Сәкен
жалпы білім беретін мектебі КММ
«Жасанды интеллект және білім
беру жүйесінде: мүмкіндіктер мен болашақ»
тақырыбындағы
ШЕБЕР
- СЫНЫПТЫҢ
әзірлемесі
Өткізетіндер: биология
пәні мұғалімі
Еспаева Сабина
Бекболтавна
бастауыш сыныптар
мұғалімі
Сатыбалдина Айдана
Ержанқызы
2024 жыл
Тақырыбы:
|
«Жасанды
интеллект және білім беру жүйесінде: мүмкіндіктер мен
болашақ»
|
Спикерлер
|
Еспаева
Сабина Беекболатовна, Сатыбалдина Айдана
Ержанқызы
|
Шеберлік
сыныбының
мақсаты:
|
Білім беру саласында
жасанды интеллектті пайдалану мүмкіндіктері, оқытудың тиімділігі
мен сапасын арттыру жолдарында тәжірибе
алмасу
|
Міндеті:
|
Қатысушылардың
өздерінің кәсіби шеберліктеріне ой жүгірте
білуі;
Үйренушілердің
қызығушылығын тудыру;
Білім беру саласында ЖИ-дің
болашақтағы ықпалы мен даму перспективаларына болжам
жасау.
|
Құралдар:
|
презентация,
мәтіндер жазылған парақтар, стикерлер, маркерлер,
ноутбуктер
|
Жоспар
|
I
Кезең
10
мин.
|
Ұйымдастыру
кезеңі
1 Қызығушылығын
ояту.
Тренттік би арқылы
танысу
2 Тренинг
— психологиялық ахуал туғызу. Жасырын сөздер арқылы топқа
бөлу.
|
II
Кезең
15
мин.
|
Теориялық
бөлім
-
Сауалнама
алып, жауаптарын талдау
-
Тақырып бойынша ақпарат
беру
|
III
Кезең
15
мин.
|
Компьютермен жұмыс жасау (әр топта)
|
IV
кезең
5
мин.
|
Қорытынды
кезең
Сабақ
соңындағы кері байланыс «livecloud.online» платформасымен жұмыс
арқылы
|
|
Күтілетін
нәтижелер
Қатысушылардың
білімдері жинақталады;
Қарастырылған
тақырыпқа қызығушылықтары туындайды, белсенділіктері
артады;
Әдіс-тәсілдерді
қолдана алады.
|
1
Ұйымдастыру кезеңі
Сәлеметсіздер ме,
құрметті әріптестер! Мен сіздермен кездесіп, бірлесе жұмыс
жасайтыныма қуаныштымын. Презентация арқылы шебер сыныптың мақсаты
мен міндетін, Жасанды интелелктінің өзектілігін ашып, білім беру
саласындағы тиімді тұстарын атап айтып өту.
1) Қызығушылығын
ояту
Трендтік
би арқылы танысу
2)
Тренинг — психологиялық ахуал туғызу.
Топтарға бөлу.
Шаттық
шеңберде тұрып, қатысушы әріптестер бір-біріне қысқаша тілек
білдіру. Жасырын сөздерді табу арқылы топқа бөлу
2.
Теориялық бөлім
1.
Сауалнама алу
2.
Тақырып бойынша ақпарат беру (презентация)
3.Практикалық бөлім
Мұғалімдер компьютермен жұмыс істейді.
3 топқа
компьтерлер таратылып жасанды интллектімен жұмыс жасайды.
«Leonardo» платформасы арқылы қиялындағы 3д форматтағы суретті
салдырып, артынша «Animated Drawings» бағдарламасы арқылы суретті
қозғалтып, анимациялайды. "D-ID» бағдарламасына салып суретті
сөйлетеді.
Жұмыс
алгоритмі
1.
Белгілі бір платформалар арқылы тапсырма
беріледі.
2. Олар
өздері таңдаған платформа бойынша тапсырмалар
орындайды.
3.
Платформамен жұмыс жасап болсан соң мұғалімдер арасында талқылау
жүреді. Әрқайсысы платформаның маңыздылығына қатысты пікір білдіре
отырып, бір-бірін тыңдау арқылы мол мәліметтер
алады.
4.
Қорытынды кезең
Сабақ соңындағы кері
байланысты «livecloud.online» платформасымен жұмыс арқылы
беру.
Құрметті әріптестер,
бүгін өткізілген сабаққа байланысты ұсыныстарыңызды немесе
тілектеріңізді таратпа қағазға жазып кетсеңіздер
Осылайша қатысушы
мұғалімдер шеберлік-сыныптан не білім алғандарын
көрсетеді.
Бүгін біз сіздермен
бірлесіп жұмыс жасадық. Бірлік бар жерде табысқа жетуге болады. Бұл
табысқа жетудің бір жолы деп ойлаймын.