|
Білім беру ұйымының атауы |
2 орта мектеп КММ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Өнер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны |
Қатыспағандар саны |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тақырыбы |
5. Егіншілік қалай өзгерді? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты |
3.1.2.2 - ақпарат көздерінің артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтау; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар ақпарат көздерінің артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтайды |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 минут |
I.Ұйымдастыру. Сәлемдесу. Психологиялық дайындық Мейірімді жүрекпен Ақ пейілді тілекпен Амандасып алайық Бір жадырап қалайық |
1.Мұғаліммен сәлемдеседі. 2.Өлең шумағын мәнерлеп айтады |
Жарайсыңдар! |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 минут |
II. Үй тапсырмасын сұрау Мәтінді түсініп оқу. Өткен сабақты пысықтау. 1. Неліктен жаңбырдың суы кейбір топыраққа тез сіңіп кетеді, ал басқаларында ұзақ жатады? 2. Ағаш көшетін отырғызу үшін қандай топырақ қолайлы? 3. Топырақтың құнарлылығын қалай арттыруға болады? 4. Қыста топырақ құнарлылығын арттыру үшін не істеуге болады? |
Мәтіннен түсінгендерін айтады . Сұрақтарға жауап береді. Өз ойларын айтады. |
Ауызша мадақтау Дескриптор: 1.Мәтіннен түсінгендерін айтады .1б 2.Сұрақтарға жауап береді. Өз ойларын айтады. 1б |
сурет |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 2минут Білу. 3 минут 5 минут 6 минут 2минут 2 минут 4 минут 3 минут 4 минут |
Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын. III. Жаңа тақырып. Білу және түсіну Сен - қазіргі егіншілік ежелгі егіншіліктен қалай ерекшеленетінін білесің. Ойыңмен бөліс Қайсысы ертерек пайда болды деп ойлайсың: егін егу ме, мал бағу ма?
Бұрын және қазір Неге адамдар егіншілікпен айналыса бастады? Ол үшін қандай жағдайлар қажет? Суреттерді екі топқа бөл. Топырақты өңдеуге арналған құралдар қандай өзгерістерге ұшырады? Өз ойыңды айтып көр.
Оқулықпен жұмыс. Мәтінді түсініп оқиды.
Сергіту сәті Орнымыздан тұрамыз, Мойнымызды бұрамыз. Қолымызды көтеріп, Саусақты ашып- жұмамыз. Онан соң төмен түсіріп, Алақанды соғамыз. Иықты артқа ысырып, Басты төмен саламыз. Жаттығу жасап осылай, Үлкен болып ертең шығамыз. ЕБҚ 1.Егіншілік туралы не білесің? 2. Егіншілікке қолданатын қандай қазіргі заманауи техникаларды білесің?
Сұрыптау Суреттердегі өсімдіктерді салыстыр. Олардың қайсысының тұқымын алуға болады?
Зертте Егіншіліктің қай түрі жеміс өсірумен айналысады?
Ойлан Қазіргі заманда жарамды жерлердің негізгі бөлігі егістікке айналған. Оның көп бөлігі-тыңайтуға бөлінген жерлер. Тыңайған жерлер-тұқым себілмей, бір жылға бос қалдырылатын жыртылған жер. Жерді не үшін тыңайтады деп ойлайсың? |
Сұрақтарға жауап беріп, өз ойымен бөліседі. Адамдардың егіншілікпен айналыса бастағаны жайлы сипаттайды. Суреттерді екі топқа бөліп, топырақты өңдеуге арналған құралдар қандай өзгерістерге ұшырағандығын анықтап, өз ойларын айтып көреді. Мәтінді түсініп оқиды. Сергіту сәтін іс-қимылмен көрсетеді. Суретке қарап, сұрақтарға жауап береді. Суреттердегі өсімдіктерді салыстырып, сұрақтарға жауап береді. Зерттеп, сұрақтарға жауап береді. Өз ойларын айтады.
Жерді не үшін тыңайтатыны туралы анықтайды.
|
. Дескриптор: 1. Сұрақтарға жауап беріп, өз ойымен бөліседі. 1б
Дескриптор: 1. Адамдардың егіншілікпен айналыса бастағаны жайлы сипаттайды. 1б 2.Суреттерді екі топқа бөліп, топырақты өңдеуге арналған құралдар қандай өзгерістерге ұшырағандығын анықтап, өз ойларын айтып көреді.1б Дескриптор: 1. Мәтінді түсініп оқиды. 1б Дескриптор: 1.Суреттердегі өсімдіктерді салыстырып, сұрақтарға жауап береді.1б Дескриптор: 1. Зерттеп, сұрақтарға жауап береді. Өз ойларын айтады.1б
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Жанбырбаева Бакыт БолатжановнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Жаратылыстану пәні 3 сынып Егіншілік қалай өзгерді?
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Жаратылыстану пәні 3 сынып Егіншілік қалай өзгерді?Материал туралы қысқаша түсінік
Жаратылыстану 3 сынып
Егіншілік қалай өзгерді?" ҚМЖ
Материалдың қысқаша нұсқасы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

















