|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
||||||
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Электр тізбегі дегеніміз не? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.5.5.1 электр энергиясы көздерін анықтау 3.1.2.4 жүргізілген эксперимент нәтижесін құрылған жоспарға сәйкес диаграмма түрінде көрсету, қорытынды жасау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жүргізілген эксперимент нәтижесін құрылған жоспарға сәйкес диаграмма түрінде көрсету, қорытынды жасайды |
|||||
|
Құндылықтар |
Талап: қоршаған орта тазалығын сақтайды |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы
10 мин |
Ұйымдастырукезеңі Психолгиялық ахуал қалыптастыру Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасын сұрау «Бинго» әдісі Океанриумдегі жануар туралы не біле алдың? Жануарларға электр зарядын шығару не үшін қажет деп ойлайсың? Мұны олар қандай жағдайда жасайды? |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасын Оқиды |
ҚБ: «Телефон» әдісі Дескриптор: Өткенді қайталайды-1б Суреттерге қарайды-1б |
Оқулық |
||
|
Сабақтың ортасы 25мин |
Жаңасабақ ФС тапсырма 1-тапсырма Эврика қандай элементерден тізбек жасады? Негеш ше ? Егер Эвриканың тізбегінің бір буыны үзіліп қалса,тізбекке не болады? 2-тапсырма Жана ма, жанбай ма? Негеш эксперимент жасағысы келді. Суреттерге қара. Барлық жағдайда шам жана ма? Анықта. Сен қандай ток көздерін білесің? Суреттегі заттардың қайсысы электр құралына,қайсысы ток көзіне жатады? Ток көзін тізбекке не үшін қосады? ЕБҚ 3-тапсырма Электр тогы Әдетте,судың ағынын электр тогына ұқсатады. Бұл құбылыстарға не ортақ? Электр тізбегі неден тұрады? Тұрмыста электр тізбегін қай жерлерден кездестіре аласың? ЕҚБ 4-тапсырма Модель жаса Электр тізбегі қалай жұмыс істейді? |
Сұраққа жауап береді Сұрақтарға жауап береді Тапсырманы орындайды. Зерттеу жүргізеді |
ҚБ: «Телефон» әдісі Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Өз ойларын еркін жеткізеді-1б ҚБ: «Телефон» әдісі Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Жана ма, жанбай ма?Анықтайды -1б ҚБ: «Телефон» әдісі Дескриптор: Сұраққа ойланып жауап береді-1б Электр тогы туралы айтады-1б ҚБ: «Телефон» әдісі Дескриптор: Модель жасайды -1б Нәтижесін түсіндіреді-1б |
Оқулық Оқулық Оқулық Суреттер Ыдыстар Слайд Оқулық Суреттер Слайд оқулық |
||
|
Сабақтың соңы 10 мин Кері байланыс |
Электр тізбегі ток көзінен,кілттен,энергия тұтынушыдан және байланыструшы сымдардан тұрады. Үйге тапсырма Электр тізбегі дегеніміз не?
|
Суретпен жұмыс жүргізеді Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
ҚБ: «Телефон» әдісі Дескриптор: Сұраққа ойланып жауап береді-1б Қортындылайды-1б Смайлктер |
Кері байланыс парақтары |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№31. Электр тізбегін қалай көрсетуге болады? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.5.5.3 қарапайым электр тізбегін элементтерін көрсете отырып, сызба түрінде ұсыну 3.1.2.1
ақпарат к Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Білім беру ұйымының атауы Пәні: Жаратылыстану Бөлім: Педагогтің аты-жөні: Күні: Сынып: 3 Қатысушылар саны: Қатыспағандар
саны: Сабақтың тақырыбы: Электр
тізбегі дегеніміз не? Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаты: 3.5.5.1
электр энергиясы көздерін анықтау 3.1.2.4
жүргізілген эксперимент нәтижесін құрылған жоспарға сәйкес
диаграмма түрінде көрсету, қорытынды жасау Сабақтың мақсаты Жүргізілген эксперимент нәтижесін құрылған
жоспарға сәйкес диаграмма түрінде көрсету, қорытынды
жасайды Құндылықтар Талап:
қоршаған орта тазалығын сақтайды Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңдері Педагогтің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау Ресурстар
Сабақтың
басы
10
мин
Ұйымдастырукезеңі
Психолгиялық ахуал
қалыптастыру
Оқушылардың назарын
сабаққа аудару
Үй тапсырмасын
сұрау
«Бинго»
әдісі
Океанриумдегі жануар
туралы не біле алдың?
Жануарларға электр
зарядын шығару не үшін қажет деп
ойлайсың? Мұны олар қандай жағдайда
жасайды?
Оқушылардың назарын
сабаққа аудару
Үй
тапсырмасын Оқиды
ҚБ: «Телефон»
әдісі
Дескриптор:
Өткенді
қайталайды-1б Суреттерге
қарайды-1б Оқулық
Сабақтың
ортасы 25мин
Жаңасабақ
ФС
тапсырма
1-тапсырма
Эврика қандай
элементерден тізбек жасады?
Негеш ше
?
Егер Эвриканың
тізбегінің бір буыны үзіліп қалса,тізбекке не
болады?
2-тапсырма
Жана ма, жанбай
ма?
Негеш эксперимент
жасағысы
келді.
Суреттерге
қара.
Барлық жағдайда шам
жана ма? Анықта.
Сен қандай ток
көздерін білесің?
Суреттегі заттардың
қайсысы электр құралына,қайсысы ток көзіне
жатады?
Ток көзін тізбекке
не үшін қосады?
ЕБҚ
3-тапсырма
Электр
тогы
Әдетте,судың ағынын
электр тогына ұқсатады.
Бұл құбылыстарға не
ортақ?
Электр тізбегі неден
тұрады?
Тұрмыста электр
тізбегін қай жерлерден кездестіре
аласың?
ЕҚБ
4-тапсырма
Модель
жаса Электр тізбегі қалай жұмыс
істейді?
Сұраққа жауап
береді
Сұрақтарға жауап
береді
Тапсырманы
орындайды.
Зерттеу
жүргізеді
ҚБ: «Телефон»
әдісі
Дескриптор:
Сұрақтарға жауап
береді-1б
Өз ойларын еркін
жеткізеді-1б
ҚБ: «Телефон»
әдісі
Дескриптор:
Сұрақтарға жауап
береді-1б
Жана ма, жанбай
ма?Анықтайды
-1б
ҚБ: «Телефон»
әдісі
Дескриптор:
Сұраққа ойланып жауап
береді-1б
Электр тогы туралы
айтады-1б
ҚБ: «Телефон»
әдісі
Дескриптор:
Модель
жасайды
-1б Нәтижесін
түсіндіреді-1б
Оқулық
Оқулық
Оқулық
Суреттер
Ыдыстар
Слайд
Оқулық
Суреттер
Слайд оқулық
Сабақтың
соңы
10
мин Кері
байланыс
Электр тізбегі ток
көзінен,кілттен,энергия тұтынушыдан және байланыструшы сымдардан
тұрады.
Үйге
тапсырма
Электр тізбегі
дегеніміз не?
Суретпен жұмыс
жүргізеді
Үй тапсырмасын
алады Кері байланыс
жасайды
ҚБ: «Телефон»
әдісі
Дескриптор:
Сұраққа ойланып жауап
береді-1б
Қортындылайды-1б Смайлктер Кері байланыс
парақтары Білім беру ұйымының атауы Пәні: Жаратылыстану Бөлім: Педагогтің аты-жөні: Күні: Сынып: 3 Қатысушылар саны: Қатыспағандар
саны: Сабақтың тақырыбы: №31. Электр
тізбегін қалай көрсетуге болады? Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаты: 3.5.5.3
қарапайым электр тізбегін элементтерін көрсете отырып, сызба
түрінде ұсыну 3.1.2.1
ақпарат к | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||














