Қысқа мерзімді жоспар Жаратылыстану 67-сабақ
|
Бөлім: |
Күш және қозғалыс |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Денелер суда қалай жүзеді? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.5.1.2 судағы әр түрлі денелерге әсер ететін Архимед күшін бақылау және болжау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 8 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді. Өткен тақырыпқа шолу: -Өткен тақырыпты мазмұндаңдар. -Өткен тақырыптарға байланысты бір-біріңе сұрақ қойып, жауап алыңдар. Оқу материалын жариялау «Сұрақ-жауап» әдісі: -Өткенде қандай тақырыпты өтіп едік? -Архимед күші деген не? - Ал бүгінгі сабақ барысында денелердің суда қалай жүзетінін білетін боласыңдар. |
Өткен тақырыпқа қатысты сұрақтарға жауап береді. |
Оқушының жауабын толықтыру немесе тиімді кері байланыс жасау. |
|
|
Жаңа білім 15 мин 2 мин Бекіту 15 мин |
«Ашық микрофон» әдісімен орындалады. А) Суретпен жұмыс. -Суреттерден не байқадыңдар? Неліктен осылай болды? Ойларыңды түсіндіріңдер. Мысал келтіріңдер. -Балықтар судың терең түбіне де бара алады, судың бетіне де шыға алады. Олар мұны қалай реттейді? Ә) Мәтінмен жұмыс. Түсініп оқыңдар. Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға: -Тақырып бойынша сұрақтар құрастырып, достарыңнан жауап ал. Сергіту сәтінде қазақ биін билету.
(Т, Д) 2-тапсырмада «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісімен жүзеге асырылады. А)Зерттеу. Жұмыртқа суда жүзу үшін не істеу керек? Ә) Сен білесің бе? Мәтінді түсініп оқып, айтып беріңдер, еске сақтап алыңдар. Б) Ойлан. -Өлі теңіз туралы не білесіңдер? -Өлі теңізде адам суға батпайды. Неліктен? В) Есте сақта! Мәтінді түсініп оқып, айтып беріңдер, еске сақтап алыңдар. |
Сөздікті жазып, жаттайды. Сұрақтарға жауап береді. Тапсырмалар орындайды.
Билеп сергиді.
Сұрақтарға жауап іздеп, жауап береді. Тапсырманы орындайды. |
Дескриптор: - Суреттерден не байқағандарын әңгімелейді -1балл. -Мысал келтіреді -2балл. Балықтардың судың терең түбіне де барып, судың бетіне де шығу әрекетін сипаттайды-2балл. Дескриптор: - Жұмыртқа суда жүзу үшін тұз салу керектігін анықтайды-2балл. - Қызықты жағдайларды оқып, әңгімелейді-2балл. - Есте сақтауға берілген мәтінді оқып әңгімелейді-1балл. |
«Жараты-лыстану» оқулығы 2-бөлім 4-сынып 2019ж
|
|
Кері байланыс 5 мин |
Кері байланысты «Менің сөзім» әдісі арқылы береді. Оқу тапсырмасы: Мәтінді түсініп оқу. |
Түсінгені туралы ой қорытады. Тапсырманы жазып алады. |
ҚБ қойылады. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жаратылыстану пәні. 4 сынып.Сабақтың тақырыбы: Денелер суда қалай жүзеді?
Жаратылыстану пәні. 4 сынып.Сабақтың тақырыбы: Денелер суда қалай жүзеді?
Қысқа мерзімді жоспар Жаратылыстану 67-сабақ
|
Бөлім: |
Күш және қозғалыс |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Денелер суда қалай жүзеді? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.5.1.2 судағы әр түрлі денелерге әсер ететін Архимед күшін бақылау және болжау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 8 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді. Өткен тақырыпқа шолу: -Өткен тақырыпты мазмұндаңдар. -Өткен тақырыптарға байланысты бір-біріңе сұрақ қойып, жауап алыңдар. Оқу материалын жариялау «Сұрақ-жауап» әдісі: -Өткенде қандай тақырыпты өтіп едік? -Архимед күші деген не? - Ал бүгінгі сабақ барысында денелердің суда қалай жүзетінін білетін боласыңдар. |
Өткен тақырыпқа қатысты сұрақтарға жауап береді. |
Оқушының жауабын толықтыру немесе тиімді кері байланыс жасау. |
|
|
Жаңа білім 15 мин 2 мин Бекіту 15 мин |
«Ашық микрофон» әдісімен орындалады. А) Суретпен жұмыс. -Суреттерден не байқадыңдар? Неліктен осылай болды? Ойларыңды түсіндіріңдер. Мысал келтіріңдер. -Балықтар судың терең түбіне де бара алады, судың бетіне де шыға алады. Олар мұны қалай реттейді? Ә) Мәтінмен жұмыс. Түсініп оқыңдар. Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға: -Тақырып бойынша сұрақтар құрастырып, достарыңнан жауап ал. Сергіту сәтінде қазақ биін билету.
(Т, Д) 2-тапсырмада «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісімен жүзеге асырылады. А)Зерттеу. Жұмыртқа суда жүзу үшін не істеу керек? Ә) Сен білесің бе? Мәтінді түсініп оқып, айтып беріңдер, еске сақтап алыңдар. Б) Ойлан. -Өлі теңіз туралы не білесіңдер? -Өлі теңізде адам суға батпайды. Неліктен? В) Есте сақта! Мәтінді түсініп оқып, айтып беріңдер, еске сақтап алыңдар. |
Сөздікті жазып, жаттайды. Сұрақтарға жауап береді. Тапсырмалар орындайды.
Билеп сергиді.
Сұрақтарға жауап іздеп, жауап береді. Тапсырманы орындайды. |
Дескриптор: - Суреттерден не байқағандарын әңгімелейді -1балл. -Мысал келтіреді -2балл. Балықтардың судың терең түбіне де барып, судың бетіне де шығу әрекетін сипаттайды-2балл. Дескриптор: - Жұмыртқа суда жүзу үшін тұз салу керектігін анықтайды-2балл. - Қызықты жағдайларды оқып, әңгімелейді-2балл. - Есте сақтауға берілген мәтінді оқып әңгімелейді-1балл. |
«Жараты-лыстану» оқулығы 2-бөлім 4-сынып 2019ж
|
|
Кері байланыс 5 мин |
Кері байланысты «Менің сөзім» әдісі арқылы береді. Оқу тапсырмасы: Мәтінді түсініп оқу. |
Түсінгені туралы ой қорытады. Тапсырманы жазып алады. |
ҚБ қойылады. |
|
шағым қалдыра аласыз













