|
Білім беру ұйымыныңатауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
||||||
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Көлеңке театрын қалай жасайды? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.5.2.1 - көлеңкенің пайда болу себептері мен ерекшеліктерін түсіндіру; 3.5.2.2 - денелердің жарықты шағылыстыру қасиетін түсіндіру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
көлеңкенің пайда болу себептері мен ерекшеліктерін түсіндіреді; денелердің жарықты шағылыстыру қасиетін түсіндірдеді; |
|||||
|
Құндылықтар |
Талап: қоршаған орта тазалығын сақтайды |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы
10 мин |
Ұйымдастырукезеңі Психолгиялық ахуал қалыптастыру Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасын сұрау Көлеңке қалай пайда болады? Толқын мен сәуленің қандай ұқсастығы бар? Олардың басты айырмашылығы қандай? |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасын Оқиды |
ҚБ: «Ақша» әдісі Дескриптор: Өткенді қайталайды Көлеңке қалай пайда болады |
Оқулық |
||
|
Сабақтың ортасы 25мин |
Жаңасабақ ФС тапсырма 1-тапсырма Неліктен хабырғада көлеңке пайда болады? Көлеңке жақсы көрінуі үшін балалар не істеуі керек?
2-тапсырма «Хайуанат бағы» түрлі бейнелердің көлеңкесін түсіріп көр. Көлеңке қашан айқын көрінеді.
3-тапсырма
4-тапсырма «Мен зерттеушімін» әдісі
|
Сұраққа жауап береді Сұрақтарға жауап береді Тапсырманы орындайды. Көлеңке туралы айтады Зерттеу жүргізеді |
ҚБ: «Ақша» әдісі Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді Өз ойларын еркін жеткізеді ҚБ: «Ақша» әдісі Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді Көлеңке қашан айқын көрінеді ҚБ: «Ақша» әдісі Дескриптор: Сұраққа ойланып жауап береді Көлеңке туралы айтады ҚБ: «Ақша» әдісі Дескриптор: Зерттеу жүргізеді Нәтижесін түсіндіреді |
Ыдыстар Оқулық
Оқулық
Оқулық Суреттер Ыдыстар
Слайд
Оқулық |
||
|
Сабақтың соңы 10 мин Кері байланыс |
Көлеңкенің суреті заттың пішінін қайталайды. Көлеңке анық не бұлыңғыр болады. Үйге тапсырма Көлеңке театрын қалай жасайды?
|
Суретпен жұмыс жүргізеді Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
ҚБ: «Ақша» әдісі Дескриптор: Көлеңкенің суреті заттың пішінін қайталайды Смайлктер |
Кері байланыс парақтары |
||
|
Білім беру ұйымыныңатауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтіңаты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дыбыс қалай пайда болады? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.5.3.1 дыбыс қаттылығының дыбыс көзі мен қабылдағыш арасындағы қашықтыққа тәуелділігін түсіндіру 3.1.2.1 ақпарат көзінің түрлерін анықтау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Дыбыс қаттылығының дыбыс көзі мен қабылдағыш арасындағы қашықтыққа тәуелділігін түсіндіреді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Талап: қоршаған орта тазалығын сақтайды |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Білім беру
ұйымыныңатауы Пәні: Жаратылыстану Бөлім: Педагогтің аты-жөні: Күні: Сынып: 3 Қатысушылар саны: Қатыспағандар
саны: Сабақтың тақырыбы: Көлеңке
театрын қалай жасайды? Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаты: 3.5.2.1
- көлеңкенің пайда болу себептері мен ерекшеліктерін
түсіндіру; 3.5.2.2 - денелердің жарықты шағылыстыру қасиетін
түсіндіру Сабақтың мақсаты көлеңкенің пайда болу себептері мен
ерекшеліктерін түсіндіреді; денелердің жарықты шағылыстыру қасиетін
түсіндірдеді; Құндылықтар Талап:
қоршаған орта тазалығын сақтайды Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңдері Педагогтің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау Ресурстар
Сабақтың
басы
10
мин
Ұйымдастырукезеңі
Психолгиялық ахуал
қалыптастыру
Оқушылардың назарын
сабаққа аудару
Үй тапсырмасын
сұрау Көлеңке
қалай пайда болады? Толқын мен
сәуленің қандай ұқсастығы бар? Олардың
басты айырмашылығы қандай?
Оқушылардың назарын
сабаққа аудару
Үй
тапсырмасын Оқиды
ҚБ: «Ақша»
әдісі
Дескриптор:
Өткенді
қайталайды Көлеңке
қалай пайда болады
Оқулық
Сабақтың
ортасы 25мин
Жаңасабақ
ФС
тапсырма
1-тапсырма
Неліктен хабырғада
көлеңке пайда болады?
Көлеңке жақсы
көрінуі үшін балалар не істеуі
керек?
2-тапсырма
«Хайуанат бағы»
түрлі бейнелердің көлеңкесін түсіріп
көр.
Көлеңке қашан айқын
көрінеді.
3-тапсырма
4-тапсырма «Мен
зерттеушімін» әдісі
Сұраққа жауап
береді
Сұрақтарға жауап
береді
Тапсырманы
орындайды.
Көлеңке туралы
айтады
Зерттеу
жүргізеді
ҚБ: «Ақша»
әдісі
Дескриптор:
Сұрақтарға жауап
береді
Өз ойларын еркін
жеткізеді
ҚБ: «Ақша»
әдісі
Дескриптор:
Сұрақтарға жауап
береді
Көлеңке қашан айқын
көрінеді
ҚБ: «Ақша»
әдісі
Дескриптор:
Сұраққа ойланып жауап
береді
Көлеңке туралы
айтады
ҚБ: «Ақша»
әдісі
Дескриптор:
Зерттеу
жүргізеді
Нәтижесін
түсіндіреді
Ыдыстар
Оқулық
Оқулық
Оқулық
Суреттер
Ыдыстар
Слайд
Оқулық
Сабақтың
соңы
10
мин Кері
байланыс
Көлеңкенің суреті
заттың пішінін қайталайды.
Көлеңке анық не
бұлыңғыр болады.
Үйге
тапсырма
Көлеңке театрын
қалай жасайды?
Суретпен жұмыс
жүргізеді
Үй тапсырмасын
алады Кері байланыс
жасайды
ҚБ: «Ақша»
әдісі
Дескриптор:
Көлеңкенің суреті
заттың пішінін қайталайды
Смайлктер
Кері байланыс
парақтары Білім беру
ұйымыныңатауы Пәні: Жаратылыстану Бөлім: Педагогтіңаты-жөні: Күні: Сынып: 3 Қатысушылар саны: Қатыспағандар
саны: Сабақтың тақырыбы: Дыбыс
қалай пайда болады? Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаты: 3.5.3.1
дыбыс қаттылығының дыбыс көзі мен қабылдағыш арасындағы қашықтыққа
тәуелділігін түсіндіру 3.1.2.1
ақпарат көзінің түрлерін анықтау Сабақтың мақсаты Дыбыс қаттылығының дыбыс көзі мен қабылдағыш
арасындағы қашықтыққа тәуелділігін түсіндіреді Құндылықтар Талап:
қоршаған орта тазалығын сақтайды Сабақтың
барысы
Сабақтың кезеңдері | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||























