1,2,3,4 сыныптар КТЖ, ҚМЖ тобына қосылу 1000 тг. 87714520200 ватсапқа жазыңыз
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану НИШ |
|||||
|
Бөлім: |
Өсімдіктер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№3 сабақ. Өсімдіктің саналуандығына адам қалай әсер етеді? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.1.4 - адамның іс-әрекеттерінің өсімдіктердің саналуандығына әсерін түсіндіру; 3.1.2.1 - ақпарат көзінің түрлерін,артықшылығы мен кемшілігін анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Адамның өсімдік тіршілігіне жасайтын ықпалын түсіндіреді |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК Адамның қоғамдағы құқықтары мен жауапкершілігі туралы алғашқы көзқарастың болуы |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау 4-тапсырма «Сипаттамасын тап» айдары Суреттерге қарап, мәтіннен әр өсімдіктің тіршілік ортасы туралы сөйлемді тауып оқы. Олар туралы мәліметтер тауып кел. Жаңа тақырып 1-тапсырма Топтық жұмыс 1-топ «Себебін ата» айдары «Проблемалық сұрақ» әдісі Егерде өсімдік ылғалды артығымен не жылуды азырақ алса, бірлестікте қандай өзгеріс болады? Үлгі жауап: Ылғал артық болса өсімдік өледі. 2-топ Көл қалайша орманға айналады? Ж: Көл құрғай бастағанда өсімдіктер ауыса бастайды Жұптық жұмыс 2-тапсырма «Түсіндір» айдары Көлдің орнына саябақ қалай пайда болады? Бұл табиғи өзгеріс па, жоқ басқаша ма? Түсіндір Сергіту сәті «Көңілді сергіту» әдісі Бейнебаян арқылы жаттығу жасату ФС тапсырмасы 3-тапсырма «Суреттерді сипатта» айдары Адамның іс-әрекеті өсімдіктерге қалай әсер етеді? Суреттерді пайдаланып, адамның өсімдік саны мен түрінің өзгеруіне тигізер әсерін сипатта. ЕБҚ «Пайымда» айдары Суретке қара. Суреттегі жағдай өсімдіктің саналуандығына қалай әсер етеді? Ж: Улы газдар өсімдікті өлтіреді ЕҚБ Өсімдіктерді қорғау шаралары туралы не білесің? «Қызыл кітап» туралы білесің бе? Өз көзіңмен көріп жүрген іс-шаралар туралы айт. Үй тапсырмасы 4-тапсырма Зерттеу сұрақтарына жауап ізде. Өсімдіктердің саналуандығын сақтауға үлесіңді қалай қосасың? Зерттеу жоспары бойынша әңгімелеуге дайындалып кел. Кері байланыс
|
Өлеңді хормен оқып, бір-біріне сәттілік тілейді Үй тапсырмасын айтады Тапсырмалар ды орындайды Өз ойын айтады Жаттығу жасайды Оқулықпен жұмыс жасайды Жеке жұмыс жасайды Жеке жұмыс жасайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру Тамаша! «Банкомат» әдісі
Дескриптор: Өтілген тақырыптарды біледі-1б Сұрақтарға нақты жауап береді-1б Дескриптор: Өсімдіктер бірлестіктерінің өзгеру себебін біледі-1б
Дескриптор: Адам қолымен өзгерген өсімдік бірлестіктері туралы айтады-1б Табиғаттағы өзгерістерді біледі-1б
Дескриптор: Адамның іс-әрекеті өсімдіктерге қалай әсер ететінін біледі -1б Тамаша!
Тамаша! «Тик Ток» әдісі |
Суреттер Суреттер
Көңілді сергіту жаттығуы https://www.youtube.com/watch?v=oKJ_RaIXZKg Оқу құралдары
Кері байланыс тақтасы |
||



жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жаратылыстану 3-сынып №3 сабақ. Өсімдіктің саналуандығына адам қалай әсер етеді?
Жаратылыстану 3-сынып №3 сабақ. Өсімдіктің саналуандығына адам қалай әсер етеді?
1,2,3,4 сыныптар КТЖ, ҚМЖ тобына қосылу 1000 тг. 87714520200 ватсапқа жазыңыз
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану НИШ |
|||||
|
Бөлім: |
Өсімдіктер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№3 сабақ. Өсімдіктің саналуандығына адам қалай әсер етеді? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.1.4 - адамның іс-әрекеттерінің өсімдіктердің саналуандығына әсерін түсіндіру; 3.1.2.1 - ақпарат көзінің түрлерін,артықшылығы мен кемшілігін анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Адамның өсімдік тіршілігіне жасайтын ықпалын түсіндіреді |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК Адамның қоғамдағы құқықтары мен жауапкершілігі туралы алғашқы көзқарастың болуы |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау 4-тапсырма «Сипаттамасын тап» айдары Суреттерге қарап, мәтіннен әр өсімдіктің тіршілік ортасы туралы сөйлемді тауып оқы. Олар туралы мәліметтер тауып кел. Жаңа тақырып 1-тапсырма Топтық жұмыс 1-топ «Себебін ата» айдары «Проблемалық сұрақ» әдісі Егерде өсімдік ылғалды артығымен не жылуды азырақ алса, бірлестікте қандай өзгеріс болады? Үлгі жауап: Ылғал артық болса өсімдік өледі. 2-топ Көл қалайша орманға айналады? Ж: Көл құрғай бастағанда өсімдіктер ауыса бастайды Жұптық жұмыс 2-тапсырма «Түсіндір» айдары Көлдің орнына саябақ қалай пайда болады? Бұл табиғи өзгеріс па, жоқ басқаша ма? Түсіндір Сергіту сәті «Көңілді сергіту» әдісі Бейнебаян арқылы жаттығу жасату ФС тапсырмасы 3-тапсырма «Суреттерді сипатта» айдары Адамның іс-әрекеті өсімдіктерге қалай әсер етеді? Суреттерді пайдаланып, адамның өсімдік саны мен түрінің өзгеруіне тигізер әсерін сипатта. ЕБҚ «Пайымда» айдары Суретке қара. Суреттегі жағдай өсімдіктің саналуандығына қалай әсер етеді? Ж: Улы газдар өсімдікті өлтіреді ЕҚБ Өсімдіктерді қорғау шаралары туралы не білесің? «Қызыл кітап» туралы білесің бе? Өз көзіңмен көріп жүрген іс-шаралар туралы айт. Үй тапсырмасы 4-тапсырма Зерттеу сұрақтарына жауап ізде. Өсімдіктердің саналуандығын сақтауға үлесіңді қалай қосасың? Зерттеу жоспары бойынша әңгімелеуге дайындалып кел. Кері байланыс
|
Өлеңді хормен оқып, бір-біріне сәттілік тілейді Үй тапсырмасын айтады Тапсырмалар ды орындайды Өз ойын айтады Жаттығу жасайды Оқулықпен жұмыс жасайды Жеке жұмыс жасайды Жеке жұмыс жасайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру Тамаша! «Банкомат» әдісі
Дескриптор: Өтілген тақырыптарды біледі-1б Сұрақтарға нақты жауап береді-1б Дескриптор: Өсімдіктер бірлестіктерінің өзгеру себебін біледі-1б
Дескриптор: Адам қолымен өзгерген өсімдік бірлестіктері туралы айтады-1б Табиғаттағы өзгерістерді біледі-1б
Дескриптор: Адамның іс-әрекеті өсімдіктерге қалай әсер ететінін біледі -1б Тамаша!
Тамаша! «Тик Ток» әдісі |
Суреттер Суреттер
Көңілді сергіту жаттығуы https://www.youtube.com/watch?v=oKJ_RaIXZKg Оқу құралдары
Кері байланыс тақтасы |
||



шағым қалдыра аласыз
















