15
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Табиғат құбылыстары |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
.01.2026ж |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
4 А |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 76 Жатыс септік |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.4.2.3* зат есімді септеу, тәуелденген сөздердің септелуін білу 4.3.6.1 каллиграфиялық нормаларды сақтау, жазу техникасын жетілдіру. |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар: Аптаның дәйексөзі: |
Заң және тәртіп «Тәртіпсіз ел болмайды» |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әркеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы
Өткенді пысықтау Сабақ тың ортасы Сабақты қорыту Рефлексия |
Ұйымдастырушылық кезеңі Психологиялық ахуал ЖИ «Көгершінді ұшыру»
-Балалар, бір-біріміздің көңіл күйімізді көтеру үшін көгершінді ұшыру арқылы бір-бірімізге жақсы тілек айтайық. Өткенді пысықтау 55-жаттығу, 28-бет Жағаны ашу.
«Шығармашылық диктант» әдісі Берілген сөздердің септіктерін анықтаңдар. Ағаш, доппен, кітапты, мектептен, кітап, атаның, үйде, кітаппен, кілтте, бала. «Ойлан, тап!» әдісі 56 – жаттығу Жұмбақты оқып, шешуін тап. Қыста ғана болады, Ұстасаң қолың тоңады.
«Жатқа жаз» әдісі 57-жаттығу Мақал-мәтелді оқып, жатқа жаз.
Жаңа ақпарат
ЕБҚ Семантикалық картаны толтыр.
«Бір қалам, бір жазу» әдісі 58-жаттығу Мәтінді көшіріп жаз.
Сергіту сәті ЖИ «Көңілді жаттығу»
Жұптық жұмыс 60-жаттығу Сөздерді оқы. Өзен, жайлау, қыс, көген*.
Топтық жұмыс 1 – топ Сурет бойынша 3-4 сөйлемнен тұратын әңгіме құрастырып жаз. Құрастырған әңгімедегі жатыс септігіндегі сөздерді тап. 2-топ “Боямақ” әдісі Жатыс септігіндегі сөздерді тауып, боя. 3 - топ Берілген сөздер жатыс септігінде тұратындай етіп септеп жаз.
ҚБ тапсырмасы
ЖИ «Wordwall» әдісі https://wordwall.net/ru/resource/56285451 Оқу тапсырмасы: 59-жаттығу, 29-бет ЖИ «Білімді оқушы»
|
Көңіл-күйлері көтеріліп, бір-біріне жақсы тілектер айтады.
Белсенділік танытады.
Сабақ тақырыбымен, мақсатымен танысады.
Берілген сөздердің септіктерін анықтайды.
Жұмбақты оқып, шешуін табады. Қарамен жазылған сөзге сұрақ қояды. Оның жалғауын табады. Бұл сөз қай септікте тұрғанын айтады.
Мақал-мәтелді оқып, жатқа жазады. Жатыс септігіндегі сөздердің астын сызады. Оларға сұрақ қояды.
Түсінеді.
Тапсырманы орындайды.
Мәтінді көшіріп жазады.Мәтінге ат қояды.Жатыс септігіндегі сөздер сөйлемнің қай мүшесі болып тұрғанын анықтайды.
Бойларын сергітіп билейді.
Осы сөздерге жатыс септік жалғауларын жалғап, әрқайсысымен сөйлем құрап жазады.
Топтасып, бірлесе отырып топпен жұмыс жасайды.
Өз бетімен тапсырманы орындайды.
Белсенділік танытады.
Үйге тапсырма алады.
Рефлексия жасайды. |
Мақтап, мадақтап отыру
ҚБ: Жарайсың!
ҚБ: Жарайсың!
ҚБ: Жарайсың!
Дескриптор: Қарамен жазылған сөзге сұрақ қояды-1б Оның жалғауын табады-1б Бұл сөз қай септікте тұрғанын айтады-1б
Дескриптор: Мақал-мәтелді оқып, жатқа жазады-1б Жатыс септігіндегі сөздердің астын сызады-1б Оларға сұрақ қояды -1б ҚБ: Жарайсың!
Кереметсіңдер!
ҚБ: Жарайсың!
Дескриптор: Мәтінді көшіріп жазады-1б Мәтінге ат қояды-1б Жатыс септігіндегі сөздер сөйлемнің қай мүшесі болып тұрғанын анықтайды -1б
Кереметсіңдер!
Дескриптор: Осы сөздерге жатыс септік жалғауларын жалғап, әрқайсысымен сөйлем құрап жазады-1б
ҚБ: Отшашу арқылы бір-бірін бағалау
Кереметсіңдер!
Кереметсіңдер!
|
Слайд
Слайд Микрафон
Слайд
Слайд
Слайд Оқулық
Слайд Оқулық Дәптер
Слайд
Парақша
Слайд Оқулық Дәптер
ЖИ слайд
Слайд Оқулық Дәптер
Слайд Плакат Маркер
Парақша
https://wordwall.net/ru/resource/56285451
ЖИ слайд |
||||||||||||||||||||||||||
15
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жатыс септік
Жатыс септік
15
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Табиғат құбылыстары |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
.01.2026ж |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
4 А |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 76 Жатыс септік |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.4.2.3* зат есімді септеу, тәуелденген сөздердің септелуін білу 4.3.6.1 каллиграфиялық нормаларды сақтау, жазу техникасын жетілдіру. |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар: Аптаның дәйексөзі: |
Заң және тәртіп «Тәртіпсіз ел болмайды» |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әркеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы
Өткенді пысықтау Сабақ тың ортасы Сабақты қорыту Рефлексия |
Ұйымдастырушылық кезеңі Психологиялық ахуал ЖИ «Көгершінді ұшыру»
-Балалар, бір-біріміздің көңіл күйімізді көтеру үшін көгершінді ұшыру арқылы бір-бірімізге жақсы тілек айтайық. Өткенді пысықтау 55-жаттығу, 28-бет Жағаны ашу.
«Шығармашылық диктант» әдісі Берілген сөздердің септіктерін анықтаңдар. Ағаш, доппен, кітапты, мектептен, кітап, атаның, үйде, кітаппен, кілтте, бала. «Ойлан, тап!» әдісі 56 – жаттығу Жұмбақты оқып, шешуін тап. Қыста ғана болады, Ұстасаң қолың тоңады.
«Жатқа жаз» әдісі 57-жаттығу Мақал-мәтелді оқып, жатқа жаз.
Жаңа ақпарат
ЕБҚ Семантикалық картаны толтыр.
«Бір қалам, бір жазу» әдісі 58-жаттығу Мәтінді көшіріп жаз.
Сергіту сәті ЖИ «Көңілді жаттығу»
Жұптық жұмыс 60-жаттығу Сөздерді оқы. Өзен, жайлау, қыс, көген*.
Топтық жұмыс 1 – топ Сурет бойынша 3-4 сөйлемнен тұратын әңгіме құрастырып жаз. Құрастырған әңгімедегі жатыс септігіндегі сөздерді тап. 2-топ “Боямақ” әдісі Жатыс септігіндегі сөздерді тауып, боя. 3 - топ Берілген сөздер жатыс септігінде тұратындай етіп септеп жаз.
ҚБ тапсырмасы
ЖИ «Wordwall» әдісі https://wordwall.net/ru/resource/56285451 Оқу тапсырмасы: 59-жаттығу, 29-бет ЖИ «Білімді оқушы»
|
Көңіл-күйлері көтеріліп, бір-біріне жақсы тілектер айтады.
Белсенділік танытады.
Сабақ тақырыбымен, мақсатымен танысады.
Берілген сөздердің септіктерін анықтайды.
Жұмбақты оқып, шешуін табады. Қарамен жазылған сөзге сұрақ қояды. Оның жалғауын табады. Бұл сөз қай септікте тұрғанын айтады.
Мақал-мәтелді оқып, жатқа жазады. Жатыс септігіндегі сөздердің астын сызады. Оларға сұрақ қояды.
Түсінеді.
Тапсырманы орындайды.
Мәтінді көшіріп жазады.Мәтінге ат қояды.Жатыс септігіндегі сөздер сөйлемнің қай мүшесі болып тұрғанын анықтайды.
Бойларын сергітіп билейді.
Осы сөздерге жатыс септік жалғауларын жалғап, әрқайсысымен сөйлем құрап жазады.
Топтасып, бірлесе отырып топпен жұмыс жасайды.
Өз бетімен тапсырманы орындайды.
Белсенділік танытады.
Үйге тапсырма алады.
Рефлексия жасайды. |
Мақтап, мадақтап отыру
ҚБ: Жарайсың!
ҚБ: Жарайсың!
ҚБ: Жарайсың!
Дескриптор: Қарамен жазылған сөзге сұрақ қояды-1б Оның жалғауын табады-1б Бұл сөз қай септікте тұрғанын айтады-1б
Дескриптор: Мақал-мәтелді оқып, жатқа жазады-1б Жатыс септігіндегі сөздердің астын сызады-1б Оларға сұрақ қояды -1б ҚБ: Жарайсың!
Кереметсіңдер!
ҚБ: Жарайсың!
Дескриптор: Мәтінді көшіріп жазады-1б Мәтінге ат қояды-1б Жатыс септігіндегі сөздер сөйлемнің қай мүшесі болып тұрғанын анықтайды -1б
Кереметсіңдер!
Дескриптор: Осы сөздерге жатыс септік жалғауларын жалғап, әрқайсысымен сөйлем құрап жазады-1б
ҚБ: Отшашу арқылы бір-бірін бағалау
Кереметсіңдер!
Кереметсіңдер!
|
Слайд
Слайд Микрафон
Слайд
Слайд
Слайд Оқулық
Слайд Оқулық Дәптер
Слайд
Парақша
Слайд Оқулық Дәптер
ЖИ слайд
Слайд Оқулық Дәптер
Слайд Плакат Маркер
Парақша
https://wordwall.net/ru/resource/56285451
ЖИ слайд |
||||||||||||||||||||||||||
15
шағым қалдыра аласыз





















