1-МОДУЛЬ. Жас оқытушының кәсіби бейімделуі және мектепке дейінгі білім беру жүйесімен танысу
(Қыркүйек–Қазан)
Мақсаты:
Жас оқытушыны мектепке дейінгі ұйымның жұмысымен, нормативтік құжаттармен және кәсіби міндеттерімен таныстыру, кәсіби бейімделуіне қолдау көрсету.
Міндеттері:
Мектепке дейінгі білім берудің мемлекеттік стандарттарымен таныстыру
Ұйымның ішкі тәртіп ережелерімен таныстыру
Тәрбиешінің құжаттамасын жүргізуді үйрету
Тәлімгер мен тәлім алушы арасында кәсіби қарым-қатынас орнату
Іс-шаралар:
Кіріспе әңгіме, таныстыру
Нормативтік құжаттарды (МЖБС, үлгілік оқу бағдарламасы) талдау
Ашық ұйымдастырылған оқу қызметтерін бақылау
Құжаттарды (күнтізбелік жоспар, бақылау дәптері) рәсімдеу бойынша кеңес
Күтілетін нәтижелер:
Жас оқытушы ұйым жұмысына бейімделеді
Негізгі нормативтік құжаттарды меңгереді
Кәсіби сенімділігі қалыптаса бастайды
2-МОДУЛЬ Оқу-тәрбие процесін тиімді жоспарлау және ұйымдастыру
(Қараша–Қаңтар)
Мақсаты:
Жас оқытушының оқу-тәрбие процесін жоспарлау, әдіс-тәсілдерді дұрыс таңдау дағдыларын қалыптастыру.
Міндеттері:
ҰОҚ жоспарлаудың тиімді жолдарын үйрету
Балалардың жас ерекшеліктерін ескере отырып жұмыс жүргізу
Ойын технологияларын қолдануға бағыттау
Іс-шаралар:
Бірлескен жоспар құру
ҰОҚ талдау (тәлімгер мен тәлім алушы арасында)
Ойын арқылы оқыту әдістерін көрсету
Практикалық кеңестер мен кері байланыс
Күтілетін нәтижелер:
Жас оқытушы өз бетінше сапалы жоспар құра алады
ҰОҚ барысында тиімді әдіс-тәсілдерді қолданады
Балалармен жұмыс жасау дағдысы жетіледі
3-МОДУЛЬ Педагогтің кәсіби шеберлігін арттыру және шығармашылық әлеуетін дамыту
(Ақпан–Наурыз)
Мақсаты:
Жас оқытушының кәсіби құзыреттілігін арттыру, шығармашылықпен жұмыс істеуге ынталандыру.
Міндеттері:
Инновациялық педагогикалық технологияларды меңгерту
Шығармашылық бастамаларды қолдау
Өзін-өзі талдау дағдысын қалыптастыру
Іс-шаралар:
Ашық ұйымдастырылған оқу қызметін өткізу
Тәжірибе алмасу, шеберлік сағаттары
Портфолио жинақтау
Өзін-өзі талдау, рефлексия
Күтілетін нәтижелер:
Жас оқытушының кәсіби шеберлігі артады
Шығармашылық қабілеті дамиды
Өз жұмысына талдау жасай алады
4-МОДУЛЬ .Кәсіби дербестік және нәтижені бағалау.
(Сәуір–Мамыр)
Мақсаты:
Жас оқытушының кәсіби дербестігін қалыптастыру және тәлімгерлік жұмыстың нәтижесін бағалау.
Міндеттері:
Жас оқытушының өзіндік жұмысын жетілдіру
Жыл бойғы жетістіктерді саралау
Алдағы кәсіби дамуға бағыт беру
Іс-шаралар:
Қорытынды ашық оқу қызметі
Жылдық жұмысқа талдау
Сауалнама, кері байланыс
Ұсыныстар мен қорытынды әңгіме
Күтілетін нәтижелер:
Жас оқытушы өз бетінше тиімді жұмыс жүргізе алады
Кәсіби өсуге дайын болады
Тәлімгерлік жұмыстың оң нәтижесі анықталады
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ЖАС ОҚЫТУШЫЛАРҒА АРНАЛҒАН ТӘЛІМГЕРЛІК ЖОСПАР
ЖАС ОҚЫТУШЫЛАРҒА АРНАЛҒАН ТӘЛІМГЕРЛІК ЖОСПАР
1-МОДУЛЬ. Жас оқытушының кәсіби бейімделуі және мектепке дейінгі білім беру жүйесімен танысу
(Қыркүйек–Қазан)
Мақсаты:
Жас оқытушыны мектепке дейінгі ұйымның жұмысымен, нормативтік құжаттармен және кәсіби міндеттерімен таныстыру, кәсіби бейімделуіне қолдау көрсету.
Міндеттері:
Мектепке дейінгі білім берудің мемлекеттік стандарттарымен таныстыру
Ұйымның ішкі тәртіп ережелерімен таныстыру
Тәрбиешінің құжаттамасын жүргізуді үйрету
Тәлімгер мен тәлім алушы арасында кәсіби қарым-қатынас орнату
Іс-шаралар:
Кіріспе әңгіме, таныстыру
Нормативтік құжаттарды (МЖБС, үлгілік оқу бағдарламасы) талдау
Ашық ұйымдастырылған оқу қызметтерін бақылау
Құжаттарды (күнтізбелік жоспар, бақылау дәптері) рәсімдеу бойынша кеңес
Күтілетін нәтижелер:
Жас оқытушы ұйым жұмысына бейімделеді
Негізгі нормативтік құжаттарды меңгереді
Кәсіби сенімділігі қалыптаса бастайды
2-МОДУЛЬ Оқу-тәрбие процесін тиімді жоспарлау және ұйымдастыру
(Қараша–Қаңтар)
Мақсаты:
Жас оқытушының оқу-тәрбие процесін жоспарлау, әдіс-тәсілдерді дұрыс таңдау дағдыларын қалыптастыру.
Міндеттері:
ҰОҚ жоспарлаудың тиімді жолдарын үйрету
Балалардың жас ерекшеліктерін ескере отырып жұмыс жүргізу
Ойын технологияларын қолдануға бағыттау
Іс-шаралар:
Бірлескен жоспар құру
ҰОҚ талдау (тәлімгер мен тәлім алушы арасында)
Ойын арқылы оқыту әдістерін көрсету
Практикалық кеңестер мен кері байланыс
Күтілетін нәтижелер:
Жас оқытушы өз бетінше сапалы жоспар құра алады
ҰОҚ барысында тиімді әдіс-тәсілдерді қолданады
Балалармен жұмыс жасау дағдысы жетіледі
3-МОДУЛЬ Педагогтің кәсіби шеберлігін арттыру және шығармашылық әлеуетін дамыту
(Ақпан–Наурыз)
Мақсаты:
Жас оқытушының кәсіби құзыреттілігін арттыру, шығармашылықпен жұмыс істеуге ынталандыру.
Міндеттері:
Инновациялық педагогикалық технологияларды меңгерту
Шығармашылық бастамаларды қолдау
Өзін-өзі талдау дағдысын қалыптастыру
Іс-шаралар:
Ашық ұйымдастырылған оқу қызметін өткізу
Тәжірибе алмасу, шеберлік сағаттары
Портфолио жинақтау
Өзін-өзі талдау, рефлексия
Күтілетін нәтижелер:
Жас оқытушының кәсіби шеберлігі артады
Шығармашылық қабілеті дамиды
Өз жұмысына талдау жасай алады
4-МОДУЛЬ .Кәсіби дербестік және нәтижені бағалау.
(Сәуір–Мамыр)
Мақсаты:
Жас оқытушының кәсіби дербестігін қалыптастыру және тәлімгерлік жұмыстың нәтижесін бағалау.
Міндеттері:
Жас оқытушының өзіндік жұмысын жетілдіру
Жыл бойғы жетістіктерді саралау
Алдағы кәсіби дамуға бағыт беру
Іс-шаралар:
Қорытынды ашық оқу қызметі
Жылдық жұмысқа талдау
Сауалнама, кері байланыс
Ұсыныстар мен қорытынды әңгіме
Күтілетін нәтижелер:
Жас оқытушы өз бетінше тиімді жұмыс жүргізе алады
Кәсіби өсуге дайын болады
Тәлімгерлік жұмыстың оң нәтижесі анықталады
шағым қалдыра аласыз













