Материалдар / Жаһандану және ЭКСПО

Жаһандану және ЭКСПО

Материал туралы қысқаша түсінік
Сабақ жоспары. Оқушылар тақырыпты болжау арқылы жаңа сөздерді меңгеріп, ЭКСПО туралы мәлімет алады. Ой шақыру, қағаздағы сұрақтар, миға шабуыл әдістерін қолдану арқылы сабақ қызықты өтеді
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
02 Желтоқсан 2021
2575
4 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Пəн: Қазақ тілі мен əдебиеті


Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Хайдарова Ж.К.

Сынып: 9

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Бөлім

7-бөлім. ЭКСПО-2017 – Қазақстан белесі.

Cабақ тақырыбы:

1–2-сабақ. Жаһандану және «ЭКСПО»

Оқу мақсаттары (оқу бағдарла- масына сілтеме)

9.1.3.1 əлеуметтік-қоғамдық тақырыптар аясында айтылған сөздер мен термин сөздердің мағынасын түсіну;

9.1.1.1 тыңдалатын мəтіндегі фразалар мен дəйексөздерді талқылай отырып, тақырып пен көтерілетін мəселені болжау.

Сабақ мақсаттары

Барлығы: тақырып бойынша өз пікірін білдіреді.

Көбі: тақырыптағы мəселені анықтайды.

Кейбірі: тақырып бойынша көтерілген мəселені талқылайды.

Бағалау критерийлері

Тақырып пен көтерілетін мəселені болжайды. Əлеуметтік-қоғамдық тақырыптар аясында айтылған сөздер мен термин сөздердің мағынасын

түсінеді.

Тілдік мақсаттар

Пəнге тəн лексика мен терминология: əмбебап, көршілес, баламалы, баянда т.б.

Тілдік бағдар: жалғаулықтардың қызметін біледі жəне қолданады.

Бастапқы білім

Халықаралық көрме, табиғат апаттары жайында пікір айтады.


Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған

кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-əрекет

Дереккөздер



Сабақтың басы














Сабақтың ортасы

































Сабақтың соңы

Ой шақыру





Оқушылар суретке қарап бір біріне сұрақ қояды, жауап береді, өзара ой бөліседі.

«Ф» Белсенді оқушыны мадақтау

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру

Кері байланыс

Сөздік жұмысы: әмбебап, бетбұрыс, қатарлы, жаһандану, бәсеке(конкуренция),алдыңғы.

Дескриптор:

  • тақырыпқа қажетті сөзбен танысады;

болжамдары жайында ойларын айтады.

  1. «Атаулар туралы үш сұрақ»

-Қайда? Бұл сөздерді қайда кездестірдің?

-Не үшін? Не үшін бұл сөздерді қолданасың?

-Қандай? Қандай мақсатпен сабақта қолдануға болады?

3. Тыңдалым: негізгі ойда анықтап, сұрақтарға жауап беру. «Қағаздағы сұрақтар». Əрқайсысы қағаз қиындысына тақырып бойынша өзі білгісі келген немесе өзі жауап бергісі келген сұрақтарды жазып, қалташаға салады.

Араластырылған сұрақтар еркін түрде қатысушыларға таратылып беріледі. Əркім өзіне түскен сұрақтарға жауап береді.

1.-Жаһандану кезенінде ме млекетіміздің бастамасының бірі не? (Халықаралық ЭКСПО)

2.-Көрме кімнің ұсынысы бойынша өтті?

(Н.Ә.Назарбаевтың)

3.-Көрменің тақырыбы қандай? (Болашақ энергия)

4.-Көрме қандай мақсатты көздеді? (энергияның

экологиялық таза әрі жаңартылған көздерін дамыту)

5.-Көрме кімдердің күш-жігерін біріктірді?

(Әлем ғалымдарының)

6.-Көрменің салтанатты жабылуында кім сөз сөйледі?

(Н.Ә.Назарбаев)

7.-Елбасының сезімін білдіретін сөздерді немесе сөйлемді анықтаңдар. (Зор мақтанышпен айтқым келеді)


Бағалау критерийі

  1. Мәтінде көтерілген мәселені анықтайды

  2. Сұрақтарға жауап бере отырып сыни тұрғыда баға береді

Кері байланыс

Тыңдалымнан кейінгі тапсырма

«Соңғы сөзді мен айтамын» әдісі

Оқушылар қорытындылап өз ойларын ортаға салады.

«Ф» Бір –бірін қол соғу арқылы бағалайды.

Мұғалім тарапынан кері байланыс

Ойсергек. Мұғалім оқушыларға сабақ тақырыбына қатысты диалог құрғызады.

Таныстырылым
















































2 сабақ

  1. Ой шақыру

  • Оқушылар өздеріне берілген сөйлемдегі сөз бен сөз, сөйлем мен сөйлем қалай байланысқанын анықтайды. Жұпта талқылайды.

  1. Күзде және қыста күн салқын болады.

  2. Көктем келді, бірақ күн жылынбады.

  3. Оның ойлағаны болды, бірақ мәселенің басы шешіле қоймады.

  4. Халық пен халықты, адам мен адамды теңестіретін нәрсе – білім.

  5. Өлең халық көңіліндегі қайғы мен қасіреттің, қуаныш пен шаттықтың серігі.

  6. Түн ол күні бұлтты, көзге түртсе көрінбейтін қараңғы еді. Әйткенмен Ботагөз қайда келе жатқанын шамалайды

  7. Әрине, істің орайы келе бермейді, әйтпесе алдыңа келген адам өтінішін аяқ асты етпегенге не жетсін.

  1. Шылаулар түрлерімен танысып, «Ойлаң-жұптас-бөліс» әдісі бойынша жұмыс жасайды

3.Мағынаны ажырату. Ойқозғау.

6-тапсырма. Мəтінді оқиды.

Дескриптор

  1. Мәтін мазмұнын толық ашады

  2. Мәселенің өзектілігін анықтайды

  3. Шынайы өмірмен байланыстырады

«Ф» Бір-бірін критерий бойынша бағалайды.

Кері байланыс

Оқылымнан кейінгі тапсырма

«ЭКСПО-2017 – Қазақстан белесі» тақырыбына бір бірінің ойын жалғастыра отырып 1 сөйлемнен айтады.

Тапсырма дескрипторы

  1. Тірек сөздерді қолданды

  2. Тақырыпты ашты.

8-тапсырма. Көрменің артықшылықтарын анықтайды.

Бұл – үй тапсырмасын сұрағанда қолдануға тиімді тəсіл. 9-тапсырма. Жалғаулықпен байланыстырып, түсіндіреді. 10-тапсырма. Берілген тұжырымдарды жалғаулықтарды пайдаланып, қарсы пікір білдіреді.

Дескриптор.

  • негізгі ақпаратты топта баяндайды;

  • мəтінге қатысты сөздерді пайдаланады;

сұрақтарға жауап береді.


Сабақтың соңы

11-тапсырма. ЭКСПО жайында сауалнама жүргізіп, нəтижесін топ алдында баяндайды. «Қазына іздеу жолында». Сабақ тақырыбына қатысты ақпаратты жасырыңыз. Оқушылар жасырылған ақпаратты табуы керек. Күрделілік деңгейін арттыру үшін, тақырыпқа қатысы жоқ ақпарат қосып, оқушылардан оларға қажетті жəне қажет емес ақпаратты ажыратуды сұрауыңызға болады.

Дескриптор.

  • пікірі мен көзқарасын білдіреді.

  • талқылауға қатысады.

Үй тапсырмасы. 7-тапсырма. Тапсырманың шарты, қалай орындалу қажеттігі түсіндіріледі.

Ойтолғаныс


Қосымша ақпарат

Саралау – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз?

Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?

Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?

Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері. АКТ-мен байланыс.

Құндылықтармен байланыс.

Жалпы баға

Сəтті өткен екі нəрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру жəне оқытуға қатысты): 1.

2.

Қандай екі нəрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді? (Сабақ беру жəне оқытуға қатысты):

1.

2.

Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?



әмбебап


қатарлы

бәсеке(конкуренция)

энергетика

бетбұрыс

жаһандану

Алдыңғы





770 ₸ - Сатып алу

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ