|
Білім беру ұйымыныңатауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтіңаты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
||||||
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтыңтақырыбы: |
Электр тогы қалай пайда болды? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.5.5.1 электр энергиясы көздерін анықтау; 3.5.5.2 қарапайым электр тізбегінің сызбасын жинау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Электр энергиясы көздерін анықтайды; |
|||||
|
Құндылықтар |
Талап: қоршаған орта тазалығын сақтайды |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы
10 мин |
Ұйымдастырукезеңі Психолгиялық ахуал қалыптастыру Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасын сұрау «Спиннер» әдісі -Дыбыстарды қалай қаттырақ шығаруға болады? -Заттар қай кезде дыбыс шығарады? -Дыбыстар қандай болады? -Дыбыс қайда жылдамырақ таралады :ауада ма,суда ма,әлде қатты заттама? -Қандай жерде қатты дыбыстарды естиміз? |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасын Оқиды |
ҚБ: «Ақша» әдісі Дескриптор: Өткенді қайталайды Дыбыстарды қалай қаттырақ шығаруға болады |
Оқулық |
||
|
Сабақтың ортасы 25мин |
Жаңасабақ ФС тапсырма 1-тапсырма Электр тогы қалай пайда болды? Адамдар бұрынғы заманның өзінде –ақ кәріптасты құрғақ шүберекпен үйкегенде оның басқа ұсақ заттарды өзіне тартатын қасиеттін байқаған.Мұндай құбылысты денелердің электрленуі деп атайды.Бұл құбылысэлектор тогын ашуға себеп болады. 2-тапсырма Бұл қандай құбылыс? Суреттерге қара.Олардың арасында қандай байланыс бар? Осыған ұқсас құбылыстарды бұрын байқадың ба? ЕБҚ 3-тапсырма «Электр» сөзі гректің «электрон» Сөзінен шыққан.Ол грек тілінен аударғанда «кәріптас»деген мағынаны білдіреді. ЕҚБ 4-тапсырма «Мен зерттеушімін» әдісі Заттарды қандай әдістермен электрлендіруге болады? 5-тапсырма Суреттерге қара.Адам электр тогын қашан ойлап тапқан? Суреттегі құралдар қалай аталады? Сен оларды қайдан кездестірдің? |
Сұраққа жауап береді Сұрақтарға жауап береді Тапсырманы орындайды. Зерттеу жүргізеді |
ҚБ: «Ақша» әдісі Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді Өз ойларын еркін жеткізеді ҚБ: «Ақша» әдісі Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді Осыған ұқсас құбылыстарды бұрын біледі ҚБ: «Ақша» әдісі Дескриптор: Сұраққа ойланып жауап береді Ол грек тілінен аударғанда «кәріптас»деген мағынаны білдіреді \ ҚБ: «Ақша» әдісі Дескриптор: Зерттеу жүргізеді Нәтижесін түсіндіреді ҚБ: «Ақша» әдісі Дескриптор: Адам электр тогын қашан ойлап тапқан біледі Құралдар қалай аталады |
Оқулық Оқулық Оқулық Суреттер Ыдыстар
Слайд Оқулық Суреттер Слайд оқулық |
||
|
Сабақтың соңы 10 мин Кері байланыс |
Электр тогымен жұмыс істейтін қандай құралдарды білесің? Үйге тапсырма Дыбысты қалай естиміз?
|
Суретпен жұмыс жүргізеді Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
ҚБ: «Ақша» әдісі Дескриптор: Сұраққа ойланып жауап береді Қортындылайды Смайлктер |
Кері байланыс парақтары |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Электр энергиясы қайдан алынады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.5.5.1 электр энергиясы көздерін анықтау; 3.5.5.2
қарапа Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Білім беру
ұйымыныңатауы Пәні: Жаратылыстану Бөлім: Педагогтіңаты-жөні: Күні: Сынып: 3 Қатысушылар саны: Қатыспағандар
саны: Сабақтыңтақырыбы: Электр
тогы қалай пайда болды? Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаты: 3.5.5.1
электр энергиясы көздерін анықтау; 3.5.5.2
қарапайым электр тізбегінің сызбасын жинау Сабақтың мақсаты Электр энергиясы
көздерін анықтайды; Құндылықтар Талап:
қоршаған орта тазалығын сақтайды Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңдері Педагогтіңәрекеті Оқушыныңәрекеті Бағалау Ресурстар
Сабақтың
басы
10
мин
Ұйымдастырукезеңі
Психолгиялық ахуал
қалыптастыру
Оқушылардың назарын
сабаққа аудару
Үй тапсырмасын
сұрау
«Спиннер»
әдісі -Дыбыстарды қалай қаттырақ шығаруға
болады? -Заттар
қай кезде дыбыс шығарады? -Дыбыстар
қандай болады? -Дыбыс
қайда жылдамырақ таралады :ауада ма,суда ма,әлде қатты
заттама? -Қандай жерде қатты дыбыстарды
естиміз?
Оқушылардың назарын
сабаққа аудару
Үй
тапсырмасын Оқиды
ҚБ: «Ақша»
әдісі
Дескриптор:
Өткенді
қайталайды Дыбыстарды
қалай қаттырақ шығаруға болады
Оқулық
Сабақтың
ортасы 25мин
Жаңасабақ
ФС
тапсырма
1-тапсырма
Электр тогы қалай
пайда болды?
Адамдар бұрынғы
заманның өзінде –ақ кәріптасты құрғақ шүберекпен үйкегенде оның
басқа ұсақ заттарды өзіне тартатын қасиеттін байқаған.Мұндай
құбылысты денелердің электрленуі деп атайды.Бұл құбылысэлектор
тогын ашуға себеп болады.
2-тапсырма
Бұл қандай
құбылыс?
Суреттерге
қара.Олардың арасында қандай байланыс
бар?
Осыған ұқсас
құбылыстарды бұрын байқадың
ба?
ЕБҚ
3-тапсырма
«Электр» сөзі
гректің «электрон»
Сөзінен шыққан.Ол
грек тілінен аударғанда «кәріптас»деген мағынаны
білдіреді.
ЕҚБ
4-тапсырма «Мен
зерттеушімін» әдісі
Заттарды қандай
әдістермен электрлендіруге
болады?
5-тапсырма
Суреттерге қара.Адам
электр тогын қашан ойлап
тапқан?
Суреттегі құралдар
қалай аталады? Сен оларды қайдан
кездестірдің?
Сұраққа жауап
береді
Сұрақтарға жауап
береді
Тапсырманы
орындайды.
Зерттеу
жүргізеді
ҚБ: «Ақша»
әдісі
Дескриптор:
Сұрақтарға жауап
береді
Өз ойларын еркін
жеткізеді
ҚБ: «Ақша»
әдісі
Дескриптор:
Сұрақтарға жауап
береді
Осыған ұқсас
құбылыстарды бұрын біледі
ҚБ: «Ақша»
әдісі
Дескриптор:
Сұраққа ойланып жауап
береді
Ол грек тілінен
аударғанда «кәріптас»деген мағынаны
білдіреді
\
ҚБ: «Ақша»
әдісі
Дескриптор:
Зерттеу
жүргізеді
Нәтижесін
түсіндіреді
ҚБ: «Ақша»
әдісі
Дескриптор:
Адам электр тогын
қашан ойлап тапқан біледі Құралдар қалай
аталады
Оқулық
Оқулық
Оқулық
Суреттер
Ыдыстар
Слайд
Оқулық
Суреттер
Слайд оқулық
Сабақтың
соңы
10
мин Кері
байланыс
Электр тогымен жұмыс
істейтін қандай құралдарды
білесің?
Үйге
тапсырма
Дыбысты қалай
естиміз?
Суретпен жұмыс
жүргізеді
Үй тапсырмасын
алады Кері байланыс
жасайды
ҚБ: «Ақша»
әдісі
Дескриптор:
Сұраққа ойланып жауап
береді
Қортындылайды Смайлктер
Кері байланыс
парақтары Білім беру ұйымының атауы Пәні: Жаратылыстану Бөлім: Педагогтің аты-жөні: Күні: Сынып: 3 Қатысушылар саны: Қатыспағандар
саны: Сабақтың тақырыбы: Электр
энергиясы қайдан алынады Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаты: 3.5.5.1
электр энергиясы көздерін анықтау; 3.5.5.2
қарапа | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

















