Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ тақырыбы: Жарықшақты қол гранаталары
|
Бөлім: |
Атыс дайындығы |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Жарықшақты қол гранаталары |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1. Жарықшақты қол гранаталарының (РГД-5, РГН, Ф-1, РГО) қолданылуы, ұрыстық сипаттамаларын, граната мен тұтандырғыштың құрылысын білу. 2. Лақтырған кездегі гранатаның бөлшектері мен механизмдерінің жұмысын түсіну. 3. Гранатаны лақтыруға дайындауды үйрену. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: РГД-5, РГН, Ф-1, РГО гранаталарының ұрыстық қасиеттерін біледі Оқушылардың басым бөлігі: Гранаталардың негізгі бөлшектері мен механизмдерін плакаттан көрсетіп, лақтырған кездегі гранатаның бөлшектері мен механизмдерінің жұмысын түсіндіре алады Кейбір оқушылар: Шабуылдық және қорғаныстық гранаталарының ұрыстық қасиеттерінің ұқсастықтары мен айырмашылықтарын ажыратады |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Қазақстанның қауіпсіздігін қамтамасыз етуге дайын болу |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресур-р |
|
Басы 5' |
Амандасу, түгелдеу, оқушылардың сырт көріністерін тексеру. |
Взвод командирінің орынбасары оқушыларды сапқа тұрғызады, оқытушыға сабаққа дайындығы жөнінде баяндама жасайды. |
|
|
|
5' |
Саптық жаттығулар. Жаттығуларды орындап болғасын орындарына отырғызамын. |
Қимыл-қозғалыс әрекеттерін дұрыс жасауға тырысады. Кабинетке кіріп, орындарына отырады. |
|
|
|
Ортасы 7' |
Білу Оқушыларға жарықшақтарының шашырау қашықтығына байланысты гранаталардың шабуылдау және қорғаныс гранаталары болып бөлінетінін айтамын. Қазақстан армиясының қолданысындағы граната түрлеріне тоқталамын. АӘТД электронды оқулығы арқылы гранаталардың ұрыстық қасиеттерімен таныстырамын. |
- Граната жарықшақтарының ұшу радиусын айтады; - Гранатаны лақтырудың орташа қашықтығын айтады; - Жарақталған граната салмақтарын айтады; - Тұтандырғыш бәсеңдеткіштің жану уақытын айтады. |
Қалыптастырушы бағалау |
|
|
5' |
Түсіну Гранатаны қалай ұстау, оларды күтіп сақтау керектігін көрсетемін. Гранатаны лақтыру кезінде ұстанатын қауіпсіздік шаралары туралы оқушыларға түсіндіремін, оларды қатаң түрде ұстану қажет екенін жеткіземін. |
- Гранатаны лақтыру кезінде ұстанатын қауіпсіздік шараларын айтып береді. |
Қалыптастырушы бағалау |
АӘТД электронды оқулығы |
|
7' |
Қолдану АӘТД оқулығы мен электронды оқулығы бойынша гранаталардың және олардың тұтандырғыштарының негізгі бөлшектерінің қолданылуы және құрылысымен танысуға, лақтырған кездегі гранатаның бөлшектері мен механизмдерінің жұмысын түсінуіне бағыттаймын. |
Талқылайды, түсінуге тырысады. - Гранатаның бөлшектері мен механизмдерінің жұмысын анықтайды. |
Қалыптастырушы бағалау |
|
|
5' |
Талдау Шабуылдық және қорғаныс гранаталарының ұрыстық қасиеттерінің ұқсастықтары мен айырмашылықтары салыстыру және талдау |
- Оқулық мәтінін пайдалана отырып, шабуылдық және қорғаныс гранаталарының ұрыстық қасиеттерін салыстырады және ұқсастықтары мен айырмашылықтарын айтып түсіндіреді. |
Қалыптастырушы бағалау |
АӘТД оқулығы |
|
4' |
Жинақтау 1. Жарықшақты гранаталар жарықшақтарының ұшу қашықтығына қарай қандай түрлерге бөлінеді? 2. Ф-1 жарықшақты қол гранатасының құрылысы қандай? 3. РГД-5 гранатасының тактика-техникалық сипаттамалары қандай? 4. Гранатаны лақтыруға дайындау туралы айтып бер. |
Сұрақтарға жауап беру арқылы диалогқа түседі. |
Қалыптастырушы бағалау |
|
|
Аяқталуы 2' |
Кері байланыс Оқушыларға сөйлемді толықтыру ұсынылады. Бүгін сабақта: - Мен ... білдім. - Мен ... түсіндім. - Мен ... үйрендім. - ... білу қызықты болды. Үйге тапсырма беру §4 |
Оқушылар сөйлемді толықтырады. |
Бөлімше командирлері жақсы жұмыс жасаған жас сарбаздар мен бөлімшелерді атап өтеді. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жарықшақты қол гранаталары
Жарықшақты қол гранаталары
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ тақырыбы: Жарықшақты қол гранаталары
|
Бөлім: |
Атыс дайындығы |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Жарықшақты қол гранаталары |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1. Жарықшақты қол гранаталарының (РГД-5, РГН, Ф-1, РГО) қолданылуы, ұрыстық сипаттамаларын, граната мен тұтандырғыштың құрылысын білу. 2. Лақтырған кездегі гранатаның бөлшектері мен механизмдерінің жұмысын түсіну. 3. Гранатаны лақтыруға дайындауды үйрену. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: РГД-5, РГН, Ф-1, РГО гранаталарының ұрыстық қасиеттерін біледі Оқушылардың басым бөлігі: Гранаталардың негізгі бөлшектері мен механизмдерін плакаттан көрсетіп, лақтырған кездегі гранатаның бөлшектері мен механизмдерінің жұмысын түсіндіре алады Кейбір оқушылар: Шабуылдық және қорғаныстық гранаталарының ұрыстық қасиеттерінің ұқсастықтары мен айырмашылықтарын ажыратады |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Қазақстанның қауіпсіздігін қамтамасыз етуге дайын болу |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресур-р |
|
Басы 5' |
Амандасу, түгелдеу, оқушылардың сырт көріністерін тексеру. |
Взвод командирінің орынбасары оқушыларды сапқа тұрғызады, оқытушыға сабаққа дайындығы жөнінде баяндама жасайды. |
|
|
|
5' |
Саптық жаттығулар. Жаттығуларды орындап болғасын орындарына отырғызамын. |
Қимыл-қозғалыс әрекеттерін дұрыс жасауға тырысады. Кабинетке кіріп, орындарына отырады. |
|
|
|
Ортасы 7' |
Білу Оқушыларға жарықшақтарының шашырау қашықтығына байланысты гранаталардың шабуылдау және қорғаныс гранаталары болып бөлінетінін айтамын. Қазақстан армиясының қолданысындағы граната түрлеріне тоқталамын. АӘТД электронды оқулығы арқылы гранаталардың ұрыстық қасиеттерімен таныстырамын. |
- Граната жарықшақтарының ұшу радиусын айтады; - Гранатаны лақтырудың орташа қашықтығын айтады; - Жарақталған граната салмақтарын айтады; - Тұтандырғыш бәсеңдеткіштің жану уақытын айтады. |
Қалыптастырушы бағалау |
|
|
5' |
Түсіну Гранатаны қалай ұстау, оларды күтіп сақтау керектігін көрсетемін. Гранатаны лақтыру кезінде ұстанатын қауіпсіздік шаралары туралы оқушыларға түсіндіремін, оларды қатаң түрде ұстану қажет екенін жеткіземін. |
- Гранатаны лақтыру кезінде ұстанатын қауіпсіздік шараларын айтып береді. |
Қалыптастырушы бағалау |
АӘТД электронды оқулығы |
|
7' |
Қолдану АӘТД оқулығы мен электронды оқулығы бойынша гранаталардың және олардың тұтандырғыштарының негізгі бөлшектерінің қолданылуы және құрылысымен танысуға, лақтырған кездегі гранатаның бөлшектері мен механизмдерінің жұмысын түсінуіне бағыттаймын. |
Талқылайды, түсінуге тырысады. - Гранатаның бөлшектері мен механизмдерінің жұмысын анықтайды. |
Қалыптастырушы бағалау |
|
|
5' |
Талдау Шабуылдық және қорғаныс гранаталарының ұрыстық қасиеттерінің ұқсастықтары мен айырмашылықтары салыстыру және талдау |
- Оқулық мәтінін пайдалана отырып, шабуылдық және қорғаныс гранаталарының ұрыстық қасиеттерін салыстырады және ұқсастықтары мен айырмашылықтарын айтып түсіндіреді. |
Қалыптастырушы бағалау |
АӘТД оқулығы |
|
4' |
Жинақтау 1. Жарықшақты гранаталар жарықшақтарының ұшу қашықтығына қарай қандай түрлерге бөлінеді? 2. Ф-1 жарықшақты қол гранатасының құрылысы қандай? 3. РГД-5 гранатасының тактика-техникалық сипаттамалары қандай? 4. Гранатаны лақтыруға дайындау туралы айтып бер. |
Сұрақтарға жауап беру арқылы диалогқа түседі. |
Қалыптастырушы бағалау |
|
|
Аяқталуы 2' |
Кері байланыс Оқушыларға сөйлемді толықтыру ұсынылады. Бүгін сабақта: - Мен ... білдім. - Мен ... түсіндім. - Мен ... үйрендім. - ... білу қызықты болды. Үйге тапсырма беру §4 |
Оқушылар сөйлемді толықтырады. |
Бөлімше командирлері жақсы жұмыс жасаған жас сарбаздар мен бөлімшелерді атап өтеді. |
|
шағым қалдыра аласыз

АӘТД электронды оқулығы












