды-1б |
Тәжірибе-ге керекті заттар |
|
||
|
|
3-тапсырма Адам магнитті не үшін пайдаланады? Магнитті
қолданудың жүздеген әдістері бар. Жалпылама жағдайда
магниттер түрлі объектілерді ұстау, бөлу, бақылау, тасымалдау және
көтеру үшін пайдаланылады. Сонымен қатар электр энергиясын
механикалық энергияға және кері айналдыруға да
қолданылады. |
Тапсырманы орындайды |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Магниттің қолданылуын айтады-1б Тұрмыс жағдайда қандай заттарда магнит бар екенін айтады-1б |
Оқулық Интернет |
|
||
|
|
4-тапсырма Дискідегі тапсырманы орында Магниттің көлемі қандай болса да, солтүстік және оңтүстік 2 полюсі болады. Егер магнитті іліп қойсақ,бір басы солтүстікті () көрсетеді,ал кһекінші басы оңтүстікті көрсетеді. Сондықтан компаста магнитті тіл қолданылады. |
Тапсырманы орындайды |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Дискідегі тапсырманы орындайды-1б |
Диск |
|
||
|
|
ЕБҚ 5-тапсырма Көлемі жағынан үлкен магнит пен кіші магниттің қайсысы күштірек? Анықтайық. Суретте бізге қажетті заттар берілген. Жеке-жеке магнитті темір қыстырғыштарға жақындат. Қай магнит көп тартты? Сонымен анықтап,қорытынды жаса.
|
Тәжірибе жасайды |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Тәжірибе жасайды-1б Қорытынды жасайды-1б |
|
|
||
|
|
Түйін айдары Магнит –темір немесе болаттан жасалған затты өзіне тарта алатын қасиеті бар дене. Магниттің көлемі қандай болса да, солтүстік және оңтүстік полюсі болады. |
Қорытынды-лайды |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Магнит туралы алған білімдерін қорытындылай-ды-1б |
Оқулық |
|
||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
Үйге тапсырма 6-тапсырма Зертте айдары Ата-анаңның көмегімен үйіңдегі қандай заттарда магнит бар екенін зертте. Кері байланыс
|
Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Жарайсың «Данышпан үкі» әдісі |
Үйдегі заттар |
|
||



|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану Арман ПВ |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Табиғат физикасы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№34 сабақ. Магниттерді қолдану |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.5.6.1 - магниттерді қолдану аясын сипаттау; |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Магниттерді қолдану аясын білу. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Білім беру ұйымының
атауы Пәні: Жаратылыстану Арман
ПВ Бөлім: Табиғат
физикасы Педагогтің
аты-жөні: Күні: Сынып: 2 Қатысушылар саны: Қатыспағандар
саны: Сабақтың
тақырыбы: №33 сабақ.
Магниттілік Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаты: 2.5.6.1 - магниттерді
қолдану аясын сипаттау; Сабақтың мақсаты
магниттерді қолдану
аясын сипаттау Құндылықтар Талап: қоршаған орта
тазалығын сақтау Сабақтың барысы Сабақтың
кезеңдері Педагогтің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау Ресурстар
Сабақтың
басы
10
мин
Ұйымдастыру
кезеңі
Психологиялық ахуал
қалыптастыру
Оқушылардың назарын
сабаққа аудару Үй
тапсырмасы 4-тапсырма Дискідегі тапсырманы орында. «Зертте» айдары Жуынатын суыңның температурасын үлкендердің
көмегімен өлшеп көр. Жуынатын су температурасы 37 градус
Оқушылардың назарын
сабаққа аудару
Үй
тапсырмасын
Оқиды
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Зерттеу
жүргізеді-1б
Нәтижесін
жазады-1б
Сабақтың
ортасы 25мин Жаңа
сабақ Фс
тапсырма 1-тапсырма Магнит
туралы не білесің? Магнит -
дегеніміз бұл магнетизм деп аталатын күшті
өндіретін объект. [2] Дененің магнит өрісіне ендірілгеннен
кейін магнит қасиетке ие болатын кесегі жасанды. Магниттің екі
бөлігі болады, яғни солтүстік (N) пен оңтүстік (S). Күш сызықтары
солтүстіктен шығып оңтүстікке
кіреді. Ауызша
орындайды
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Сұраққа жауап
береді-1б Магнит туралы білетінін
айтады-1б 2-тапсырма Тәжірибе
жаса. Сынып бөлмесінде қандай заттар магнитке тартылады? Қандай
заттар тартылмайды? Қорытынды жаса. Темірден
жасалған заттар магниттік қасиетке ие болғандықтан, магнитке
тартылады. Тәжірибе
жасайды
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Тәжірибе
жасайды-1б
Сұраққа жауап
береді-1б Қорытынды
жасайды-1б Тәжірибе-ге керекті заттар 3-тапсырма Адам
магнитті не үшін пайдаланады? Магнитті
қолданудың жүздеген әдістері бар. Жалпылама жағдайда
магниттер түрлі объектілерді ұстау, бөлу, бақылау, тасымалдау және
көтеру үшін пайдаланылады. Сонымен қатар электр энергиясын
механикалық энергияға және кері айналдыруға да
қолданылады. Тапсырманы
орындайды
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Магниттің қолданылуын
айтады-1б Тұрмыс жағдайда қандай
заттарда магнит бар екенін
айтады-1б
Оқулық Интернет 4-тапсырма Дискідегі тапсырманы орында Магниттің
көлемі қандай болса да, солтүстік және оңтүстік 2 полюсі болады.
Егер магнитті іліп қойсақ,бір басы солтүстікті () көрсетеді,ал
кһекінші басы оңтүстікті көрсетеді. Сондықтан компаста магнитті тіл
қолданылады. Тапсырманы
орындайды
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор: Дискідегі тапсырманы
орындайды-1б Диск ЕБҚ 5-тапсырма Көлемі
жағынан үлкен магнит пен кіші магниттің қайсысы күштірек?
Анықтайық. Суретте бізге қажетті заттар берілген. Жеке-жеке
магнитті темір қыстырғыштарға жақындат. Қай магнит көп тартты?
Сонымен анықтап,қорытынды жаса. Тәжірибе
жасайды
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Тәжірибе
жасайды-1б Қорытынды
жасайды-1б Түйін
айдары Магнит
–темір немесе болаттан жасалған затты өзіне тарта алатын қасиеті
бар дене. Магниттің көлемі қандай болса да, солтүстік және оңтүстік
полюсі болады. Қорытынды-лайды
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор: Магнит туралы алған білімдерін
қорытындылай-ды-1б Оқулық
Сабақтың
соңы 10
мин Үйге
тапсырма 6-тапсырма Зертте
айдары Ата-анаңның көмегімен үйіңдегі қандай заттарда
магнит бар екенін зертте. Кері
байланыс
Үй тапсырмасын
алады Кері байланыс
жасайды
Жарайсың «Данышпан үкі»
әдісі
Үйдегі
заттар Білім беру ұйымының
атауы Пәні: Жаратылыстану Арман
ПВ Бөлім: Табиғат
физикасы Педагогтің
аты-жөні: Күні: Сынып: 2 Қатысушылар саны: Қатыспағандар
саны: Сабақтың
тақырыбы: №34 сабақ. Магниттерді
қолдану Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаты: 2.5.6.1 - магниттерді
қолдану аясын сипаттау; Сабақтың мақсаты
Магниттерді қолдану
аясын білу. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

















