|
Сабақтың тақырыбы: |
Жартылай өткiзгiштердегi электр тогы |
|
Бөлімі: |
12-тарау. Әртүрлі ортадағы электр тогы |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Төлеген И, Дүйсенбаева Л |
|
Күні: |
4.07.23 |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: 24 Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жартылай өткiзгiштердегi электр тогы. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.4.3.3 - жартылайөткізгіштердегі электр тогын сипаттау және жартылай өткізгішті құралдардың қолданылу принципін түсіндіру; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Жартылай өткізгіштің электр тоғының жүру қасиеттерін сипаттайды, электронды кемтік байланысты зерттейді, қолдану аймағын түсінеді. |
|
Сабақ кезеңі Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 2 мин. «Ең алғаш» атты білім сайысы 3 мин |
Ұйымдастыру кезеңі
Мұғалім үй тапсырмасын сұрау мақсатында оқушылардан айнымалы ток,айнымалы ток генераторы тақырыбы бойынша сұрақтар арқылы білімдерін тексереді. Тест тапсырмасы Online Test Pad платформасы |
Online Test Pad платформасы арқылы оқушылар QR код арқылы тест тапсырмасын орындайды |
Бағалау критерийлері -Ток генераторының жұмыс істеу принціпін біледі. Дескриптор: -Генератор құрлысын біледі. -Генератордың жұмыс істеу принціпін біледі. Жалпы балл-5 |
10 сынып оқулығы , Смартфон, Интерактивті тақта Таратпа қағаз.
|
|
Жаңа сабақ 7 мин |
Білім дағдысы: Түсіну (D) мұғалім жаңа сабақты түсіндіру үшін қысқаша видео ролик көрсетеді.
|
Оқушылар Бейне материалды мұқият тындайды, -Мұғалім қойған сұрақтарға жауап береді Негізгі фактілерді жазып алады. |
Бағалау критерийлері - n,p типті жартылай өткізгіштерді біледі және ажыратады. Дескриптор: Жартылай өткізгіштерге мысал келтіреді. Жартылай өткізгіштердің типтері бойынша қолдану аймағын көрсетеді. |
Бейне материал 10 сынып оқулығы Қосымша 1 |
|
Сабақтың ортасы. Топтық жұмыс 13 мин |
Білім дағдысы: Қолдану Белсенді оқыту: «Постер» әдісі 1-тапсырма. Топтарға бөліп, әр топтың жұмыс жоспарын ұсынады. Видео талқылау жасап оқушыларға тақырыпшаларды бөліп береді. 2-тапсырма. Learningapps програмасы арқылы білімдерін қортындылайды |
Топта бірлесіп жұмыс жасайды. Өз ойларымен бөліседі. Топта жұмыс жасау ережелерін сақтайды. Жартылай өткізгіштерді сипаттап, талдау жасайды және мысалдар келтіреді. Смартфон арқылы дұрыс жауапты табады Өз білімін тексереді |
Дескриптор: -Жартылай өткізгіш, диэлектриктер, өткізгіштер анықтамасын береді. Типтер бойынша мысалдар келтіреді. Әр өткізгіштің құрлысын және қолдану аймағын көрсетеді. Өткізгіштердің басқаларынан айырмашылығын көрсетеді. Келесі топқа тапсырма әзірлейді. Бағалау критерийлері: -Жинақылығы, Тақырыптын ашылуы, көрнекілігі. |
Оқулық 10-сынып. Плакат, турлі-түсті пламастер. https://learningapps.org/watch?v=pn1s3g6ma23 Таратпа парақ |
|
Сабақтың соңы. Рефлексия 5 мин |
Кері байланыс «Досына айт» Тақырып бойынша білетінімен көршімен бөлісу ойды дауыстап әр топтан бір адам пікірін баяндайды. Рефлексия. «Ұялы телефон» Маған ұнағаны............? Сабаққа пікірім............? Бөлісерім......................? |
Берілгекн ақпарат ішінен ең негізгісін таңдайды. Оқушылар бүгінгі сабақ бойынша аталған сұрақтарға сабақтан алған әсерімен бөліседі |
Дескриптор: Берілгекн ақпарат ішінен ең негізгісін таңдайды. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
жартылай өткізгіштегі электр тоғы
жартылай өткізгіштегі электр тоғы
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жартылай өткiзгiштердегi электр тогы |
|
Бөлімі: |
12-тарау. Әртүрлі ортадағы электр тогы |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Төлеген И, Дүйсенбаева Л |
|
Күні: |
4.07.23 |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: 24 Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жартылай өткiзгiштердегi электр тогы. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.4.3.3 - жартылайөткізгіштердегі электр тогын сипаттау және жартылай өткізгішті құралдардың қолданылу принципін түсіндіру; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Жартылай өткізгіштің электр тоғының жүру қасиеттерін сипаттайды, электронды кемтік байланысты зерттейді, қолдану аймағын түсінеді. |
|
Сабақ кезеңі Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 2 мин. «Ең алғаш» атты білім сайысы 3 мин |
Ұйымдастыру кезеңі
Мұғалім үй тапсырмасын сұрау мақсатында оқушылардан айнымалы ток,айнымалы ток генераторы тақырыбы бойынша сұрақтар арқылы білімдерін тексереді. Тест тапсырмасы Online Test Pad платформасы |
Online Test Pad платформасы арқылы оқушылар QR код арқылы тест тапсырмасын орындайды |
Бағалау критерийлері -Ток генераторының жұмыс істеу принціпін біледі. Дескриптор: -Генератор құрлысын біледі. -Генератордың жұмыс істеу принціпін біледі. Жалпы балл-5 |
10 сынып оқулығы , Смартфон, Интерактивті тақта Таратпа қағаз.
|
|
Жаңа сабақ 7 мин |
Білім дағдысы: Түсіну (D) мұғалім жаңа сабақты түсіндіру үшін қысқаша видео ролик көрсетеді.
|
Оқушылар Бейне материалды мұқият тындайды, -Мұғалім қойған сұрақтарға жауап береді Негізгі фактілерді жазып алады. |
Бағалау критерийлері - n,p типті жартылай өткізгіштерді біледі және ажыратады. Дескриптор: Жартылай өткізгіштерге мысал келтіреді. Жартылай өткізгіштердің типтері бойынша қолдану аймағын көрсетеді. |
Бейне материал 10 сынып оқулығы Қосымша 1 |
|
Сабақтың ортасы. Топтық жұмыс 13 мин |
Білім дағдысы: Қолдану Белсенді оқыту: «Постер» әдісі 1-тапсырма. Топтарға бөліп, әр топтың жұмыс жоспарын ұсынады. Видео талқылау жасап оқушыларға тақырыпшаларды бөліп береді. 2-тапсырма. Learningapps програмасы арқылы білімдерін қортындылайды |
Топта бірлесіп жұмыс жасайды. Өз ойларымен бөліседі. Топта жұмыс жасау ережелерін сақтайды. Жартылай өткізгіштерді сипаттап, талдау жасайды және мысалдар келтіреді. Смартфон арқылы дұрыс жауапты табады Өз білімін тексереді |
Дескриптор: -Жартылай өткізгіш, диэлектриктер, өткізгіштер анықтамасын береді. Типтер бойынша мысалдар келтіреді. Әр өткізгіштің құрлысын және қолдану аймағын көрсетеді. Өткізгіштердің басқаларынан айырмашылығын көрсетеді. Келесі топқа тапсырма әзірлейді. Бағалау критерийлері: -Жинақылығы, Тақырыптын ашылуы, көрнекілігі. |
Оқулық 10-сынып. Плакат, турлі-түсті пламастер. https://learningapps.org/watch?v=pn1s3g6ma23 Таратпа парақ |
|
Сабақтың соңы. Рефлексия 5 мин |
Кері байланыс «Досына айт» Тақырып бойынша білетінімен көршімен бөлісу ойды дауыстап әр топтан бір адам пікірін баяндайды. Рефлексия. «Ұялы телефон» Маған ұнағаны............? Сабаққа пікірім............? Бөлісерім......................? |
Берілгекн ақпарат ішінен ең негізгісін таңдайды. Оқушылар бүгінгі сабақ бойынша аталған сұрақтарға сабақтан алған әсерімен бөліседі |
Дескриптор: Берілгекн ақпарат ішінен ең негізгісін таңдайды. |
|
шағым қалдыра аласыз















