Сабақтың тақырыбы: «Ағзалардың тіршілігіндегі бөліп шығаратын өнімдері»
|
Бөлім: |
6.3 А Тірі және өлі табиғаттағы үдерістер |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Қайрулла Шапағат Әмитқызы |
|
Күні: |
07.02.2024 |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ағзалардың тіршілігіндегі бөліп шығаратын өнімдері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.4.2.8 ағзадан бөлініп шығатын өнімдерді атау |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар үшін: Білім алушылар тыныс алудың мәні неде екенін біледі. Көпшілік оқушылар үшін: Адамның тыныс алу мүшелерін атап айтады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 7 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: (Ұ) “Кубик” әдісі арқылы оқушылардың бір-біріне жақсы тілек, мақтау айту, амандасу немесе құшақтау арқылы жағымды ахуал қалыптастыру. Мақсаты: оқушылар бойында идея немесе тілек білдіру, тыңдау дағдыларын дамытуға бағыттау, сондай-ақ барлық оқушыларды қатыстыру арқылы оқыту жағдайларын теңестіру. Тиімділігі: оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл күйін көтереді, бауырмалдығын оятады. https://qazmath.net/ сайты арқылы үш топқа бөлу: Жас қанат, қыран, болашақ |
||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе |
Өткен тақырыпты қайталау мақсатында https://spinthewheel.io/ сайтынан кездейсоқ сұрақтар беріледі. |
Әр оқушыға өткен тақырыпты қайталау мақсатында жекелей сұрақ беріледі. Оқушылар өз ойымен бөліседі. Өзгенің пікірін толықтырады.
|
Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту. Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады. Саралау: Бұл жерде саралаудың «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі көрінеді. Дұрыс мағынада жауап беруге бағыттау мақсатында кейбір оқушыларға ашық сұрақтар, ал кейбір көмек қажет ететін оқушыларға жетелеуші сұрақтар қойылады. |
Өз ойын дұрыс білдіріп, белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» мадақтау сөзімен ынталандыру.
Интер белсенді тақта |
|||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 31 мин. |
Жаңа сабақты слайд арқылы түсіндіреді. Тақырыпты талқылау сұрақтарын қойып кері байланыс жүргізеді. |
Презентациямен танысады. Мұғалімнің сұрақтарына жауап береді. Оқулықты оқып шығады. Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады. |
Оқулықта берілген сұрақтарға жауап береді. |
ДК экраны 6-сынып оқулығы Жұмыс дәптерлері |
|||
|
|
Тапсырмалар айдарындағы тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді. |
1-Тапсырма. Жеке жұмыс «Кім жылдам?» 1.Өсімдіктер бөліп шығаратын заттар? 2. Эфир майлары не үшін қолданылады? 3. Бөліп шығару дегеніміз не? 4. Тердің қызметі қандай? 5. Адам және жануарлар қандай заттарды бөліп шығарады? 6. Жануарлар қандай заттарды бөліп шығарады? 7. Адам ағзасы қоршаған ортадан не алады? 8. Өсімдіктердің жапырағы не үшін сарғайып түседі? |
Дескриптор: Жалпы – 4 балл. |
ДК экраны 6-сынып оқулығы Жұмыс дәптерлері |
|||
|
|
Тапсырмалар айдарындағы тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді. |
2-Тапсырма. Жұптық жұмыс Әріптерден тақырыпқа қатысты сөздерді табады.
|
Дескриптор: Жалпы – 2 балл
|
ДК экраны 6-сынып оқулығы Жұмыс дәптерлері
|
|||
|
|
Тапсырмалар айдарындағы тапсырманы орындатады, бақылайды. |
3-тапсырма. Бекіту тапсырмасы Топтық жұмыс «learningapps.» платформасында сұрақтарға топ бойынша жауап береді. |
Дескриптор: Жалпы – 4 балл |
ДК экраны |
|||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. |
«Білім поштасы» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген рефлексиясын тыңдау үшін пошта қағаздарын үлестіреді. Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Саралау: Бұл кезеңде саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрінеді. |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын жазу арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Мұғалім оқушыларды «Өзін-өзі бағалау парағы» арқылы және де сабаққа қатысу белсенділіктері бойынша 1-10 балл аралығында бағалайды. |
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жаратылыстану. Бөліп шығару. 6 сынып ҚМЖ
Жаратылыстану. Бөліп шығару. 6 сынып ҚМЖ
Сабақтың тақырыбы: «Ағзалардың тіршілігіндегі бөліп шығаратын өнімдері»
|
Бөлім: |
6.3 А Тірі және өлі табиғаттағы үдерістер |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Қайрулла Шапағат Әмитқызы |
|
Күні: |
07.02.2024 |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ағзалардың тіршілігіндегі бөліп шығаратын өнімдері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.4.2.8 ағзадан бөлініп шығатын өнімдерді атау |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар үшін: Білім алушылар тыныс алудың мәні неде екенін біледі. Көпшілік оқушылар үшін: Адамның тыныс алу мүшелерін атап айтады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 7 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: (Ұ) “Кубик” әдісі арқылы оқушылардың бір-біріне жақсы тілек, мақтау айту, амандасу немесе құшақтау арқылы жағымды ахуал қалыптастыру. Мақсаты: оқушылар бойында идея немесе тілек білдіру, тыңдау дағдыларын дамытуға бағыттау, сондай-ақ барлық оқушыларды қатыстыру арқылы оқыту жағдайларын теңестіру. Тиімділігі: оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл күйін көтереді, бауырмалдығын оятады. https://qazmath.net/ сайты арқылы үш топқа бөлу: Жас қанат, қыран, болашақ |
||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе |
Өткен тақырыпты қайталау мақсатында https://spinthewheel.io/ сайтынан кездейсоқ сұрақтар беріледі. |
Әр оқушыға өткен тақырыпты қайталау мақсатында жекелей сұрақ беріледі. Оқушылар өз ойымен бөліседі. Өзгенің пікірін толықтырады.
|
Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту. Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады. Саралау: Бұл жерде саралаудың «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі көрінеді. Дұрыс мағынада жауап беруге бағыттау мақсатында кейбір оқушыларға ашық сұрақтар, ал кейбір көмек қажет ететін оқушыларға жетелеуші сұрақтар қойылады. |
Өз ойын дұрыс білдіріп, белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» мадақтау сөзімен ынталандыру.
Интер белсенді тақта |
|||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 31 мин. |
Жаңа сабақты слайд арқылы түсіндіреді. Тақырыпты талқылау сұрақтарын қойып кері байланыс жүргізеді. |
Презентациямен танысады. Мұғалімнің сұрақтарына жауап береді. Оқулықты оқып шығады. Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады. |
Оқулықта берілген сұрақтарға жауап береді. |
ДК экраны 6-сынып оқулығы Жұмыс дәптерлері |
|||
|
|
Тапсырмалар айдарындағы тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді. |
1-Тапсырма. Жеке жұмыс «Кім жылдам?» 1.Өсімдіктер бөліп шығаратын заттар? 2. Эфир майлары не үшін қолданылады? 3. Бөліп шығару дегеніміз не? 4. Тердің қызметі қандай? 5. Адам және жануарлар қандай заттарды бөліп шығарады? 6. Жануарлар қандай заттарды бөліп шығарады? 7. Адам ағзасы қоршаған ортадан не алады? 8. Өсімдіктердің жапырағы не үшін сарғайып түседі? |
Дескриптор: Жалпы – 4 балл. |
ДК экраны 6-сынып оқулығы Жұмыс дәптерлері |
|||
|
|
Тапсырмалар айдарындағы тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді. |
2-Тапсырма. Жұптық жұмыс Әріптерден тақырыпқа қатысты сөздерді табады.
|
Дескриптор: Жалпы – 2 балл
|
ДК экраны 6-сынып оқулығы Жұмыс дәптерлері
|
|||
|
|
Тапсырмалар айдарындағы тапсырманы орындатады, бақылайды. |
3-тапсырма. Бекіту тапсырмасы Топтық жұмыс «learningapps.» платформасында сұрақтарға топ бойынша жауап береді. |
Дескриптор: Жалпы – 4 балл |
ДК экраны |
|||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. |
«Білім поштасы» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген рефлексиясын тыңдау үшін пошта қағаздарын үлестіреді. Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Саралау: Бұл кезеңде саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрінеді. |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын жазу арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Мұғалім оқушыларды «Өзін-өзі бағалау парағы» арқылы және де сабаққа қатысу белсенділіктері бойынша 1-10 балл аралығында бағалайды. |
|
|||
шағым қалдыра аласыз

















