|
Бөлім: |
«Менің отбасым және достарым. Жанды табиғат. Өсімдіктер |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Шаймерденова М.А |
|
|
Күні: |
05.11.2025 |
|
|
Сынып: 2 «ғ» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Адам денесінің құрылысы қандай? 9 саб |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.3.1 адамның тірек-қимыл жүйесінің қызметін анықтау. 2.2.3.2 дұрыс дене сымбатын сақтаудың маңыздылығын түсіндіру. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
адамның тірек-қимыл жүйесінің қызметін анықтайды; дұрыс дене сымбатын сақтаудың маңыздылығын түсіндіреді |
|
|
ЕББҚ |
адамның тірек-қимыл жүйесінің қызметін анықтайды |
|
|
Құндылықтар |
Қараша – әділдік және жауапкершілік айы; 1-апта дәйексөзі: «Әділдік пен жауапкершілік – біртұтас ұғым!» |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру: Психологиялық ахуал қалыптастыру ЖИмен бірге Дұрыс отыр партада Тік ұстағын бойыңды. Тірек қимыл жүйесі Сымбатты етер ол сені Жасап жиі жаттығу Тік ұстағын денеңді Жаңа оқу материалын жариялау «Ой қозғау» әдісі арқылы жүреді. - Бұл суреттерде не бейнеленген? - Оларға ортақ не бар? -Ендеше бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: «Адам денесінің құрылысы қандай?» |
Өлең жолдарын айтып қайталайды. Сұрақтарға жауап береді. Сабақ мақсатымен танысады |
Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау «Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! |
Презента ция 1-2
|
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
(Т) 1- тапсырма- «Ашық микрафон» әдісі. Сөздік жұмысы: Қаңқа, скелет, skeleton 1) Мәтінмен, суретпен жұмыс.
Сергіту сәті: нейрожаттығулар. (Т)2-тапсырма-«Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі.
5. Дереккөзбен жұмыс.: Адам қаңқасының сүйектері туралы мәлімет тап. Әртүрлі ақпарат көздерін пайдаланыңдар.
6. Болжау. 6. Адам қаңқасының 25 жасқа дейін өсетіні белгілі. Егер адам бойының өсуі тоқтамаса, онда қандай өзгерістердің болатыны туралы болжаңдар оқушыларға: 1. Қаңқа дегеніміз не? 2. Қаңқаның адам ағзасындағы маңызы қандай? 3. Сүйектердің көпшілігі неліктен түтік тәрізді? |
Тапсырма орындайды. Сұрақтарға жауап береді. Ойын түсіндіреді. Зерделейді. Жұмыс жасайды. Жаттығу жасайды. Тапсырма орындайды. Қаңқасының сүйектері туралы мәліметтерді толықтырады Адам бойының өсуі тоқтамаса, онда қандай Әңгіме құрайды. Өзгерістердің болатыны туралы болжам жасайды Сұраққа жауап береді. Әңгімелейді. |
Дескриптор: Сөздікті жаттайды-1балл. Мәтінді оқып қаңқа сүйектерін атайды -2балл.
Сүйектер пішінін зерделеп, тәжірибе жүргізеді-1балл.
Кейбір сүйектердің ерекшеліктерін анықтайды-1балл.
Айсұлудың жауабын талдайды-1балл.
Қаңқасының сүйектері туралы мәліметтерді толықтырады-2балл.
Адам бойының өсуі тоқтамаса, онда қандай
Өзгерістердің болатыны туралы болжам жасайды-2балл.
|
Оқулық |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс: «Керуен » әдісі бойынша өтеді. Үй тапсырмасы: Мәтінді оқу, 5-тапсырма аяқтау. |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жаратылыстану: Адам денесінің құрылысы қандай? 2-сынып
Жаратылыстану: Адам денесінің құрылысы қандай? 2-сынып
|
Бөлім: |
«Менің отбасым және достарым. Жанды табиғат. Өсімдіктер |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Шаймерденова М.А |
|
|
Күні: |
05.11.2025 |
|
|
Сынып: 2 «ғ» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Адам денесінің құрылысы қандай? 9 саб |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.3.1 адамның тірек-қимыл жүйесінің қызметін анықтау. 2.2.3.2 дұрыс дене сымбатын сақтаудың маңыздылығын түсіндіру. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
адамның тірек-қимыл жүйесінің қызметін анықтайды; дұрыс дене сымбатын сақтаудың маңыздылығын түсіндіреді |
|
|
ЕББҚ |
адамның тірек-қимыл жүйесінің қызметін анықтайды |
|
|
Құндылықтар |
Қараша – әділдік және жауапкершілік айы; 1-апта дәйексөзі: «Әділдік пен жауапкершілік – біртұтас ұғым!» |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру: Психологиялық ахуал қалыптастыру ЖИмен бірге Дұрыс отыр партада Тік ұстағын бойыңды. Тірек қимыл жүйесі Сымбатты етер ол сені Жасап жиі жаттығу Тік ұстағын денеңді Жаңа оқу материалын жариялау «Ой қозғау» әдісі арқылы жүреді. - Бұл суреттерде не бейнеленген? - Оларға ортақ не бар? -Ендеше бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: «Адам денесінің құрылысы қандай?» |
Өлең жолдарын айтып қайталайды. Сұрақтарға жауап береді. Сабақ мақсатымен танысады |
Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау «Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! |
Презента ция 1-2
|
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
(Т) 1- тапсырма- «Ашық микрафон» әдісі. Сөздік жұмысы: Қаңқа, скелет, skeleton 1) Мәтінмен, суретпен жұмыс.
Сергіту сәті: нейрожаттығулар. (Т)2-тапсырма-«Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі.
5. Дереккөзбен жұмыс.: Адам қаңқасының сүйектері туралы мәлімет тап. Әртүрлі ақпарат көздерін пайдаланыңдар.
6. Болжау. 6. Адам қаңқасының 25 жасқа дейін өсетіні белгілі. Егер адам бойының өсуі тоқтамаса, онда қандай өзгерістердің болатыны туралы болжаңдар оқушыларға: 1. Қаңқа дегеніміз не? 2. Қаңқаның адам ағзасындағы маңызы қандай? 3. Сүйектердің көпшілігі неліктен түтік тәрізді? |
Тапсырма орындайды. Сұрақтарға жауап береді. Ойын түсіндіреді. Зерделейді. Жұмыс жасайды. Жаттығу жасайды. Тапсырма орындайды. Қаңқасының сүйектері туралы мәліметтерді толықтырады Адам бойының өсуі тоқтамаса, онда қандай Әңгіме құрайды. Өзгерістердің болатыны туралы болжам жасайды Сұраққа жауап береді. Әңгімелейді. |
Дескриптор: Сөздікті жаттайды-1балл. Мәтінді оқып қаңқа сүйектерін атайды -2балл.
Сүйектер пішінін зерделеп, тәжірибе жүргізеді-1балл.
Кейбір сүйектердің ерекшеліктерін анықтайды-1балл.
Айсұлудың жауабын талдайды-1балл.
Қаңқасының сүйектері туралы мәліметтерді толықтырады-2балл.
Адам бойының өсуі тоқтамаса, онда қандай
Өзгерістердің болатыны туралы болжам жасайды-2балл.
|
Оқулық |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс: «Керуен » әдісі бойынша өтеді. Үй тапсырмасы: Мәтінді оқу, 5-тапсырма аяқтау. |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз



















