Бекітемін
|
Бөлім: |
Жасушалық биология |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ысқақова Арайлым |
|
Күні: |
06.09.2024ж |
|
Сыныбы: 9 «үйден оқу» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жасушаның негізгі компоненттерінің қызметтері. Жасуша құрылымдары: плазмалық мембрана, цитоплазма, ядро, эндоплазмалық тор, жасуша орталығы, рибосомалар, Гольджи аппараты мен лизосомалар, митохондрия, пластидтер, қозғалыс органоидтары, жасушаның қосындылары. Құрылыстары және атқаратын қызметтері. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
9.4.2.1 - өсімдік және жануар жасушаларының негізгі бөліктерінің құрылысы мен қызметтерін түсіндіру |
|
Сабақтың мақсаты: |
Жасушалық құрылымдарды сипаттай алады Жасуша органоидтарын оқып танысады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 3 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушымен амандасу Жаттығу жасату. |
|
|
|
|
Кіріспе (5 минут) |
Сабақтың тақырыбын таныстыру Сабақтың мақсаты мен күтілетін нәтижелерді түсіндіру |
Сабақтың тақырыбын тыңдау Сабақтың мақсатын түсіну |
Мадақтау |
Презентация, слайдтар |
|
Сабақ тың ортасы Негізгі бөлім 25 мин. |
Жасуша органоидтары туралы қысқаша түсінік беру Жасуша органоидтарының қызметін түсіндіру Кесте арқылы органоидтардың сипаттамаларын талқылау Бейне немесе анимация арқылы жасушаның жалпы құрылымын көрсету Инклюзивті оқушыларға арналған арнайы тапсырмалар дайындау «Додекаэдр» әдісі арқылы QR –талған жасуша органойдтарымен тақырыпты толықтыру |
Жасуша органоидтарының қызметін жазу Кестені толтыру, органоидтарды сәйкестендіру Жасушаның құрылымын бейнеден көру және талқылау Тапсырманы орындау (мәтінмен жұмыс, сурет салу) |
Дескриптор: Жасушалық құрылымдарды сипаттайды. «Жарайсың» |
Тақырып бойынша интернет көздерін пайдаланып видеоролик көреді. |
|
10-мин |
Жасуша органойдтарына суретпен сұрақтарға жауап береді
Leoningapps платформасымен сұрақтарға жауап береді
|
Тапсырманы орындау
|
|
|
|
Сабақ тың соңы Рефлексия 2 мин. |
«Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушыдан сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. |
Оқушы бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Мұғалім оқушыны «Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды. |
|


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жасушаның негізгі компоненттерінің қызметтері. .9-сынып үйден оқыту. қмж
Жасушаның негізгі компоненттерінің қызметтері. .9-сынып үйден оқыту. қмж
Бекітемін
|
Бөлім: |
Жасушалық биология |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ысқақова Арайлым |
|
Күні: |
06.09.2024ж |
|
Сыныбы: 9 «үйден оқу» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жасушаның негізгі компоненттерінің қызметтері. Жасуша құрылымдары: плазмалық мембрана, цитоплазма, ядро, эндоплазмалық тор, жасуша орталығы, рибосомалар, Гольджи аппараты мен лизосомалар, митохондрия, пластидтер, қозғалыс органоидтары, жасушаның қосындылары. Құрылыстары және атқаратын қызметтері. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
9.4.2.1 - өсімдік және жануар жасушаларының негізгі бөліктерінің құрылысы мен қызметтерін түсіндіру |
|
Сабақтың мақсаты: |
Жасушалық құрылымдарды сипаттай алады Жасуша органоидтарын оқып танысады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 3 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушымен амандасу Жаттығу жасату. |
|
|
|
|
Кіріспе (5 минут) |
Сабақтың тақырыбын таныстыру Сабақтың мақсаты мен күтілетін нәтижелерді түсіндіру |
Сабақтың тақырыбын тыңдау Сабақтың мақсатын түсіну |
Мадақтау |
Презентация, слайдтар |
|
Сабақ тың ортасы Негізгі бөлім 25 мин. |
Жасуша органоидтары туралы қысқаша түсінік беру Жасуша органоидтарының қызметін түсіндіру Кесте арқылы органоидтардың сипаттамаларын талқылау Бейне немесе анимация арқылы жасушаның жалпы құрылымын көрсету Инклюзивті оқушыларға арналған арнайы тапсырмалар дайындау «Додекаэдр» әдісі арқылы QR –талған жасуша органойдтарымен тақырыпты толықтыру |
Жасуша органоидтарының қызметін жазу Кестені толтыру, органоидтарды сәйкестендіру Жасушаның құрылымын бейнеден көру және талқылау Тапсырманы орындау (мәтінмен жұмыс, сурет салу) |
Дескриптор: Жасушалық құрылымдарды сипаттайды. «Жарайсың» |
Тақырып бойынша интернет көздерін пайдаланып видеоролик көреді. |
|
10-мин |
Жасуша органойдтарына суретпен сұрақтарға жауап береді
Leoningapps платформасымен сұрақтарға жауап береді
|
Тапсырманы орындау
|
|
|
|
Сабақ тың соңы Рефлексия 2 мин. |
«Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушыдан сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. |
Оқушы бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Мұғалім оқушыны «Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды. |
|


шағым қалдыра аласыз

















