Қазақстан Республикасының Білім және ғылым
министрлігі
«Ыбырай Алтынсарин
атындағы №37 гимназия»
КММ
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Сабақтың тақырыбы: Судың түрлі күйі
|
Бөлім: Пән: жаратылыстану |
Заттардың және олардың қасиеттері |
|
|
Машықкердің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Бейсенгалиева Алина Сериккалиевна |
|
|
Күні: |
14.01.2022 жыл |
|
|
Сынып: 2 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Судың түрлі күйі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.3.3.2 - судың агрегаттық күйінің өзгеру үдерісін зерттеу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Судың үш түрлі күйде болатынын біледі және түсіндіреді Көпшілік оқушылар: Судың әртүрлі күйге қалай және ненің көмегімен түсетінін біледі, көрсете алады Кейбір оқушылар: Судың үш түрлі күйге түсуінің жоспарын құрып, реттілігімен орындап көрсете алады |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басталуы |
Ұйымдастыру Амандасу «Әртүрлі сәлем» Оқушыларға әртүрлі суреттер көрсетіледі. Сол бойынша оқушылар бір-бірімен амандасады. Мысалы: «Жүрек» суреті – құшағыңды ашып, жаныңдағы көршіңді құшақтағандай болып; «Алақан» суреті – жаныңдағы көршіңе алыстан қол бұлғап; «Музыкалық кілт» суреті – бір-бірімен билеп амандасу
|
|||
|
Сабақтың ортасы |
Ой қозғау Оқушыларға су туралы сұрақтар қойып, ойларын тыңдау
Суретпен жұмыс Оқушыларға мұз, су, будың суреттері көрсетіледі. Олардың әрқайсысына сипаттама беріп, ұқсастығы мен айырмашылығын айту
Ақпарат алу Оқулықта берілген судың күйлері туралы жаңа ақпарат беру
«Кубизм» әдісі Кубикті лақтыру арқылы оқушыларға сұрақтар қою Сұрақтар:
Тәжірибелік жұмыс Оқушыларға мұздың, судың, будың пайда болу реттілігін таныстыру, сызбасын көрсету.
|
Оқушылар су туралы сұрақтарға жауап беріп, өз ойларын жеткізеді Дескриптор:
Оқушылар мұздың, судың, будың суреттеріне қарап, олардың әрқайсысына сипаттама береді, қандай ұқсастығы бар екенін анықтайды Дескриптор:
Оқушылар оқулықта берілген судың күйлері туралы жаңа ақпарат алады. Дескриптор:
Оқушылар бір-бірден тақтаға шығып, кубикті лақтыру арқылы түскен санындағы сұраққа жауап береді Дескриптор:
Оқушылар мұздың, судың, будың пайда болу реттілігінің сызбасын жасайды, тәжірибе жүзінде көреді. Тәжірибе барысында қауіпсіздік ережелерін сақтау Дескриптор:
|
«Жұлдызша» әдісі Оқушылардың сабаққа қатысуы, тапсырманы дұрыс орындауы осы әдіс арқылы бағаланады. Әр тапсырмаға 2 баллдан қойылады. 5 жұлдызша – 8/10 балл 4 жұлдызша – 6/7 балл 3жұлдызша – 4/5 балл 2 жұлдызша – 2/3 балл
|
Оқулық https://www. okulyk. kz/estestvoznanie /34/ Оқулық https://www. okulyk. kz/estestvoznanie /34/, Суреттер Оқулық https://www. okulyk. kz/estestvoznanie /34/ Оқулық https://www. okulyk. kz/estestvoznanie /34/, кубик, сұрақтар жазылған карточкалар Оқулық https://www. okulyk. kz/estestvoznanie /34/, қар(мұз), су, қайнаған су |
|
Сабақтың аяқталуы |
Рефлексия «Жетістік баспалдағы» Оқушыларға жапсырма қағаздар таратылады. Төменгі баспалдақ – сабақ ұнамады, еш нәрсе түсінбедім; Ортаңғы баспалдақ – сабақ ұнады, әлі де ізденемін; Жоғарғы баспалдақ – сабақ өте қатты ұнады, бәрі түсінікті
Үйге тапсырма: |
Таратылған жапсырма қағаздарға оқушылар сабақтан алған әсерлерін жазып, тақтада көрсетілген баспалдықтың біріне жапсырады |
|
Баспалдақ суреті, жапсырма қағаздар |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жаратылыстану пәні бойынша 2-сыныпқа арналған қысқа мерзімді сабақ жоспары
Жаратылыстану пәні бойынша 2-сыныпқа арналған қысқа мерзімді сабақ жоспары
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым
министрлігі
«Ыбырай Алтынсарин
атындағы №37 гимназия»
КММ
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Сабақтың тақырыбы: Судың түрлі күйі
|
Бөлім: Пән: жаратылыстану |
Заттардың және олардың қасиеттері |
|
|
Машықкердің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Бейсенгалиева Алина Сериккалиевна |
|
|
Күні: |
14.01.2022 жыл |
|
|
Сынып: 2 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Судың түрлі күйі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.3.3.2 - судың агрегаттық күйінің өзгеру үдерісін зерттеу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Судың үш түрлі күйде болатынын біледі және түсіндіреді Көпшілік оқушылар: Судың әртүрлі күйге қалай және ненің көмегімен түсетінін біледі, көрсете алады Кейбір оқушылар: Судың үш түрлі күйге түсуінің жоспарын құрып, реттілігімен орындап көрсете алады |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басталуы |
Ұйымдастыру Амандасу «Әртүрлі сәлем» Оқушыларға әртүрлі суреттер көрсетіледі. Сол бойынша оқушылар бір-бірімен амандасады. Мысалы: «Жүрек» суреті – құшағыңды ашып, жаныңдағы көршіңді құшақтағандай болып; «Алақан» суреті – жаныңдағы көршіңе алыстан қол бұлғап; «Музыкалық кілт» суреті – бір-бірімен билеп амандасу
|
|||
|
Сабақтың ортасы |
Ой қозғау Оқушыларға су туралы сұрақтар қойып, ойларын тыңдау
Суретпен жұмыс Оқушыларға мұз, су, будың суреттері көрсетіледі. Олардың әрқайсысына сипаттама беріп, ұқсастығы мен айырмашылығын айту
Ақпарат алу Оқулықта берілген судың күйлері туралы жаңа ақпарат беру
«Кубизм» әдісі Кубикті лақтыру арқылы оқушыларға сұрақтар қою Сұрақтар:
Тәжірибелік жұмыс Оқушыларға мұздың, судың, будың пайда болу реттілігін таныстыру, сызбасын көрсету.
|
Оқушылар су туралы сұрақтарға жауап беріп, өз ойларын жеткізеді Дескриптор:
Оқушылар мұздың, судың, будың суреттеріне қарап, олардың әрқайсысына сипаттама береді, қандай ұқсастығы бар екенін анықтайды Дескриптор:
Оқушылар оқулықта берілген судың күйлері туралы жаңа ақпарат алады. Дескриптор:
Оқушылар бір-бірден тақтаға шығып, кубикті лақтыру арқылы түскен санындағы сұраққа жауап береді Дескриптор:
Оқушылар мұздың, судың, будың пайда болу реттілігінің сызбасын жасайды, тәжірибе жүзінде көреді. Тәжірибе барысында қауіпсіздік ережелерін сақтау Дескриптор:
|
«Жұлдызша» әдісі Оқушылардың сабаққа қатысуы, тапсырманы дұрыс орындауы осы әдіс арқылы бағаланады. Әр тапсырмаға 2 баллдан қойылады. 5 жұлдызша – 8/10 балл 4 жұлдызша – 6/7 балл 3жұлдызша – 4/5 балл 2 жұлдызша – 2/3 балл
|
Оқулық https://www. okulyk. kz/estestvoznanie /34/ Оқулық https://www. okulyk. kz/estestvoznanie /34/, Суреттер Оқулық https://www. okulyk. kz/estestvoznanie /34/ Оқулық https://www. okulyk. kz/estestvoznanie /34/, кубик, сұрақтар жазылған карточкалар Оқулық https://www. okulyk. kz/estestvoznanie /34/, қар(мұз), су, қайнаған су |
|
Сабақтың аяқталуы |
Рефлексия «Жетістік баспалдағы» Оқушыларға жапсырма қағаздар таратылады. Төменгі баспалдақ – сабақ ұнамады, еш нәрсе түсінбедім; Ортаңғы баспалдақ – сабақ ұнады, әлі де ізденемін; Жоғарғы баспалдақ – сабақ өте қатты ұнады, бәрі түсінікті
Үйге тапсырма: |
Таратылған жапсырма қағаздарға оқушылар сабақтан алған әсерлерін жазып, тақтада көрсетілген баспалдықтың біріне жапсырады |
|
Баспалдақ суреті, жапсырма қағаздар |
шағым қалдыра аласыз



















