|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жауын – шашынға не жатады? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.3.3.2.Атмосферадағы жауын-шашынның түзелу үдірісін сипаттау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Атмосферадағы жауын-шашынның түзелу үдірісін сипаттауды үйренеді |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Табиғатты сүю, қорғау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бесір Назерке Бауыржанқызы |
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды жақсарту Сыныптың ұраны: Адамның табиғатсыз күні жоқ, Табиғаттың оны айтар тілі жоқ. Сыныпты топқа бөлу: 1 – топ «Табиғат» 2 – топ «Жер» 3 – топ «Ауа» 4 – топ «Су» Балалар, өткен сабақта қандай табиғи құбылыс туралы өтіп едік? Жарайсыңдар! Ендеше, өткен тақырыпты пысықтап алайық «Гүлге су құю» әдісі
Жарайсыңдар! Балалар, жарайсыңдар! Ал енді біз бүгін табиғаттағы тағы бір су айналымы жауын – шашын туралы өтеміз Сабақ мақсаты: Атмосферадағы жауын-шашынның түзелу үдірісін сипаттауды үйренеміз 1 – тапсырма Балалар, сендерге қазір ауа
райының құбылыстары туралы суреттер таратып беремін. Соны топтарың
бойынша ақылдаса отырып телеарна арқылы хабарлау керексіңдер!
Жүйрік ойларыңды іске қосып, сәтті ақпарат беретіндеріңе
сенімдімін! 1 – топ «Қар» 2 – топ «Жаңбыр» 3 – топ «Бұршақ» 4 – топ «тұман» Жаңа тақырыппен жұмыс Зерттеу жұмысы Ресурстар: Целлофанға салынған мұз текшелері, 1 л банка, темір қақпақ, қайнаған ыстық су. Зерттеу жүргізу нұсқаулығы Банкаға шәйнектен ыстық су құйғанда не болғанын бақылау. Нәтижесін тіркеу. Ыстық судың үстіне целлофанға салынған мұз текшелерін қойғанда не байқалғанын бақылау. Нәтижесін тіркеу. Біраз уақыттан соң банканың қабырғасында және темір қақпақта қандай өзгеріс байқалғанын бақылау. Нәтижесін тіркеу. Банканың қабырғасы мен темір қақпақтағы су тамшыларының банкадағы суға тамшылап қосылып жатқанын бақылау. Нәтижесін тіркеу. Қорытынды жасау. Жаңа сабақты түсіндіру үшін видео көрсетемін: https://youtu.be/WLxYaUwAzzs?si=3rCxd9kSZ_WuIpdR - Сен білесің бе?
Сергіту сәті «Жаңбыр тамшылары» Жаңа тақырыпты түсінгенін тексеру: «Балықшыға көмек» әдісі
4 – тапсырма Функционалдық сауаттылыққа берілген тапсырма Топтық жұмыс «Постер әдісі» 1 – топ Жауын шашынның шаруашылық пен табиғатқа пайдасы? 2 – топ «Жауын – шашынның табиғат пен шаруашылыққа пайдасы» 3 – топ «Қыста жауған қардың табиғатқа пайдасы» 4 – топ «Қыста жауған қардың табиғатқа зияны» Жарайсыңдар! «Көңілді бұлттар» әдісі арқылы кері байланыс береді Үйге: 73 бет сызбаны толтыру |
Амандасады Сабаққа дайындығын тексереді Топқа бөлінеді Өткен тақырыпты пысықтайды Сабақ мақсатымен танысады Зерттеу жүргізеді Ауа райын хабарлайды Зерттеу жұмысына қатысады Видео көреді Жаңа тақырыпты түсінеді Сергіту сәтіне қатысады Сұрақтарға жауап береді Топтық жұмысты орындайды
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Бесір Назерке БауыржанқызыШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Жауын – шашынға не жатады?
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Жауын – шашынға не жатады?Материал туралы қысқаша түсінік
Жауын – шашынға не жатады? жоғары сапада жасалған ашық сабақ
Материалдың қысқаша нұсқасы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
















