|
ог Бөлім |
Жасанды интеллект және Blockchain (блокчейн) технологиясы |
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|
Күні: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сынып |
10 б |
|
Сабақтың тақырыбы |
Жасанды интелелктің қолдану саласы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
10.3.1.2 өнеркәсіпте, білім беруде, ойын индустриясында, қоғамда жасанды интеллект қолдану саласын сипаттау |
|
Сабақтың мақсаты |
Машиналық оқыту принциптерін түсінеді; Нейрондық және синапстарды талдайды. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әректі |
Бағалау |
Ресурстар |
|
1.Ұйымдастыру 2. Өткен тақырыпты еске түсіру\ қайталау\ 3. Жаңа сабақты меңгерту Сабақтың ортасы 4. Бекіту |
Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу: Миға шабуыл Жасанды интеллект дегенді қалай түсінеміз? Ол қандай салаларда қолданылады?
Жаңа сабақты бейнекөрсетілім арқылы түсіндіру.
https://www.youtube.com/watch?v=QgfhXLsilmQhttps://www.youtube.com/watch?v=QgfhXLsilmQ
Бейнекөрсетілім көргеннен кейін өз ойларын айтып жеткізеді.
1-тапсырма.Жұптық жұмыс 160 беттегі Жасанды интеллекті қолдану саласының әрқайсысында өмірден нақты мысал келтіріп, оның қызмет ету алгоритмін презентация жасап, өз ойларын жеткізу керек.
2 –тапсырма. Жеке жұмыс Оқушылар дәптерге «Венн диаграммасы» бойынша ЖИ артықшылықтары мен кемшіліктерін жазып шығады
Сабақты қорытындылау
«Сен –маған, мен –саған» әдісі
арқылы оқушылар бір-біріне сұрақтар
қояды.
Кері байланыс: «Қызық, құнды,қиын» Оқушылар сабақтан алған әсерін осы сөздер бойынша жазып шығады. Үйге тапсырма беру. Неліктен сайт мазмұны сапалы болу керек? Интернеттен әртүрлі сайттардың мазмұндарын салыстырып, ой бөлісіңдер. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады Мұғалімді тыңдайды Жаңа сабақты мұғалім түсіндіреді, оқушылар түртіп алады. Оқушылар берілген тапсырманы дәптерге орындайды Тапсырмаларды компьютерде орындайды. Оқушылар бір-біріне сұрақтар қойып, ой өрбітеді. |
Желелеу, қолдау көрсету, бағыт-бағдар беру. Дескриптор арқылы бағалау. Екі кіріс және бір шығысы бар қарапайым нейрон моделін құрады. Сызған сызбаны түсіндіріп береді.
|
АКТ Интернет желісі Ютуб каналы Кітап
Слайд, ноутбук |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жасанды интеллектің қолданылу салалары 10 сынып ҚМЖ
Жасанды интеллектің қолданылу салалары 10 сынып ҚМЖ
|
ог Бөлім |
Жасанды интеллект және Blockchain (блокчейн) технологиясы |
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|
Күні: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сынып |
10 б |
|
Сабақтың тақырыбы |
Жасанды интелелктің қолдану саласы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
10.3.1.2 өнеркәсіпте, білім беруде, ойын индустриясында, қоғамда жасанды интеллект қолдану саласын сипаттау |
|
Сабақтың мақсаты |
Машиналық оқыту принциптерін түсінеді; Нейрондық және синапстарды талдайды. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әректі |
Бағалау |
Ресурстар |
|
1.Ұйымдастыру 2. Өткен тақырыпты еске түсіру\ қайталау\ 3. Жаңа сабақты меңгерту Сабақтың ортасы 4. Бекіту |
Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу: Миға шабуыл Жасанды интеллект дегенді қалай түсінеміз? Ол қандай салаларда қолданылады?
Жаңа сабақты бейнекөрсетілім арқылы түсіндіру.
https://www.youtube.com/watch?v=QgfhXLsilmQhttps://www.youtube.com/watch?v=QgfhXLsilmQ
Бейнекөрсетілім көргеннен кейін өз ойларын айтып жеткізеді.
1-тапсырма.Жұптық жұмыс 160 беттегі Жасанды интеллекті қолдану саласының әрқайсысында өмірден нақты мысал келтіріп, оның қызмет ету алгоритмін презентация жасап, өз ойларын жеткізу керек.
2 –тапсырма. Жеке жұмыс Оқушылар дәптерге «Венн диаграммасы» бойынша ЖИ артықшылықтары мен кемшіліктерін жазып шығады
Сабақты қорытындылау
«Сен –маған, мен –саған» әдісі
арқылы оқушылар бір-біріне сұрақтар
қояды.
Кері байланыс: «Қызық, құнды,қиын» Оқушылар сабақтан алған әсерін осы сөздер бойынша жазып шығады. Үйге тапсырма беру. Неліктен сайт мазмұны сапалы болу керек? Интернеттен әртүрлі сайттардың мазмұндарын салыстырып, ой бөлісіңдер. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады Мұғалімді тыңдайды Жаңа сабақты мұғалім түсіндіреді, оқушылар түртіп алады. Оқушылар берілген тапсырманы дәптерге орындайды Тапсырмаларды компьютерде орындайды. Оқушылар бір-біріне сұрақтар қойып, ой өрбітеді. |
Желелеу, қолдау көрсету, бағыт-бағдар беру. Дескриптор арқылы бағалау. Екі кіріс және бір шығысы бар қарапайым нейрон моделін құрады. Сызған сызбаны түсіндіріп береді.
|
АКТ Интернет желісі Ютуб каналы Кітап
Слайд, ноутбук |
шағым қалдыра аласыз













