Материалдар / Жасанды жарық көздерінің қажеттілігі
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Жасанды жарық көздерінің қажеттілігі

Материал туралы қысқаша түсінік
Жасанды жарық көздерінің қажеттілігі туралы оқушыларға кеңінен түсінік беру. Сабақ жорпары жүйелі жазылған.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
29 Сәуір 2024
123
1 рет жүктелген
450 ₸
Бүгін алсаңыз
+23 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +23 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Қысқа мерзімді жоспар

      Жаратылыстану 29-сабақ


Бөлім:

Тағам және сусын/ Жарық

Мұғалімнің аты-жөні


Күні:


Сынып: 1

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Жасанды жарық көздерінің қажеттілігі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

1. 5. 2. 3 жасанды жарықтың қажеттілігін және оның көздерін анықтау;

Сабақтың мақсаты

  • жасанды жарықтың қажеттілігін және оның көздерін анықтайды




      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті


Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

5 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді.

Жаңа оқу материалын жариялау «4 сурет, 1 сөз» әдісі арқылы өтеді.

-Берілген суреттерге ортақ сөздер тауып айтыңдар. (жасанды жарық көздері)

- Ендеше балалар, бүгінгі сабақта «Жасанды жарық көздерінің қажеттіліктері» тақырыбы бойынша білім аламыз.

Жаттығу жасайды.


Суретке қарап ортақ сөзді табады.


Тақырыпты ашады.




Сұрақ қойған, жауап берген оқушыларды мадақтау, жауабын толықтыру, «Үш шапалақ» әдісімен бағалау.







Жаңа білім

15 мин




















2 мин



Бекіту

20 мин








(Ұ) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады.

А) Сөздікпен жұмыс.

жарықтандыру

безендіру

белсенді тіршілік ету

қолайлы өмір сүру

Ә) Кел, ойланайық.

Не байқадың? Күнделікте өмірде жарық не үшін қажет? Егер жарық болмаса, не болар еді?

- Балалардың киіміндегі, портфеліндегі жарық шағылыстырғыш не үшін қажет?

Б) Білгенің жөн.

В) Ойланайық.

Өсімдіктер мен жануарларға жарық не үшін керек?


Сергіту сәтінде «Ертегілер» әнін айтқызу.


(Т) 2-тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі қолданылады.

а) Анықтайық.

Ортақ белгілері мен айырмашылығын анықтаңдар.

ә) Зерттейік.

Сынып бөлмесінде өзің отырған партаға түсетін жарық көздерін анықтаңдар. Терезенің жарығы қай жағыңнан түседі? Оң жағыңнан ба, әлде сол жағыңнан ба?

Б) Білгенің жөн

Сөздіктің мағынасын түсінеді.

Тапсырма орындайды.



Сұрақтарға жауап береді, бақылайды, зерттейді.











Ән айтып билейді.


Сұрақтарға жауап береді.




Дескриптор:

Сұрақтарға жауап береді, жарықтың қажеттілігі туралы әңгімелейді-3 шапалақ;

Сұрақтарға жауап беруде, жарықтың қажеттілігі туралы әңгімелеуде көмек қажет етеді-2 шапалақ;

Сұрақтарға жауап беруде, жарықтың қажеттілігі туралы әңгімелеуде қиналады -1 шапалақ;








Дескриптор:

Суреттерді салыстырады, бөлмедегі жарықты зерттейді, сұраққа жауап береді -3 шапалақ;

Суреттерді салыстыруда, бөлмедегі жарықты зерттеуде, сұраққа жауап беруде көмек қажет етеді-2 шапалақ;

Суреттерді салыстыруда, бөлмедегі жарықты зерттеуде, сұраққа жауап беруде қиналады -1 шапалақ;

2021ж

жараты-лыстану оқулығы 1-сынып

94-95- бет,

дәптер



















Қорытынды

3 мин


Кері байланысты «Нысана» әдісі арқылы береді.

Оқушылар тақырыпты түсініп, тапсырмаларды орындау деңгейіне қарай, тиісті ұпай үстіне жебе жабыстырады

Тиісті суретін жабыстырады.


Нысана, жебе суреттері



























Бұл ҚМЖ-ны өзгелерге таратуға болмайды, авторлық құқықты сақтаңыз. Егер осындай дайын ҚМЖ алғыңыз келсе, +77785448116 нөміріне ватсапқа жазыңыз.



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!