Қысқа мерзімді жоспар
Жаратылыстану 6 -сабақ
|
Бөлім |
Мен зерттеушімін. Өсімдіктер |
|||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Жубанканова А.Е. |
|||||||||||||||||
|
Күні: |
10.10.2025ж |
|||||||||||||||||
|
Сынып:3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Омыртқалы және омыртқасыз жануарлар. |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.2.1 жануарларды омыртқалыларға және омыртқасыздарға жіктеу; |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жануарларды омыртқалыларға және омыртқасыздарға жіктейді |
|||||||||||||||||
|
Құндылықты дарыту |
Ай құндылығы: тәуелсіздік және отаншылдық айы Апталық дәйек сөз: «Туған жердей жер болмас, туған елдей ел болмас!» |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы.
5-минут |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Бір, екі, үш, Сынып іші тып-тыныш. Жалқаулықты тастаймыз, Сабақты біз бастаймыз. Оқу материалын жариялау «Миллион кімге бұйырады?» ойыны арқылы тест тапсырмаларын орындайды.
https://learningapps.org/42132830 |
«Жаңғырық» әдісі арқылы өлең шумақтарын қайталайды. Сұрақтарға жауап береді. |
Бағалау парақшасы: «Дән жинаймыз»
|
|
||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 мин |
Жаңа сабақ. ҰЖ 1-тапсырма ОДД: білу, түсіну Нұсқаулық «АДАЛ АЗАМАТ» біртұтас тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін Құндылық: Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру «Сұрақ- жауап» әдісі Суреттегі жануарларды қандай ортақ белгісіне қарап топтастыруға болады? Сендер қанша топ құрастыра алдыңдар?
1. Жәндіктер (омыртқасыздар) 2. Жануарлар(омыртқалылар) Суретпен жұмыс. ЖЖ Әр жануарлардың қаңқасын тап. Қай жануардың қаңқасын таба алмадың? Неліктен?
Омыртқа- адам мен жануарлар қаңқасының негізгі бөлігі. Дегенмен жануарлардың бәрінде бірдей омыртқа бола бермейді. Омыртқасы жоқ жануарлардың омыртқаларды омыртқасыз, омыртқасы бар жануарларды омыртқалы дейді. 1-тапсырмаға оралып, жануарларды екі топқа бөледі.
ЕББҚ ететін (ойлау деңгейі төмен) балаға тапсырма Қаңқасы бар жануарларды табады. |
Суреттегі жануарларды ортақ белгісіне қарап топтастырады. Сұрақтарға жауап береді. Оқушылар жеке үлестірмелі парақшаларындағы тапсырманы орындайды. |
Бағалау критерийі Жануарларды омыртқалыларға және омыртқасыздарға жіктейді - Дескриптор: - Суреттегі жануарларды ортақ белгісіне қарап топтастырады- 1 балл Сұрақтарға жауап береді -1 балл
Бағалау критерийі Жануарлардың қаңқасын тауып, омыртқалыларға және омыртқасыздарға жіктеу. - Дескриптор: - Әр жануарлардың қаңқасын табады- 1 балл Сұрақтарға жауап береді -1 балл |
Оқулық
|
||||||||||||||
|
5 мин |
Сергіту сәті
|
Қимылын қайталайды. |
Жарайсыңдар! |
|
||||||||||||||
|
10 мин |
2-тапсырма ОДД: білу, түсіну,қолдану «Зертте» әдісі Зерттеу сұрағы Ауладан қандай омыртқалы және омыртқасыз жануарларды кездестіруге болады? -Қазіргі ауа-райына байланысты жануарларды кездестіру қиынға соғады, сол себептен нағыз зерттеуші ретінде қазба жұмыстарын жүргізіп, не табатынымызды көрейік. Керек ресурстар: дәптер, қалам немесе фотоаппарат. Зерттеу әдісі: бақылау. Зерттеу жоспары: 1. Қазба жұмыстарын жүргіз. 2. Қандай жануар тапқанын анықта. 3. Табылған әр жануардың атын жазып ал немесе фотосуретке түсір. 4. Жануарларды омыртқасыздар және омыртқалылар тобына бөл. 5. Жұмыстың нәтижесін тіркеп, жұпта талқыла. 6. Қорытынды жаса.
Ойлан Омыртқасыз жануарлар тіршілік ортасына қалай бейімделеді |
Мектеп алаңынан немесе саябақтан қандай омыртқалы және омыртқасыз жануарларды кездестіруге болатынын айтады. Қазба жұмыстарын жүргізіп, не анықтағанын айтады. Қай топқа жататынын анықтайды. |
Дескриптор: - Мектеп алаңынан немесе саябақтан қандай омыртқалы және омыртқасыз жануарларды кездестіруге болатынын айтады-1 балл - Қазба жұмыстарын жүргізіп, не анықтағанын айтады-1 балл Қай топқа жататынын анықтайды-1 балл |
Оқулық, дәптер |
||||||||||||||
|
10 мин |
ҚБ 3-тапсырма Топтық жұмыс ОДД: білу, түсіну Нұсқау Мәтінді оқы Анықта Жануарлардың қайсының омыртқасы жоқ? Оларды ата. Жануарларды тіршілік ортасына қарай топтастыр.
ЕББҚ ететін (ойлау деңгейі жоғары) балаға тапсырма Мәтінді оқиды |
Мәтінді оқиды Суреттегі жануарардың қайсысында омыртқа жоқ екенін айтады Жануарларға сәйкес келетін әріптерден сөз құрайды |
Дескриптор: - Суреттегі жануарардың қайсысында омыртқа жоқ екенін айтады-1 балл - Жануарларға сәйкес келетін әріптерден сөз құрайды- 1 балл -Қорытынды жасайды-1 балл
Бағалау парақшасы: «Дән жинаймыз»
|
|
||||||||||||||
|
Сабақ соңы (5 мин)
|
Кері байланыс: «Padlet» тақтасымен өтеді.
Үй тапсырмасы: Мәтінді оқу. |
Рефлексия жасайды. |
. |
|
||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жаратылыстану пәні 3 сынып 6 сабақ 10.10.25ж
Жаратылыстану пәні 3 сынып 6 сабақ 10.10.25ж
Қысқа мерзімді жоспар
Жаратылыстану 6 -сабақ
|
Бөлім |
Мен зерттеушімін. Өсімдіктер |
|||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Жубанканова А.Е. |
|||||||||||||||||
|
Күні: |
10.10.2025ж |
|||||||||||||||||
|
Сынып:3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Омыртқалы және омыртқасыз жануарлар. |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.2.1 жануарларды омыртқалыларға және омыртқасыздарға жіктеу; |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жануарларды омыртқалыларға және омыртқасыздарға жіктейді |
|||||||||||||||||
|
Құндылықты дарыту |
Ай құндылығы: тәуелсіздік және отаншылдық айы Апталық дәйек сөз: «Туған жердей жер болмас, туған елдей ел болмас!» |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы.
5-минут |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Бір, екі, үш, Сынып іші тып-тыныш. Жалқаулықты тастаймыз, Сабақты біз бастаймыз. Оқу материалын жариялау «Миллион кімге бұйырады?» ойыны арқылы тест тапсырмаларын орындайды.
https://learningapps.org/42132830 |
«Жаңғырық» әдісі арқылы өлең шумақтарын қайталайды. Сұрақтарға жауап береді. |
Бағалау парақшасы: «Дән жинаймыз»
|
|
||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 мин |
Жаңа сабақ. ҰЖ 1-тапсырма ОДД: білу, түсіну Нұсқаулық «АДАЛ АЗАМАТ» біртұтас тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін Құндылық: Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру «Сұрақ- жауап» әдісі Суреттегі жануарларды қандай ортақ белгісіне қарап топтастыруға болады? Сендер қанша топ құрастыра алдыңдар?
1. Жәндіктер (омыртқасыздар) 2. Жануарлар(омыртқалылар) Суретпен жұмыс. ЖЖ Әр жануарлардың қаңқасын тап. Қай жануардың қаңқасын таба алмадың? Неліктен?
Омыртқа- адам мен жануарлар қаңқасының негізгі бөлігі. Дегенмен жануарлардың бәрінде бірдей омыртқа бола бермейді. Омыртқасы жоқ жануарлардың омыртқаларды омыртқасыз, омыртқасы бар жануарларды омыртқалы дейді. 1-тапсырмаға оралып, жануарларды екі топқа бөледі.
ЕББҚ ететін (ойлау деңгейі төмен) балаға тапсырма Қаңқасы бар жануарларды табады. |
Суреттегі жануарларды ортақ белгісіне қарап топтастырады. Сұрақтарға жауап береді. Оқушылар жеке үлестірмелі парақшаларындағы тапсырманы орындайды. |
Бағалау критерийі Жануарларды омыртқалыларға және омыртқасыздарға жіктейді - Дескриптор: - Суреттегі жануарларды ортақ белгісіне қарап топтастырады- 1 балл Сұрақтарға жауап береді -1 балл
Бағалау критерийі Жануарлардың қаңқасын тауып, омыртқалыларға және омыртқасыздарға жіктеу. - Дескриптор: - Әр жануарлардың қаңқасын табады- 1 балл Сұрақтарға жауап береді -1 балл |
Оқулық
|
||||||||||||||
|
5 мин |
Сергіту сәті
|
Қимылын қайталайды. |
Жарайсыңдар! |
|
||||||||||||||
|
10 мин |
2-тапсырма ОДД: білу, түсіну,қолдану «Зертте» әдісі Зерттеу сұрағы Ауладан қандай омыртқалы және омыртқасыз жануарларды кездестіруге болады? -Қазіргі ауа-райына байланысты жануарларды кездестіру қиынға соғады, сол себептен нағыз зерттеуші ретінде қазба жұмыстарын жүргізіп, не табатынымызды көрейік. Керек ресурстар: дәптер, қалам немесе фотоаппарат. Зерттеу әдісі: бақылау. Зерттеу жоспары: 1. Қазба жұмыстарын жүргіз. 2. Қандай жануар тапқанын анықта. 3. Табылған әр жануардың атын жазып ал немесе фотосуретке түсір. 4. Жануарларды омыртқасыздар және омыртқалылар тобына бөл. 5. Жұмыстың нәтижесін тіркеп, жұпта талқыла. 6. Қорытынды жаса.
Ойлан Омыртқасыз жануарлар тіршілік ортасына қалай бейімделеді |
Мектеп алаңынан немесе саябақтан қандай омыртқалы және омыртқасыз жануарларды кездестіруге болатынын айтады. Қазба жұмыстарын жүргізіп, не анықтағанын айтады. Қай топқа жататынын анықтайды. |
Дескриптор: - Мектеп алаңынан немесе саябақтан қандай омыртқалы және омыртқасыз жануарларды кездестіруге болатынын айтады-1 балл - Қазба жұмыстарын жүргізіп, не анықтағанын айтады-1 балл Қай топқа жататынын анықтайды-1 балл |
Оқулық, дәптер |
||||||||||||||
|
10 мин |
ҚБ 3-тапсырма Топтық жұмыс ОДД: білу, түсіну Нұсқау Мәтінді оқы Анықта Жануарлардың қайсының омыртқасы жоқ? Оларды ата. Жануарларды тіршілік ортасына қарай топтастыр.
ЕББҚ ететін (ойлау деңгейі жоғары) балаға тапсырма Мәтінді оқиды |
Мәтінді оқиды Суреттегі жануарардың қайсысында омыртқа жоқ екенін айтады Жануарларға сәйкес келетін әріптерден сөз құрайды |
Дескриптор: - Суреттегі жануарардың қайсысында омыртқа жоқ екенін айтады-1 балл - Жануарларға сәйкес келетін әріптерден сөз құрайды- 1 балл -Қорытынды жасайды-1 балл
Бағалау парақшасы: «Дән жинаймыз»
|
|
||||||||||||||
|
Сабақ соңы (5 мин)
|
Кері байланыс: «Padlet» тақтасымен өтеді.
Үй тапсырмасы: Мәтінді оқу. |
Рефлексия жасайды. |
. |
|
||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз




















