Жаратылыстану 4-сынып қмж

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Жаратылыстану 4-сынып қмж

Материал туралы қысқаша түсінік
Жаратылыстану пәнінен 4-сыныпқа құрылған қысқа мерзімді жоспарда сабақ мақсатына сәйкес оқу бөлімдері түсінікті жасалған
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді жоспар

      Жаратылыстану 34-сабақ


Бөлім:

Табиғат физикасы

Мұғалімнің аты-жөні

Ищанова Лузия Салимжановна

Күні:11.01.2023


Сынып: 4

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Неліктен біз денелерді көре аламыз?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

4.5.2.2 жарықтың шағылуы, жұтылуы сияқты қасиеттерін зерттеу және түсіндіру

4.1.2.2 алынған нәтижені оқушы таңдаған формада ұсыну

Сабақтың мақсаты

  • жарықтың қасиеттерін зерттейді және түсіндіреді;

  • алынған нәтижені өзі таңдаған формада ұсынады;

      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті


Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,

өзін –

өзі тексеру




5 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді. «Кемпірқосақ макеті» арқылы жеті түспен аралас топ құрап, жаттығужасау.

Оқу материалын жариялау «Ойлы текше» әдісі арқылы жүреді:

-Қоршаған әлемді неге біз түрлі түсті етіп көреміз?

-Кемпірқосақта неліктен қызыл түс жоқ?

-Электр тогын тасымалдау үшін қандай материалдарды қолданған дұрыс?

-Ендеше бүгінгі сабағымыз денелердің бізге көрінуі туралы болмақ.

Сабақ мақсаты оқушылармен бірге жария етіледі.

Топқа бөлу «Сан түрлі бояу» әдісі арқылы жүреді.

Жаттығу жасайды.


Сұрақтар қояды, жауап береді.



Тақырып ашады.



Топқа бірігеді.




Сұраққа жауап берген оқушыны «Ауызша мадақтау» әдісімен бағалау. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау.


Кемпірқосақ макеті


Слайдтар

текше






Жаңа білім

15 мин































2 мин



Бекіту

18 мин








(Ұ) 1- тапсырма «Қызықты әңгіме» әдісімен орындалады. Дәптермен жұмыс болады.

А) Сөздік жұмысы.

Жарық сәулесі, кедір-бұдырлы бет.

Ә) Суретпен жұмыс.

Суреттерді пайдаланып, бірінші суреттегі көлді сипаттаңдар. Көлдің беті туралы не айта аласыңдар? Ол неге ұқсайды? Неліктен? Бұл құбылыс қалай аталады?

Суреттерді пайдаланып, екінші суреттегі құмды сипаттаңдар. Құмның беті көлдің беті сияқты қаисетке ие бола ала ма? Неліктен деп ойлайсыңдар?

Б) Топтастыру.1 топ

-Суреттегі денелерді қандай екі топқа жіктеуге болады? Түсіндіріңдер.

В) Сұрақ-жауап.2 топ

-Кітап беті қандай? Оның бетінен жарық шағылады ма? Оның бетіндегі сурет пен жазуды неліктен көресіңдер? Түсіндіріңдер.3 топ

-Басқа заттарды ше? Мысалы, қобызды, сүлгіні ше?

-Айналадағы денелерді көруге жарықтың шағылуының қатысы бар ма? Олардың арасында қандай байланыс болуы мүмкін?

Г) Мәтінмен жұмыс.Жұппен жұмыс

-Мәтінді түсініп оқып танысыңдар.

Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады.

Кейбір оқушыға:

-Айна қандай салаларда қажет?


Сергіту сәтінде «Көңілді бояулар» мультфилимі.


(Т) 2-тапсырма -«Ойлы ғалым» әдісі:

А) Зертте.

-Шағылу құбылысы қалай жүреді?

Ә) Ойлан.

- Тіс дәрігеріне айна не үшін қажет?

-Тағы қандай мамандықтар айнаны пайдаланады? Таныстырылым жасаңдар.


  • Сөздікті жазып алады.



  • Сұрақтарға жауап береді.



























Билеп сергиді.


Сұрақтарға жауап беріп, тапсырма орындайды.

Дескриптор:

  • Сөздікті жазып, жаттап алады-1балл.

  • - Көлді сипаттайды-1 балл.

-Құмды сипаттайды-1балл.

Денелерді екі топқа жіктейді-2балл.

Денелерді көруге жарықтың шағылуының қатысын анықтайды-1балл.




















Дескриптор:

- Шағылу құбылысының жүру үдерісін анықтайды-2балл.

Тіс дәрігеріне айна не үшін қажеттігін анықтайды-1балл.

-Айнаны қолданатын мамандарды анықтайды, атайды-1балл.

Жараты-лыстану оқулығы 4-сынып 2019ж,

дәптер

























Кері байланыс

5 мин

Кері байланысты «Тик ток» әдісі арқылы береді. Оқушылар шеңберге тұрып , қимылмен бүгінгі тақырыптан алған білімі туралы талдайды.

  • Мұғалім оқушылар жауабын талдап, өз қалыптастырушы бағасын қояды.

Оқу тапсырмасы: мәтінді мазмұндау.

Кері байланыс жасайды.

Оқу тапсырмасын жазып алады.

ҚБ қойылады.





Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
28.02.2023
773
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі