|
|
Пән: жаратылыстану Сынып: 1 «а» Күні: Сабақтың тақырыбы: Жыл мезгілдері жануарларға қалай әсер етеді |
Мектеп: Студент-практикант: Хамит Әсем Қатысқандар: Қатыспағандар саны: |
||||||
|
|
Оқу мақсаты |
1.2.2.3 – жыл мезгілдерінің ауысуына жануарлардың бейімделу дайындығын түсіндіру |
||||||
|
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар:
Оқушылардың басым бөлігі:
Кейбір оқушылар: |
||||||
|
|
Бағалау критерилері |
|
||||||
|
|
Тілдік мақсат |
Жануарлар – животные – animals Құстар – птицы – birds Ұйқы – сон – sleep Үй жануарларына қажетті жағдайлар жайлы не білеміз? Ұйқыға кететін жануарларды білесің бе? Жыл мезгілдері жануарлар тіршілігіне әсер ете ме? |
||||||
|
|
Ойлау деңгейлері |
Білу, түсіну, жинақтау,қолдану, бағалау. |
||||||
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Шығармашылыққа, ұқыптылыққа, тиянақтылыққа тәрбиелеу |
||||||
|
|
Пәнаралық байланыстар |
Қазақ тілі, дене шынықтыру, бейнелеу |
||||||
|
|
АКТ қолдану дағдысы |
Интербелсенді тақта, проектор, презентация, видео |
||||||
|
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
Өткенді бекіту |
||||||
|
Оқу мақсатының деңгейі |
Тапсырмалар жүйесі |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушылардың іс-әрекеті |
Күтілетін нәтижесі |
|
|||
|
Білім |
Фотосуретте көрсетілген құстарды ата. Құстар қыста қайда үшып кетеді? Фотосуретте артық суреттерді тап. |
Әрбір жыл мезгілдерінің өзіне тән ерекшеліктерімен таныстырады. Оқушыларды топқа бөледі. |
Қыспен жаздың айырмашылығын айтады. Жануарлардың қысқа жинайтын азық-қоры туралы әңгімелейді. |
Жыл құстары мен суыққа төзімді құстарды ажырата алады. Жануарлардың қысқа жинайтын азық қорларын, оны қалай сақтайтынын біледі. |
|
|||
|
Түсіну |
Мәтінмен жұмыс жасайды, сұрақтарға жауап береді. |
Мәтінді түсіндіреді. Ерекше, қызықты мәліметтер айтады. |
Сұрақтарға жауап береді. Суретпен мәтін бойынша жұмыс жасайды. |
Орманда кездестіруге болатын жануарлар туралы айтады, олардың әрқайсысы неден қоректенетінін біледі. |
|
|||
|
Қолдану |
Постер қорғайды. |
Жыл құстарын айтады. Жануарлардың қысқа дайындығы туралы айтады. Фотосуреттер береді. |
Мұғалімнің бағытымен постер қорғайды. |
Жыл құстары мен жануарлар туралы түсініп, толық біледі. |
|
|||
|
Талдау |
Үлестірме карталар, жұмыс дәптері |
Қыстың жаздан айырмашылығы қандай? Тиін қысқа қалай дайындалады? Әртүрлі сұрақтар жазылған үлестірме карталарда берілген сұрақтармен жұмыс жасайды. Жұмыс дәптерінде берілген тапсырмаларды түсінндіріп, бағыт бағдар береді. |
Қыс пен жаздың айырмашылығын кестеге түсіреді. Жануарлардың қысқа дайындығын, жинайтын азық қорын айтады. Жұмыс дәптерлерінде берілген тапсырмалармен жұмыс жасайды. |
Тақырып туралы толық мәлімет айтады. |
|
|||
|
Синтез |
Қосымша мәліметтер, видеоролик «Кеме» әдісі |
Видеоролик көрсетеді, қосымша мәліметтер айтады. Қызықты мәліметтермен таныстырады. «Кеме» әдісі арқылы оқушылармен кері байланыс жүргізеді. |
Видеороликтен түсінгендерін айтады. Өздері білетін қызықты мәліметтерді айтады. Берілген кеменің желкендеріне бүгінгі сабақтан не түсінгендерін жазады. |
Жануарлар туралы тың және қызықты мәліметтерді біледі. |
|
|||
|
Бағалау |
Тест тапсырмалары, |
5 сұрақтан тұратын тест тапсырмаларын беріп, 7 минут уақыт береді. Тест қорытындысы мен сабаққа қатысу үлгерімдеріне қарай отырып оқушыларды бағалайды.
|
Тест тапсырмасын шешеді. Өзара не білгендерін айтады. Сұрақтарға жауап береді. |
Тақырыпты қорытындылайды. Түсініктерін айтады. |
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жаратылыстану пәнінен "Блум таксаномиясы" бойынша сабақ жоспары
Жаратылыстану пәнінен "Блум таксаномиясы" бойынша сабақ жоспары
|
|
Пән: жаратылыстану Сынып: 1 «а» Күні: Сабақтың тақырыбы: Жыл мезгілдері жануарларға қалай әсер етеді |
Мектеп: Студент-практикант: Хамит Әсем Қатысқандар: Қатыспағандар саны: |
||||||
|
|
Оқу мақсаты |
1.2.2.3 – жыл мезгілдерінің ауысуына жануарлардың бейімделу дайындығын түсіндіру |
||||||
|
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар:
Оқушылардың басым бөлігі:
Кейбір оқушылар: |
||||||
|
|
Бағалау критерилері |
|
||||||
|
|
Тілдік мақсат |
Жануарлар – животные – animals Құстар – птицы – birds Ұйқы – сон – sleep Үй жануарларына қажетті жағдайлар жайлы не білеміз? Ұйқыға кететін жануарларды білесің бе? Жыл мезгілдері жануарлар тіршілігіне әсер ете ме? |
||||||
|
|
Ойлау деңгейлері |
Білу, түсіну, жинақтау,қолдану, бағалау. |
||||||
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Шығармашылыққа, ұқыптылыққа, тиянақтылыққа тәрбиелеу |
||||||
|
|
Пәнаралық байланыстар |
Қазақ тілі, дене шынықтыру, бейнелеу |
||||||
|
|
АКТ қолдану дағдысы |
Интербелсенді тақта, проектор, презентация, видео |
||||||
|
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
Өткенді бекіту |
||||||
|
Оқу мақсатының деңгейі |
Тапсырмалар жүйесі |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушылардың іс-әрекеті |
Күтілетін нәтижесі |
|
|||
|
Білім |
Фотосуретте көрсетілген құстарды ата. Құстар қыста қайда үшып кетеді? Фотосуретте артық суреттерді тап. |
Әрбір жыл мезгілдерінің өзіне тән ерекшеліктерімен таныстырады. Оқушыларды топқа бөледі. |
Қыспен жаздың айырмашылығын айтады. Жануарлардың қысқа жинайтын азық-қоры туралы әңгімелейді. |
Жыл құстары мен суыққа төзімді құстарды ажырата алады. Жануарлардың қысқа жинайтын азық қорларын, оны қалай сақтайтынын біледі. |
|
|||
|
Түсіну |
Мәтінмен жұмыс жасайды, сұрақтарға жауап береді. |
Мәтінді түсіндіреді. Ерекше, қызықты мәліметтер айтады. |
Сұрақтарға жауап береді. Суретпен мәтін бойынша жұмыс жасайды. |
Орманда кездестіруге болатын жануарлар туралы айтады, олардың әрқайсысы неден қоректенетінін біледі. |
|
|||
|
Қолдану |
Постер қорғайды. |
Жыл құстарын айтады. Жануарлардың қысқа дайындығы туралы айтады. Фотосуреттер береді. |
Мұғалімнің бағытымен постер қорғайды. |
Жыл құстары мен жануарлар туралы түсініп, толық біледі. |
|
|||
|
Талдау |
Үлестірме карталар, жұмыс дәптері |
Қыстың жаздан айырмашылығы қандай? Тиін қысқа қалай дайындалады? Әртүрлі сұрақтар жазылған үлестірме карталарда берілген сұрақтармен жұмыс жасайды. Жұмыс дәптерінде берілген тапсырмаларды түсінндіріп, бағыт бағдар береді. |
Қыс пен жаздың айырмашылығын кестеге түсіреді. Жануарлардың қысқа дайындығын, жинайтын азық қорын айтады. Жұмыс дәптерлерінде берілген тапсырмалармен жұмыс жасайды. |
Тақырып туралы толық мәлімет айтады. |
|
|||
|
Синтез |
Қосымша мәліметтер, видеоролик «Кеме» әдісі |
Видеоролик көрсетеді, қосымша мәліметтер айтады. Қызықты мәліметтермен таныстырады. «Кеме» әдісі арқылы оқушылармен кері байланыс жүргізеді. |
Видеороликтен түсінгендерін айтады. Өздері білетін қызықты мәліметтерді айтады. Берілген кеменің желкендеріне бүгінгі сабақтан не түсінгендерін жазады. |
Жануарлар туралы тың және қызықты мәліметтерді біледі. |
|
|||
|
Бағалау |
Тест тапсырмалары, |
5 сұрақтан тұратын тест тапсырмаларын беріп, 7 минут уақыт береді. Тест қорытындысы мен сабаққа қатысу үлгерімдеріне қарай отырып оқушыларды бағалайды.
|
Тест тапсырмасын шешеді. Өзара не білгендерін айтады. Сұрақтарға жауап береді. |
Тақырыпты қорытындылайды. Түсініктерін айтады. |
|
|||
шағым қалдыра аласыз













