2025-2026 оқу жылындағы
“Жасанды интеллект және білім беру: информатика пәніндегі жаңа мүмкіндіктер” тақырыбындағы қалалық семинар қорытындысы
Аты-жөні: Бүрлібаева Ұлбике Әбдіәшімқызы
Сынып: 8 ж
Тақырыбы: For циклі
Оқу мақсаты: For циклінің операторын пайдалану
Сабақта қолданылған әдіс- тәсілдер: Сабақ барысында түрлі әдіс-тәсілдер тиімді қолданылды. Атап айтқанда, топтық, жұптық және жеке жұмыстар ұйымдастырылып, оқушылардың белсенділігі артты. «Миға шабуыл», «Сұрақ-жауап», «Ой қозғау» әдістері арқылы жаңа тақырыпты меңгеру жеңіл болды. Сонымен қатар, сабақта жасанды интеллект құралдары қолданылып, оқушылардың қызығушылығы мен цифрлық дағдылары дамыды. «Бағдаршам» әдісі және рефлексия арқылы оқушылар өз-өздерін бағалап, кері байланыс жасай алды. Сабақ қызықты әрі түсінікті өтті, қойылған мақсатқа қол жеткізілді.
Қорытынды. Сабақ барысында қойылған мақсат пен міндеттер толық жүзеге асырылды. Оқу процесінде түрлі әдіс-тәсілдер тиімді қолданылып, оқушылардың пәнге деген қызығушылығы артты. Атап айтқанда, топтық, жұптық және жеке жұмыстар ұйымдастырылып, әр оқушының белсенді қатысуына мүмкіндік берілді. «Миға шабуыл», «Сұрақ-жауап», «Ой қозғау» әдістері арқылы оқушылардың ойлау қабілеті дамып, жаңа тақырыпты өз бетінше меңгеруге жағдай жасалды.

Сонымен қатар, сабақ барысында жасанды интеллект құралдарын пайдалану оқушылар үшін ерекше қызықты болды. Бұл олардың цифрлық сауаттылығын арттырып қана қоймай, ақпаратты жылдам іздеу, талдау және қолдану дағдыларын дамытуға ықпал етті. Оқушылар заманауи технологияларды қолдана отырып, тапсырмаларды орындауға белсенді түрде қатысты.

Бағалау кезеңінде «Бағдаршам» әдісі және рефлексия жүргізіліп, оқушылар өз білімдерін саралап, кері байланыс жасай алды. Бұл өз кезегінде олардың жауапкершілігін арттырып, өзін-өзі бағалау дағдыларын қалыптастырды.
Жалпы сабақ жоғары деңгейде өтті деп есептеймін. Оқушылар берілген тапсырмаларды толық орындап, оқу мақсатына қол жеткізді. Сабақ мазмұны түсінікті, құрылымы жүйелі болды. Болашақта да осындай тиімді әдіс-тәсілдер мен заманауи технологияларды қолдану арқылы оқыту сапасын арттыруға болады.

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
“Жасанды интеллект-мұғалімнің нейрокөздері ” тақырыбындағы қалалық семинар-практикум қорытындысы
2025-2026 оқу жылындағы
“Жасанды интеллект және білім беру: информатика пәніндегі жаңа мүмкіндіктер” тақырыбындағы қалалық семинар қорытындысы
Аты-жөні: Бүрлібаева Ұлбике Әбдіәшімқызы
Сынып: 8 ж
Тақырыбы: For циклі
Оқу мақсаты: For циклінің операторын пайдалану
Сабақта қолданылған әдіс- тәсілдер: Сабақ барысында түрлі әдіс-тәсілдер тиімді қолданылды. Атап айтқанда, топтық, жұптық және жеке жұмыстар ұйымдастырылып, оқушылардың белсенділігі артты. «Миға шабуыл», «Сұрақ-жауап», «Ой қозғау» әдістері арқылы жаңа тақырыпты меңгеру жеңіл болды. Сонымен қатар, сабақта жасанды интеллект құралдары қолданылып, оқушылардың қызығушылығы мен цифрлық дағдылары дамыды. «Бағдаршам» әдісі және рефлексия арқылы оқушылар өз-өздерін бағалап, кері байланыс жасай алды. Сабақ қызықты әрі түсінікті өтті, қойылған мақсатқа қол жеткізілді.
Қорытынды. Сабақ барысында қойылған мақсат пен міндеттер толық жүзеге асырылды. Оқу процесінде түрлі әдіс-тәсілдер тиімді қолданылып, оқушылардың пәнге деген қызығушылығы артты. Атап айтқанда, топтық, жұптық және жеке жұмыстар ұйымдастырылып, әр оқушының белсенді қатысуына мүмкіндік берілді. «Миға шабуыл», «Сұрақ-жауап», «Ой қозғау» әдістері арқылы оқушылардың ойлау қабілеті дамып, жаңа тақырыпты өз бетінше меңгеруге жағдай жасалды.

Сонымен қатар, сабақ барысында жасанды интеллект құралдарын пайдалану оқушылар үшін ерекше қызықты болды. Бұл олардың цифрлық сауаттылығын арттырып қана қоймай, ақпаратты жылдам іздеу, талдау және қолдану дағдыларын дамытуға ықпал етті. Оқушылар заманауи технологияларды қолдана отырып, тапсырмаларды орындауға белсенді түрде қатысты.

Бағалау кезеңінде «Бағдаршам» әдісі және рефлексия жүргізіліп, оқушылар өз білімдерін саралап, кері байланыс жасай алды. Бұл өз кезегінде олардың жауапкершілігін арттырып, өзін-өзі бағалау дағдыларын қалыптастырды.
Жалпы сабақ жоғары деңгейде өтті деп есептеймін. Оқушылар берілген тапсырмаларды толық орындап, оқу мақсатына қол жеткізді. Сабақ мазмұны түсінікті, құрылымы жүйелі болды. Болашақта да осындай тиімді әдіс-тәсілдер мен заманауи технологияларды қолдану арқылы оқыту сапасын арттыруға болады.

шағым қалдыра аласыз


