|
Бөлім |
«Табиғат физикасы. Жарық,дыбыс, электрлік магниттілік» |
||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
||||
|
Күні: |
04.04.2025ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Н.Дусбаева |
||||
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жарықтың шағылуы дегеніміз не? |
||||
|
Оқу бағдарламасы на сәйкес оқыту мақсаттары |
3.5.2.2 – денелердің жарықты шағылыстыру қасиетін түсіндіру 3.1.2.4 – жүргізілген эксперимент нәтижелерін құрылған жоспарға сәйкес диаграмма түрінде көрсету, қорытынды жасау |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Түрлі заттардың жарықты қалай шағылдыратынын анықтайды Жарықтың шағылуын адам қалай пайдаланатынын анықтайды |
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру «Ой қозғау» әдісі Айсұлу дүкен терезесінің шыныларынан өз бейнесін көрді Айсұлу тағы қайдан өз бейнесін көре алады? Бұл заттар несімен ұқсас? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Тапсырманы тексертеді
Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Оқулық 102 -бет |
|
|
Сабақ тың ортасы 11 мин |
1-тапсырма ФС Жұптық жұмыс «Мен зерттеушімін» әдісі Қандай заттардың көмегімен қабырғаға сәуле түсіре аласың? ЕББҚ Нені зерттедің? Талқылау сұрақтары: 1.Сәулені қабырғаға ненің көмегімен ғана түсіруге болады? |
Зерттеу жүргізіп, сұрақтарға жауап береді
|
Дескриптор: -айнаны немен алмастыруға болатынын айтады-1б -парақтың көмегімен сәуленің түсу,түспеуін анықтайды-1б -қорытынды жасайды-1б ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
Оқулық 103-бет Қажетті заттар Айна,қолшам А4 |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Таңдап ал» әдісі Адам жарықтың шағылуын қалай пайдаланады? Қандай заттарда жарықтың шағылу қасиеті пайдаланылады? Оларды ата. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Адам жарықтың шағылуын қалай пайдаланады? |
Жарықтың шағылу қасиеті бар заттарды белгілейді Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -адамдардың жарықтың пайдалану жолдарын атайды-1б -жарықтың шағылу қасиеті бар заттарды белгілейді-1б -себеін дәлелді түрде айтады-1б ЕББҚ Дескриптор: - тапсырманы орындайды Жарайсыңдар! Керемет! |
Таратпа |
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Жұптық жұмыс «Тәжірибе алаңы» әдісі Айнадағы мәтінді оқи аласың ба? Екінші айнаны пайдалан ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Беті тегіс емес заттардан бет бейнемізді көре аламыз ба? |
Тәжірибе жасап, қорытынды жасайды
Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -айнадағы мәтінді оқу мүмкіндігіне тұжырым жасайды-1б -себебін түсіндіреді-1б -екінші айнаны пайдаланып, тұжырым жасайды-1б -себебін түсіндіреді-1б ЕББҚ Дескриптор: - тапсырманы орындайды |
Қажетті заттар Екі дана айна мәтін |
|
|
Сабақ тың соңы 7 мин |
«Үш сәт» әдісі Сабақта мен ... жұмыс істедім, өйткені ... . Мен идеяны ұсындым. Мен мақсатқа жеттім, өйткені ... . Сабақ мен үшін болды. Менің көңіл күйім ... . Үйге тапсырма Қыста тауға көтерілген адамдар неліктен күннен қорғайтын көзілдірік киеді? Анықта. |
Стикерге жазады |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
стикер |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жарықтың шағылуы дегеніміз не ҚМЖ жаратылыстану 3 сын
Жарықтың шағылуы дегеніміз не ҚМЖ жаратылыстану 3 сын
|
Бөлім |
«Табиғат физикасы. Жарық,дыбыс, электрлік магниттілік» |
||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
||||
|
Күні: |
04.04.2025ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Н.Дусбаева |
||||
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жарықтың шағылуы дегеніміз не? |
||||
|
Оқу бағдарламасы на сәйкес оқыту мақсаттары |
3.5.2.2 – денелердің жарықты шағылыстыру қасиетін түсіндіру 3.1.2.4 – жүргізілген эксперимент нәтижелерін құрылған жоспарға сәйкес диаграмма түрінде көрсету, қорытынды жасау |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Түрлі заттардың жарықты қалай шағылдыратынын анықтайды Жарықтың шағылуын адам қалай пайдаланатынын анықтайды |
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру «Ой қозғау» әдісі Айсұлу дүкен терезесінің шыныларынан өз бейнесін көрді Айсұлу тағы қайдан өз бейнесін көре алады? Бұл заттар несімен ұқсас? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Тапсырманы тексертеді
Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Оқулық 102 -бет |
|
|
Сабақ тың ортасы 11 мин |
1-тапсырма ФС Жұптық жұмыс «Мен зерттеушімін» әдісі Қандай заттардың көмегімен қабырғаға сәуле түсіре аласың? ЕББҚ Нені зерттедің? Талқылау сұрақтары: 1.Сәулені қабырғаға ненің көмегімен ғана түсіруге болады? |
Зерттеу жүргізіп, сұрақтарға жауап береді
|
Дескриптор: -айнаны немен алмастыруға болатынын айтады-1б -парақтың көмегімен сәуленің түсу,түспеуін анықтайды-1б -қорытынды жасайды-1б ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
Оқулық 103-бет Қажетті заттар Айна,қолшам А4 |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Таңдап ал» әдісі Адам жарықтың шағылуын қалай пайдаланады? Қандай заттарда жарықтың шағылу қасиеті пайдаланылады? Оларды ата. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Адам жарықтың шағылуын қалай пайдаланады? |
Жарықтың шағылу қасиеті бар заттарды белгілейді Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -адамдардың жарықтың пайдалану жолдарын атайды-1б -жарықтың шағылу қасиеті бар заттарды белгілейді-1б -себеін дәлелді түрде айтады-1б ЕББҚ Дескриптор: - тапсырманы орындайды Жарайсыңдар! Керемет! |
Таратпа |
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Жұптық жұмыс «Тәжірибе алаңы» әдісі Айнадағы мәтінді оқи аласың ба? Екінші айнаны пайдалан ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Беті тегіс емес заттардан бет бейнемізді көре аламыз ба? |
Тәжірибе жасап, қорытынды жасайды
Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -айнадағы мәтінді оқу мүмкіндігіне тұжырым жасайды-1б -себебін түсіндіреді-1б -екінші айнаны пайдаланып, тұжырым жасайды-1б -себебін түсіндіреді-1б ЕББҚ Дескриптор: - тапсырманы орындайды |
Қажетті заттар Екі дана айна мәтін |
|
|
Сабақ тың соңы 7 мин |
«Үш сәт» әдісі Сабақта мен ... жұмыс істедім, өйткені ... . Мен идеяны ұсындым. Мен мақсатқа жеттім, өйткені ... . Сабақ мен үшін болды. Менің көңіл күйім ... . Үйге тапсырма Қыста тауға көтерілген адамдар неліктен күннен қорғайтын көзілдірік киеді? Анықта. |
Стикерге жазады |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
стикер |
|
шағым қалдыра аласыз













