|
Бөлім: |
Табиғат физикасы. Жарық, дыбыс, электрлік, магниттілік |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Г.М.Мухамадиева |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 3 «Ғ» |
Қатысушылар саны: 26 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Электр тогы қалай пайда болады? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.5.5.1 электр энергиясы көздерін анықтау; 3.5.5.2 қарапайым электр тізбегінің сызбасын жинау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру 8 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді. Өткен тақырыпқа шолу «: - Өткен сабақта қандай тақырыпты өттік? -Кім адамдардың дыбысты қалай пайдаланатыны туралы әңгімелеп береді? -Өткен тақырыптарға байланысты тест сұрақтары беріледі. Оқу материалын жариялау Жұмбақ жасыру Сымға жалғанып, Сыммен бойлайды: Ол келсе шам жанып, Үй іші жайнайды. Жауабы: Электр тогы. - Жауабы қандай болды? -Электр тогы деген не? -Электр тогының пайда болуы дегенді қалай түсінесіңдер? -Электр тогы не үшін керек? -Электр тогын пайдаланып көрдіңдер ме? - Олай болса, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай? Сабақ мақсаты жария етіледі. |
Тестке жауап береді. Тақырыпты шығарады. |
Дескриптор: Тстке -2балл. Оқушыларды «Ауызша мадақтау» әдісімен бағалау. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. |
|
|
Жаңа білім 15 мин 2 мин Бекіту 15 мин |
(Ұ) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады. Дәптермен жұмыс болады. А) Сөздік жұмысы. Электр тогы, электрлену. Ә) Суретпен жұмыс: -Бұл қандай құбылыс? -Суреттерге қараңдар. Олардың арасында қандай байланыс бар? Түсіндіріңдер. Осыған ұқсас құбылыстарды бұрын байқадың ба? Суреттерде бейнеленген құбылыстарды қалай атауға болады? Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға: -Тақырып бойынша сұрақтар құрастырып, жауап бер. Сергіту сәтінде «Жаяу» әніне билейді
(Т, Д) 2-тапсырмада тәжірибелік кезең жүзеге асырылады. А) Зертте. -Заттарды қандай әдістермен электрлендіруге болады? Ә) Инфографикамен жұмыс. -Суреттерге қараңдар. Адам электр тогын қайдан ойлап тапты? -Суреттегі құралдар қалай аталады? Сен оларды қайдан кездестірдің? -Электр тогымен жұмыс істейтін қандай құралдарды білесіңдер? Б) Үйретілген жылан. Достарыңа оқулықтағыдай тілалғыш жыланды жасап көрсетіңдер. Неліктен жылан сызғышқа қартылады? Оны қолдан жасау үшін не керек? Б) Ойлан. -Линолеум төселген еденге шаң неге тез жиналады? Ә) Мәтінмен жұмыс. Саралаудың «Дереккөз» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға: - Дереккөздерден электр тогы туралы мәліметтер іздеп тап. Сыныптастарыңа таныстыр. |
-Сөздікті жаттайды. -Сұрақтарға жауап береді. Әнге қосылып, билейді. -Сұраққа жауап береді. -Мәтінді оқиды. |
Дескриптор: Сөздікті жазады, жаттайды-1балл. - Электр тогының қалай пайда болатынын атайды-1балл. - Заттардың арасында электрлену байланысы пайда болғанын анықтайды -1балл. Дескриптор: - Заттарды электрлендіру әдістерін қарастырады -1балл. - Адам электр тогын қайдан ойлап тапқанын анықтайды-1балл. - Суреттегі құралдарды атайды-1балл. тілалғыш жыланды жасап көрсетеді-1балл. Линолеум төселген еденге шаңның тез жиналу себебін анықтайды-1балл. |
Оқулық Түрлі заттар
|
|
Қорытынды 5 мин |
Кері байланысты «Шеринг» әдісі арқылы береді. Үй тапсырмасы: Мәтінді түсініп оқу. |
Түсінгені туралы айтады. Тапсырманы жазып алады. |
ҚБ қойылады. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жаратылыстану сабақ жоспары
Жаратылыстану сабақ жоспары
|
Бөлім: |
Табиғат физикасы. Жарық, дыбыс, электрлік, магниттілік |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Г.М.Мухамадиева |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 3 «Ғ» |
Қатысушылар саны: 26 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Электр тогы қалай пайда болады? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.5.5.1 электр энергиясы көздерін анықтау; 3.5.5.2 қарапайым электр тізбегінің сызбасын жинау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру 8 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді. Өткен тақырыпқа шолу «: - Өткен сабақта қандай тақырыпты өттік? -Кім адамдардың дыбысты қалай пайдаланатыны туралы әңгімелеп береді? -Өткен тақырыптарға байланысты тест сұрақтары беріледі. Оқу материалын жариялау Жұмбақ жасыру Сымға жалғанып, Сыммен бойлайды: Ол келсе шам жанып, Үй іші жайнайды. Жауабы: Электр тогы. - Жауабы қандай болды? -Электр тогы деген не? -Электр тогының пайда болуы дегенді қалай түсінесіңдер? -Электр тогы не үшін керек? -Электр тогын пайдаланып көрдіңдер ме? - Олай болса, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай? Сабақ мақсаты жария етіледі. |
Тестке жауап береді. Тақырыпты шығарады. |
Дескриптор: Тстке -2балл. Оқушыларды «Ауызша мадақтау» әдісімен бағалау. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. |
|
|
Жаңа білім 15 мин 2 мин Бекіту 15 мин |
(Ұ) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады. Дәптермен жұмыс болады. А) Сөздік жұмысы. Электр тогы, электрлену. Ә) Суретпен жұмыс: -Бұл қандай құбылыс? -Суреттерге қараңдар. Олардың арасында қандай байланыс бар? Түсіндіріңдер. Осыған ұқсас құбылыстарды бұрын байқадың ба? Суреттерде бейнеленген құбылыстарды қалай атауға болады? Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға: -Тақырып бойынша сұрақтар құрастырып, жауап бер. Сергіту сәтінде «Жаяу» әніне билейді
(Т, Д) 2-тапсырмада тәжірибелік кезең жүзеге асырылады. А) Зертте. -Заттарды қандай әдістермен электрлендіруге болады? Ә) Инфографикамен жұмыс. -Суреттерге қараңдар. Адам электр тогын қайдан ойлап тапты? -Суреттегі құралдар қалай аталады? Сен оларды қайдан кездестірдің? -Электр тогымен жұмыс істейтін қандай құралдарды білесіңдер? Б) Үйретілген жылан. Достарыңа оқулықтағыдай тілалғыш жыланды жасап көрсетіңдер. Неліктен жылан сызғышқа қартылады? Оны қолдан жасау үшін не керек? Б) Ойлан. -Линолеум төселген еденге шаң неге тез жиналады? Ә) Мәтінмен жұмыс. Саралаудың «Дереккөз» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға: - Дереккөздерден электр тогы туралы мәліметтер іздеп тап. Сыныптастарыңа таныстыр. |
-Сөздікті жаттайды. -Сұрақтарға жауап береді. Әнге қосылып, билейді. -Сұраққа жауап береді. -Мәтінді оқиды. |
Дескриптор: Сөздікті жазады, жаттайды-1балл. - Электр тогының қалай пайда болатынын атайды-1балл. - Заттардың арасында электрлену байланысы пайда болғанын анықтайды -1балл. Дескриптор: - Заттарды электрлендіру әдістерін қарастырады -1балл. - Адам электр тогын қайдан ойлап тапқанын анықтайды-1балл. - Суреттегі құралдарды атайды-1балл. тілалғыш жыланды жасап көрсетеді-1балл. Линолеум төселген еденге шаңның тез жиналу себебін анықтайды-1балл. |
Оқулық Түрлі заттар
|
|
Қорытынды 5 мин |
Кері байланысты «Шеринг» әдісі арқылы береді. Үй тапсырмасы: Мәтінді түсініп оқу. |
Түсінгені туралы айтады. Тапсырманы жазып алады. |
ҚБ қойылады. |
|
шағым қалдыра аласыз













