|
Білім беру ұйымының атауы |
№71 жалпы орта мектебі |
|||||
|
Пәні: |
физика |
|||||
|
Бөлім: |
8.4 А Жарық құбылыстары |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Куланова М. |
|||||
|
Күні: |
14.04.2022 ж. 5 сабақ 11:50 |
|||||
|
Сынып: 8 А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жарықтың шағылуы, шағылу заңдары, жазық айналар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.5.1.2 – эксперимент арқылы түсу және шағылу бұрыштарының тәуелділігін анықтау; 8.5.1.3 – айналық және шашыранды шағылудың мысалдарын келтіру және түсіндіру; 8.5.1.4 Жазық айнада дененің кескінін алу және оны сипаттау
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар істей алады: Жарықтың шағылу құбылысы, шағылу заңын біледі Көптеген оқушылар істей алады: Эксперимент арқылы түсу және шағылу бұрыштарының тәуелділігін жарықтың шағылу заңы негізінде анықтайды Кейбір оқушылар істей алады: Айналық және шашыранды шағылудың мысалдарын келтіру және ерекшеліктерін түсіндіреді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Сабақтың барысы |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Сабақтың басы 10 минут Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім 10 минут Бекіту 10 минут Кері байланыс Сабақтың соңы 10 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Сабақ тақырыбын және оқу мақсатын таныстыру Топқа біріктіру
Жаңа сабақ
Есептер шығару-Жеке жұмыс
1-топ. Шашыранды(д
2-
топ. (айналық)
шағылу
Жаңа тақырыпты бекіту
«Тест жұмысы»
А. Сыну В. Шағылу С. Түсу 2. Түсу бұрышы мен шағылу бұрышы ........жатады А. Бір жазықтықта С. Әр түрлі жазықтықта В. Перпендикуляр 3. Түсу бұрышы шағылу бұрышы(-на,-нан) А. Кіші В. Үлкен С.Тең 4. Шағылу түрлері А. 3 В. 2 С. 4 5. Кедірбұдыр беттен шағылу ........шағылу деп аталады А. Диффузиялық В. Айналық С. Дұрыс 6. Тегістелген, жылтыр беттен шағылу ........шағылу деп аталады А. Диффузиялық В. Айналық С.Шашыранды
Кері байланыс “Тағы не білгіңіз келеді?”-әдісі арқылы оқушылардың пікірлері тыңдалып, кері байланыс жүргізіл
Үйге тапсырма § §37 Жарықтың шағылу заңдары. Жазық айна (184-187 беттер) оқу, тақырып соңындағы және «Табыс» баспалдағының сұрақтарын талдау, таныстырылым бойынша (12, 13) есептерді шығару |
Дескриптор Сұрақтарға жауап береді Есептің шешімін слайдттан қарап тексереді 2-балл Дескриптор: • Жарықтың шағылу құбылысы жайлы түсінеді • Жарықтың шағылу заңдарын біледі. • Шағылудың түрлерін ажыратады. Дескриптор: • Жарықтың шағылуын байқайды. • Түсу бұрышы мен шағылу бұрышы тең екенін түсінеді. • Түсу бұрышы мен шағылу бұрышы бір жазықтықта жататынын көреді. Дескриптор • Айналық және шашыранды шағылу жайлы түсіндіреді. • Айналық және шашыранды шағылуларға мысалдар келтіреді және ерекшеліктерін түсіндіреді Формативті бағалау 10 балл |
ФИЗИКА 8 сынып оқулық «Дидактикалық материалдар Смайликтер |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жарықтың түзу сызықты таралу заңы
Жарықтың түзу сызықты таралу заңы
|
Білім беру ұйымының атауы |
№71 жалпы орта мектебі |
|||||
|
Пәні: |
физика |
|||||
|
Бөлім: |
8.4 А Жарық құбылыстары |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Куланова М. |
|||||
|
Күні: |
14.04.2022 ж. 5 сабақ 11:50 |
|||||
|
Сынып: 8 А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жарықтың шағылуы, шағылу заңдары, жазық айналар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.5.1.2 – эксперимент арқылы түсу және шағылу бұрыштарының тәуелділігін анықтау; 8.5.1.3 – айналық және шашыранды шағылудың мысалдарын келтіру және түсіндіру; 8.5.1.4 Жазық айнада дененің кескінін алу және оны сипаттау
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар істей алады: Жарықтың шағылу құбылысы, шағылу заңын біледі Көптеген оқушылар істей алады: Эксперимент арқылы түсу және шағылу бұрыштарының тәуелділігін жарықтың шағылу заңы негізінде анықтайды Кейбір оқушылар істей алады: Айналық және шашыранды шағылудың мысалдарын келтіру және ерекшеліктерін түсіндіреді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Сабақтың барысы |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Сабақтың басы 10 минут Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім 10 минут Бекіту 10 минут Кері байланыс Сабақтың соңы 10 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Сабақ тақырыбын және оқу мақсатын таныстыру Топқа біріктіру
Жаңа сабақ
Есептер шығару-Жеке жұмыс
1-топ. Шашыранды(д
2-
топ. (айналық)
шағылу
Жаңа тақырыпты бекіту
«Тест жұмысы»
А. Сыну В. Шағылу С. Түсу 2. Түсу бұрышы мен шағылу бұрышы ........жатады А. Бір жазықтықта С. Әр түрлі жазықтықта В. Перпендикуляр 3. Түсу бұрышы шағылу бұрышы(-на,-нан) А. Кіші В. Үлкен С.Тең 4. Шағылу түрлері А. 3 В. 2 С. 4 5. Кедірбұдыр беттен шағылу ........шағылу деп аталады А. Диффузиялық В. Айналық С. Дұрыс 6. Тегістелген, жылтыр беттен шағылу ........шағылу деп аталады А. Диффузиялық В. Айналық С.Шашыранды
Кері байланыс “Тағы не білгіңіз келеді?”-әдісі арқылы оқушылардың пікірлері тыңдалып, кері байланыс жүргізіл
Үйге тапсырма § §37 Жарықтың шағылу заңдары. Жазық айна (184-187 беттер) оқу, тақырып соңындағы және «Табыс» баспалдағының сұрақтарын талдау, таныстырылым бойынша (12, 13) есептерді шығару |
Дескриптор Сұрақтарға жауап береді Есептің шешімін слайдттан қарап тексереді 2-балл Дескриптор: • Жарықтың шағылу құбылысы жайлы түсінеді • Жарықтың шағылу заңдарын біледі. • Шағылудың түрлерін ажыратады. Дескриптор: • Жарықтың шағылуын байқайды. • Түсу бұрышы мен шағылу бұрышы тең екенін түсінеді. • Түсу бұрышы мен шағылу бұрышы бір жазықтықта жататынын көреді. Дескриптор • Айналық және шашыранды шағылу жайлы түсіндіреді. • Айналық және шашыранды шағылуларға мысалдар келтіреді және ерекшеліктерін түсіндіреді Формативті бағалау 10 балл |
ФИЗИКА 8 сынып оқулық «Дидактикалық материалдар Смайликтер |
|
||
шағым қалдыра аласыз


































