Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Жаратылыстану 3сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді жоспар
Бөлім: |
Жер және ғарыш |
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Дауылова Аружан Нұржанқызы |
|
Күні: |
16.02.2024ж |
|
Сынып: 4 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Пән: |
Күн мен түе қалай ауысады? |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Музыкадағы табиғат құбылыстары |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
3.4.3.1 Жердің өз осінен айналуының салдарын түсіндіру. 3.1.2.4 Жүргізілген эксперимент нәтижесін құрылған жоспарға сәйкес диаграмма түрінде көрсету, қорытынды жасау |
|
Сабақтың мақсаты: |
Күн мен үннің қалай ауыстатынын біледі. Күннің тәуліктік жолының қалай ауысатының түсінеді. |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңдері / уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақ тың басы 5 мин |
Сәлеметсіздер ме оқушылар. Бүгінгі көңіл-күйлерін қалай? Психологиялық ахуал. Амандасу кубигі. Оқушылар кубикті лақтыру арқылы шыққан амандасу түрін орындайды. Жебе әдісі арқылы топтарға бөледі. 1-топ 2- топ 3-топ 4-топ Үй тапсырмасын тексеру. Спираль колесосы арқылы. Шыққан сұраққа аты шыққан оқушы жауап беру арқылы үй жұмысын бекітеді. |
Мұғаліммен амандасады. Психологиялық ахуал қалыптастырады. Кубикті лақтырып бір бірімен амандасады. |
ҚБ: Мұғалімнің кері байланысы. +1АҚЫЛ қағазын тарату. |
Амандасу кубигі Жебе Спираль колесо
|
Сабақ тың ортасы 35 мин Сергіту сәті |
Жаңа тақырыпты ашу. Тақырыпты ашу мақсатында оқушыларға 3минуттық видео көрсетеді. Видео бойынша сұрақтар қояды. Әрбір жағдайға сәйкес қандай өлшем бірлік қолданылатынын суреттерге қарап анықта. Жыл неден құралады? Апта ше? Сағат ше? Тәулік қандай бөліктерге бөлуге болады? Топтарға қағаз таратылады. Топ араснда ақылдасу арқылы сәйкестендіру жұмысын жүргізеді. Пейзаждарды салыстыр. Топтарға суреттер беріледі. Суреттерді рет ретімен қоюлары керек. Шығармашылық тапсырма Word wall қосымшасынан сұрақтарға жауап іздейді. Оқушыларға өткен таөырыпқада қатысы бар қызықты сұрақтар қояды. Сұрақтарды 1 минут ішінде жауап беру қажет. Модель жаса. Мұғалім оқушыларға эксперимент жүргізеді. Шар мен қол шам алып, шарды айналдыру арқылы күннін атуы мен батуын көрсетіп, оқушыларға сұрақтар қояды. Сергіту сәті: Нейро жаттығулары. Жұптық жұмыс Оқушылар жұптасып отырып. Күн тзбелік жоспар құрады. Таңертенгі уақыт, түскі уақыт, кешкі уақыт және түнде не істейміз. |
Видеоны бақылап қойылған сұрақтарға қол көтеру арқылы жауап береді. Әр дұрыс жауапқа оқушылар топта бағаланып отырады.
Қандай өлшем бірлік қандай жағдайда қолданылатын айтады. Сұрақтарға жауап беріп сәйкестендіреді.
Берілген суреттерді топ арасында бірлесіп отырын рет ретімен қояды.
Word wall қосымшасынан қойылған сұрақтарға жауап береді.
Мұғалім жасаған модельге сүйеніп сұрақтарға жауап береді.
Оқушылар жұптасып отырып жұмыс жасайды. Күн тізбелік жоспар құрады. |
Әр дұрыс жауапқа топ арасында +1 ақылдан алып отырады.
Әр дұрыс жауап бір баллмен бағаланады. Әр дұрыс жауапқа бір ақылдан. Әр дұрыс жауап 1 ақыл ҚБ: мұғалімнің кері байланысы. ҚБ:мұғалімнің кері байланысы.
әр жұпқа +1 ақыл. Жұптар ұпайды өз тобына қоса алады. |
Пейзаж суреттері Оқулық жаратылыстану Алматы «АТАМҰРА» 30 бет
https://wordwall.net/fr/resource/52929869
Оқулық жаратылыстану Алматы «АТАМҰРА» 31 бет
|
Сабақ тың соңы 5 мин |
Қорытынды. Сұрақтар қою арқылы: -Бүгінгі сабақта не туралы өттік? Үй жұмысы: 30-31 беттер оқу Рефлексия «Жаңармай бекеті» әдісі арқылы сабақтан алған әсерлерін белгілейді.
Осымен сабағымыз аяқталды. Сау болыңыздар. |
Сабақты қорытындылайды. Сұрақтарға жауап береді. Үй тапсырмасы бойынша мұғалімнің нұсқауы мен түсіндірмелерін мұқият тыңдайды. Кері байланыс орна тады. |
ҚБ: мұғалімнің кері байланысы. |
Интерактивті тақта,оқулық,жаңармай бекеті қағаздары. |