|
Бөлім: Ғарышты игеру жетістіктері |
Мектеп: |
|||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жаһанды жанарына сыйдырған ғарышкер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.5.1 оқылым және тыңдалым материалдары бойынша мәтіннің баяндау желісін сақтап, әр бөлігінен алынған ақпараттардан жинақы мәтін (аннотация, тезис) жазу 8.4.4.1 сөз тіркесінің байланысу тәсілдері мен түрлері, есімді, етістікті сөз тіркестерін ажырату, қолдану |
|||||
|
Сабақ мақсаты |
оқылым және тыңдалым материалдары бойынша мәтіннің баяндау желісін сақтап, әр бөлігінен алынған ақпараттардан жинақы мәтін жазу, сөз тіркесінің байланысу тәсілдері мен түрлерін дұрыс қолдану. |
|||||
|
Бағалау критерийі |
|
|||||
|
Алдыңғы білім |
Ғарышқа бастаған жол |
|||||
|
Жоспар |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. «Мозайка» әдісімен топқа бөлу.
«Арман», «мақсат», «жетістік» , «табыс» сөздері жазылған суреттер арқылы оқушыларды 4 топқа бөлу.
Оқушыларға төмендегі даналық сөздер тақтадан көрсетіледі, олардың мағынасын ашады. Берілген даналық сөздер арқылы оқушылар сабақ тақырыбына болжау жасайды. Адам мақсатына өзін-өзі жетілдіру арқылыжетеді (Әбу Насыр әл-Фараби). Білімі көп адам құралы сай ұста секілді: не істесе де келістіріп істейді (А. Байтұрсынұлы). Азамат сыны – ерлік, ерлік сыны – елдік(М. Әуезов) Ерлік тайсалмас табандылық пен қайыспас қайсарлықтан шығады (Б. Момышұлы). Оқушылар оқу мақсатын талқылайды. Талқылау үшін сұрақтар:
Оқушыларда оқу мақсаты туралы түсінік қалыптасқаннан кейін топқа бөлу әрекеті жүзеге асады. |
Оқушылар «Арман», «мақсат», «жетістік» , «табыс» сөздері жазылған суреттер арқылы 4 топқа бөлінеді. Оқушыларға төмендегі даналық сөздер тақтадан көрсетіледі, олардың мағынасын ашады. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
|
суреттер |
||
|
Сабақтың ортасы
|
Оқушылар « Жаһанды жанарына сыйдырған ғарышкер» тақырыбындағы оқылым мәтінінін оқып, тілдік құралдарды орынды пайдаланып, оқылым мәтінінің тезисін жазыңдар. Дескриптор:
ҚБ ӘТН. Меңгеру
ТАПСЫРМА. 3-тапсырма. Оқылым мәтінінен 5 сөйлем алып, сөздердің байланысу түрлеріне қарай талдау жасаңдар. Бағыныңқы сөз бен басыңқы сөздің жасалу жолдарын көрсетіңдер. Дескриптор:
6-тапсырма. Деңгейлік тапсырма. 1-деңгей. Ерлік, батырлық туралы 5 мақал жазу. 2-деңгей. Берілген нақыл сөздерге интерпретация жасаңдар.
3-деңгей. Берілген фразеологизмдердің мағыналас түрлерін тауып жазыңдар.
Дескриптор:
Өзін-өзі бағалау. Оқушы бағалау критерийі бойынша өзін бағалайды. |
Оқушылар « Жаһанды жанарына сыйдырған ғарышкер» тақырыбындағы оқылым мәтінінін оқып, тілдік құралдарды орынды пайдаланып, оқылым мәтінінің тезисін жазыңдар. Грамматикалық тапсырма орындайды. Оқылым мәтінінен 5 сөйлем алып, сөздердің байланысу түрлеріне қарай талдау жасаңдар. Бағыныңқы сөз бен басыңқы сөздің жасалу жолдарын көрсетіңдер. Деңгейлік тапсырманы орындайды. Ерлік, батырлық туралы 5 мақал жазады; Нақыл сөздерге интерпретация жасайды; Берілген фразеологизмдердің мағыналас түрлерін тауып жазады. |
Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
|
8-сынып «Қазақ тілі» оқулығы Қасқырбай Қойшыманов
|
||
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия Кері байланыс: «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі бойынша сабақтың қызықты болған екі тұсы, алдағы уақытта «орындасақ» деген бір әрекет түріне ұсыныс білдіреді. Үйге тапсырма: 7-тапсырма |
|
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жаһанды жанарына сыйдырған ғарышкер 8-сынып қазақ тілі
Жаһанды жанарына сыйдырған ғарышкер 8-сынып қазақ тілі
|
Бөлім: Ғарышты игеру жетістіктері |
Мектеп: |
|||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жаһанды жанарына сыйдырған ғарышкер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.5.1 оқылым және тыңдалым материалдары бойынша мәтіннің баяндау желісін сақтап, әр бөлігінен алынған ақпараттардан жинақы мәтін (аннотация, тезис) жазу 8.4.4.1 сөз тіркесінің байланысу тәсілдері мен түрлері, есімді, етістікті сөз тіркестерін ажырату, қолдану |
|||||
|
Сабақ мақсаты |
оқылым және тыңдалым материалдары бойынша мәтіннің баяндау желісін сақтап, әр бөлігінен алынған ақпараттардан жинақы мәтін жазу, сөз тіркесінің байланысу тәсілдері мен түрлерін дұрыс қолдану. |
|||||
|
Бағалау критерийі |
|
|||||
|
Алдыңғы білім |
Ғарышқа бастаған жол |
|||||
|
Жоспар |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. «Мозайка» әдісімен топқа бөлу.
«Арман», «мақсат», «жетістік» , «табыс» сөздері жазылған суреттер арқылы оқушыларды 4 топқа бөлу.
Оқушыларға төмендегі даналық сөздер тақтадан көрсетіледі, олардың мағынасын ашады. Берілген даналық сөздер арқылы оқушылар сабақ тақырыбына болжау жасайды. Адам мақсатына өзін-өзі жетілдіру арқылыжетеді (Әбу Насыр әл-Фараби). Білімі көп адам құралы сай ұста секілді: не істесе де келістіріп істейді (А. Байтұрсынұлы). Азамат сыны – ерлік, ерлік сыны – елдік(М. Әуезов) Ерлік тайсалмас табандылық пен қайыспас қайсарлықтан шығады (Б. Момышұлы). Оқушылар оқу мақсатын талқылайды. Талқылау үшін сұрақтар:
Оқушыларда оқу мақсаты туралы түсінік қалыптасқаннан кейін топқа бөлу әрекеті жүзеге асады. |
Оқушылар «Арман», «мақсат», «жетістік» , «табыс» сөздері жазылған суреттер арқылы 4 топқа бөлінеді. Оқушыларға төмендегі даналық сөздер тақтадан көрсетіледі, олардың мағынасын ашады. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
|
суреттер |
||
|
Сабақтың ортасы
|
Оқушылар « Жаһанды жанарына сыйдырған ғарышкер» тақырыбындағы оқылым мәтінінін оқып, тілдік құралдарды орынды пайдаланып, оқылым мәтінінің тезисін жазыңдар. Дескриптор:
ҚБ ӘТН. Меңгеру
ТАПСЫРМА. 3-тапсырма. Оқылым мәтінінен 5 сөйлем алып, сөздердің байланысу түрлеріне қарай талдау жасаңдар. Бағыныңқы сөз бен басыңқы сөздің жасалу жолдарын көрсетіңдер. Дескриптор:
6-тапсырма. Деңгейлік тапсырма. 1-деңгей. Ерлік, батырлық туралы 5 мақал жазу. 2-деңгей. Берілген нақыл сөздерге интерпретация жасаңдар.
3-деңгей. Берілген фразеологизмдердің мағыналас түрлерін тауып жазыңдар.
Дескриптор:
Өзін-өзі бағалау. Оқушы бағалау критерийі бойынша өзін бағалайды. |
Оқушылар « Жаһанды жанарына сыйдырған ғарышкер» тақырыбындағы оқылым мәтінінін оқып, тілдік құралдарды орынды пайдаланып, оқылым мәтінінің тезисін жазыңдар. Грамматикалық тапсырма орындайды. Оқылым мәтінінен 5 сөйлем алып, сөздердің байланысу түрлеріне қарай талдау жасаңдар. Бағыныңқы сөз бен басыңқы сөздің жасалу жолдарын көрсетіңдер. Деңгейлік тапсырманы орындайды. Ерлік, батырлық туралы 5 мақал жазады; Нақыл сөздерге интерпретация жасайды; Берілген фразеологизмдердің мағыналас түрлерін тауып жазады. |
Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
|
8-сынып «Қазақ тілі» оқулығы Қасқырбай Қойшыманов
|
||
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия Кері байланыс: «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі бойынша сабақтың қызықты болған екі тұсы, алдағы уақытта «орындасақ» деген бір әрекет түріне ұсыныс білдіреді. Үйге тапсырма: 7-тапсырма |
|
||||
шағым қалдыра аласыз

















