|
Білім беру ұйымының атауы |
ІТ мектеп-лицей КММ |
|||||||||||||||||
|
Бөлім |
Жанды және жансыз табиғаттағы үдерістер |
|||||||||||||||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||||||||||||||
|
Педагогтің аты – жөні: |
Утесинова.А.Е |
|||||||||||||||||
|
Күні: |
14.01.2025 |
|||||||||||||||||
|
Сынып: 6 А |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Табиғаттағы химиялық айналым біздің өмірімізге қалай әсер етеді? |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
6.4.1.2 табиғаттағы заттардың химиялық айналымын түсіндіру |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Табиғаттағы заттардың химиялық айналымын түсіндіреді; Химиялық айналымды біледі; |
|||||||||||||||||
|
Құндылықты дарыту |
Заң және тәртіп |
|||||||||||||||||
|
Аптаның дәйек сөзі |
«Талап бар жерде тәртіп бар» |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің іс - әрекеті |
Білім алушының іс - әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин
5 мин
|
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасып, оқушылардың көңілін сабаққа аудару. Апта дәйек сөзі «Талап бар жерде тәртіп бар» Сабақтың философиясы: Жауынгерлік тәрбие әскери киімде емес, жөргекте жатыр. Б.Момышұлы Үй тапсырмасын Qwiziz қосымшасымен қайталау |
Мұғаліммен амандасып, кезекші сыныптағы оқушылардың санын баяндайды Оқушылар Б.Момышұлының сөзімен танысып мағынасын ашып өздеріне сабақ алады
Qwiziz қосымшасы арқылы сұрақтарға жауап береді |
(ҚБ) мұғалім 1-10 балл аралығында бағалайды
|
https://www.youtube.com/watch?v=sMI2bDD1bE4
https://quizizz.com/join?gc=36298600 |
||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 2 мин
5мин
5 мин
5 мин
5мин
|
Жаңа
сабақ «Ой қозғау» әдісі Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай болуы мүмкін балалар? Мағынаны тану Бейнеролик: Көміртек айналымы
Wordwall қосымшасы арқылы викторина ойыны
2.Жұптық жұмыс Синквейн «Химиялық айналым» Топтық жұмыс Табиғаттағы химиялық заттардың айналымының сызбасын әзірлеу. 1 топ: көміртегі айналымы 2 топ: оттегі айналымы
Оқулықпен жұмыс.Кесте толтырыңыз
|
Оқушыларға ой қозғау әдісі арқылы тақырыпты анықтайды
Бейнероликті қарайды. Көміртек,оттегі айналымын түсінеді
Wordwall қосымшасы арқылы сұраққа жауап береді
Оқушылар «Химиялық айналым» синквейн тапсырмасын жұппен орындайды.
Оқушылар мәтінге сүйене отырып, көміртегі, оттегі, айналымдарының сызбасын әзірлейді.
Оқушылар мәтіндегі ақпаратты қолдана отырып, түсіндірме бойынша кесте толтырады.
|
«Жарайсың» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.
Дескриптор: Жалпы 3 – балл: 1.Фотосинтезді анықтайды 1б 2. Жану реакциясын табады 1б 3. Шіру қасиетін анықтайды 1б Дескриптор: Жалпы 2 балл 1.Синквейн құру ережесі бойынша орындайды 2 б Дескриптор: Жалпы балл-2 Оттегі айналымын және оның маңызын дұрыс түсіндіреді; 1 б -Көміртегі айналымын және оның айналымын дұрыс түсіндіреді 1б Дескриптор: Жалпы 3б
|
https://youtu.be/LQyNchNf6Go?si=Y1OzBWpbPyCV9Q0B
https://wordwall.net/resource/47352970
жаратылыстану оқулығы
А3форматындағы қағаз, қарындаштар, маркерлер, желім, қайшы.
|
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5мин |
Кері байланыс «3 себеп» әдісі
Рефлекция «Адам»-сабақ барысындағы өзінің жетістігін бағалау.
Үйге тапсырма: 20 беттегі сұрақтар мен тапсырмаларды орындау.
|
Оқушы жаңа тақырыпты қорытындылап бүгінгі сабаққа кері байланыс орнатады. Оқушылар бүгінгі сабақ түсінгендігі жөнінде 3 дәлел келтіреді Егер тақырыпты игерсең, адамды толық боя, жартылай игерсең адамның жартысын боя, жеткіліксіз игерсең, тек аяғын боя. Өз жұмысыңа талдау жаса. |
Мұғалім оқушылардың тапсырмаларды орындауына байланысты 1 – 10 балл аралығында бағалайды |
|
||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жаратылыстану пәні, 6 сынып. Химиялық айналым
Жаратылыстану пәні, 6 сынып. Химиялық айналым
|
Білім беру ұйымының атауы |
ІТ мектеп-лицей КММ |
|||||||||||||||||
|
Бөлім |
Жанды және жансыз табиғаттағы үдерістер |
|||||||||||||||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||||||||||||||
|
Педагогтің аты – жөні: |
Утесинова.А.Е |
|||||||||||||||||
|
Күні: |
14.01.2025 |
|||||||||||||||||
|
Сынып: 6 А |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Табиғаттағы химиялық айналым біздің өмірімізге қалай әсер етеді? |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
6.4.1.2 табиғаттағы заттардың химиялық айналымын түсіндіру |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Табиғаттағы заттардың химиялық айналымын түсіндіреді; Химиялық айналымды біледі; |
|||||||||||||||||
|
Құндылықты дарыту |
Заң және тәртіп |
|||||||||||||||||
|
Аптаның дәйек сөзі |
«Талап бар жерде тәртіп бар» |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің іс - әрекеті |
Білім алушының іс - әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин
5 мин
|
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасып, оқушылардың көңілін сабаққа аудару. Апта дәйек сөзі «Талап бар жерде тәртіп бар» Сабақтың философиясы: Жауынгерлік тәрбие әскери киімде емес, жөргекте жатыр. Б.Момышұлы Үй тапсырмасын Qwiziz қосымшасымен қайталау |
Мұғаліммен амандасып, кезекші сыныптағы оқушылардың санын баяндайды Оқушылар Б.Момышұлының сөзімен танысып мағынасын ашып өздеріне сабақ алады
Qwiziz қосымшасы арқылы сұрақтарға жауап береді |
(ҚБ) мұғалім 1-10 балл аралығында бағалайды
|
https://www.youtube.com/watch?v=sMI2bDD1bE4
https://quizizz.com/join?gc=36298600 |
||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 2 мин
5мин
5 мин
5 мин
5мин
|
Жаңа
сабақ «Ой қозғау» әдісі Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай болуы мүмкін балалар? Мағынаны тану Бейнеролик: Көміртек айналымы
Wordwall қосымшасы арқылы викторина ойыны
2.Жұптық жұмыс Синквейн «Химиялық айналым» Топтық жұмыс Табиғаттағы химиялық заттардың айналымының сызбасын әзірлеу. 1 топ: көміртегі айналымы 2 топ: оттегі айналымы
Оқулықпен жұмыс.Кесте толтырыңыз
|
Оқушыларға ой қозғау әдісі арқылы тақырыпты анықтайды
Бейнероликті қарайды. Көміртек,оттегі айналымын түсінеді
Wordwall қосымшасы арқылы сұраққа жауап береді
Оқушылар «Химиялық айналым» синквейн тапсырмасын жұппен орындайды.
Оқушылар мәтінге сүйене отырып, көміртегі, оттегі, айналымдарының сызбасын әзірлейді.
Оқушылар мәтіндегі ақпаратты қолдана отырып, түсіндірме бойынша кесте толтырады.
|
«Жарайсың» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.
Дескриптор: Жалпы 3 – балл: 1.Фотосинтезді анықтайды 1б 2. Жану реакциясын табады 1б 3. Шіру қасиетін анықтайды 1б Дескриптор: Жалпы 2 балл 1.Синквейн құру ережесі бойынша орындайды 2 б Дескриптор: Жалпы балл-2 Оттегі айналымын және оның маңызын дұрыс түсіндіреді; 1 б -Көміртегі айналымын және оның айналымын дұрыс түсіндіреді 1б Дескриптор: Жалпы 3б
|
https://youtu.be/LQyNchNf6Go?si=Y1OzBWpbPyCV9Q0B
https://wordwall.net/resource/47352970
жаратылыстану оқулығы
А3форматындағы қағаз, қарындаштар, маркерлер, желім, қайшы.
|
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5мин |
Кері байланыс «3 себеп» әдісі
Рефлекция «Адам»-сабақ барысындағы өзінің жетістігін бағалау.
Үйге тапсырма: 20 беттегі сұрақтар мен тапсырмаларды орындау.
|
Оқушы жаңа тақырыпты қорытындылап бүгінгі сабаққа кері байланыс орнатады. Оқушылар бүгінгі сабақ түсінгендігі жөнінде 3 дәлел келтіреді Егер тақырыпты игерсең, адамды толық боя, жартылай игерсең адамның жартысын боя, жеткіліксіз игерсең, тек аяғын боя. Өз жұмысыңа талдау жаса. |
Мұғалім оқушылардың тапсырмаларды орындауына байланысты 1 – 10 балл аралығында бағалайды |
|
||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















