Математика 169-сабақ
|
Бөлім: |
Ғарышқа саяхат. Есептер |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Жазба |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.3.2.3 кеңістіктік геометриялық фигуралардың (пирамида, цилиндр, конус) жазбасын ажырату, фигураларды олардың жазбасымен сәйкестендіру және олардың моделін құрастыру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 3 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларын жасату арқылы жүреді. Өткен тақырыпқа шолу, жаңа тақырыпты ашу: А)Үйге берілген тапсырманы тексеру. -Ал сабағымызда да геометриялық фигураларды жазбасынан тануға, олардың үлгісін құрастыруға берілген тапсырма орындайтын боламыз. Оқу мақсаты жарияланады. |
Ширату жаттығуларын жасайды.
Тапсырма тексертеді.
Жасырын сөзді табады.
|
«Ауызша мадақтау» әдісі. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. |
Әртүрлі төрт-бұрыш суреті |
|
Жаңа білім 14 мин 2 мин 10мин Бекіту 15 мин |
(Т) 1- тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі. 1)Қандай геометриялық фигуралар болашақтағы көліктерге ұқсайды? Осы көліктердің үлгісін дайындау үшін, қандай фигураның жазбасы қажет болады? Ж: цилиндр, конус, пирамида. 2) Кеңістіктік фигуралардың жазбасына қараңдар. Қағаздан олардың жазбасын қиып алыңдар және желімдеңдер. 3) Фигуралардың ауданын есептеңдер. А)Ш:S1=4*6=24см2 S2=(4-2)*(10-6-2)= 4см2 S3=4*2=8см2 S= S1+ S2 +S3 =24+4+8=36см2 Ә) Ш: S1=6*6=36см2 S2=6*(6-4)= 12см2 S3=2*(6+2)=16см2 S= S1+ S2 +S3 =36+12+16=64см2 Сергіту сәті (Ұ, Д) 2- тапсырмада дәптермен жұмыс жүзеге асады. 4) Сызбасын салып, есепті шығарыңдар. Vжақ=S:t=10000:4=2500км/саг V2=Vжақ-V1= 2500-1300=1200 км/саг Ж: екіншінің жылдамдығы 1200км/сағ. 5) Есептеңдер. 300202-168017:37*23=195759 8412*18:(186002-185948)=2804 1509*49+16095:15=75014 143115:47*(60012-59953)=179655
(Д) 3- тапсырма дәптермен жұмыс. 6) Тапсырманы орындаңдар. Ш:V=5см*5см*5см=125см3 9+6+6=21 V=125см3*21=2625см3 Ж: барлық текше көлемі 2625см3. 7) Теңдеулерді жазыңдар, оны шешіңдер. 17214-х=360*21 х:40=541*24 17214-х=7560 х:40=12984 х=17214-7560 х=12984*40 х=9654 х=519360 17214-9654=360*21 519360:40=541*24 7560=7560 12984=12984 524+х=174087:87 524+х=2001 х=2001-524 х=1477 524+1477=174087:87 2001=2001 Саралау тәсілі «Тапсырма» арқылы жүзеге асады Кейбір оқушыға: 121-бет №8. |
Тапсырмаларды орындайды. Тапсырма орындайды. Тапсырма орындайды.
|
Дескриптор: - Болашақтағы көліктерге ұқсайтын геометриялық фигураларды анықтайды-1балл. Кеңістіктік фигуралардың жазбасын қияды, желімдейді-1балл. Фигуралардың ауданын есептейді-1балл.
Сызбасын салып, есепті шығарады-1балл. Амалдардың орындалу ретін анықтайды-1балл. Өрнектердің мәнін есептейді-1балл. Барлық текшенің көлемін есептейді-1балл. Теңдеулерді жазады, оның шешуін табады-3балл.
|
Математика 4-сынып 4-бөлім |
|
Қорытынды 1 мин |
Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді. Үй тапсырмасы: 121-бет №9. |
Рефлексия жасайды. |
ҚБ қойылады. Б48-52 |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жазба
Жазба
Математика 169-сабақ
|
Бөлім: |
Ғарышқа саяхат. Есептер |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Жазба |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.3.2.3 кеңістіктік геометриялық фигуралардың (пирамида, цилиндр, конус) жазбасын ажырату, фигураларды олардың жазбасымен сәйкестендіру және олардың моделін құрастыру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 3 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларын жасату арқылы жүреді. Өткен тақырыпқа шолу, жаңа тақырыпты ашу: А)Үйге берілген тапсырманы тексеру. -Ал сабағымызда да геометриялық фигураларды жазбасынан тануға, олардың үлгісін құрастыруға берілген тапсырма орындайтын боламыз. Оқу мақсаты жарияланады. |
Ширату жаттығуларын жасайды.
Тапсырма тексертеді.
Жасырын сөзді табады.
|
«Ауызша мадақтау» әдісі. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. |
Әртүрлі төрт-бұрыш суреті |
|
Жаңа білім 14 мин 2 мин 10мин Бекіту 15 мин |
(Т) 1- тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі. 1)Қандай геометриялық фигуралар болашақтағы көліктерге ұқсайды? Осы көліктердің үлгісін дайындау үшін, қандай фигураның жазбасы қажет болады? Ж: цилиндр, конус, пирамида. 2) Кеңістіктік фигуралардың жазбасына қараңдар. Қағаздан олардың жазбасын қиып алыңдар және желімдеңдер. 3) Фигуралардың ауданын есептеңдер. А)Ш:S1=4*6=24см2 S2=(4-2)*(10-6-2)= 4см2 S3=4*2=8см2 S= S1+ S2 +S3 =24+4+8=36см2 Ә) Ш: S1=6*6=36см2 S2=6*(6-4)= 12см2 S3=2*(6+2)=16см2 S= S1+ S2 +S3 =36+12+16=64см2 Сергіту сәті (Ұ, Д) 2- тапсырмада дәптермен жұмыс жүзеге асады. 4) Сызбасын салып, есепті шығарыңдар. Vжақ=S:t=10000:4=2500км/саг V2=Vжақ-V1= 2500-1300=1200 км/саг Ж: екіншінің жылдамдығы 1200км/сағ. 5) Есептеңдер. 300202-168017:37*23=195759 8412*18:(186002-185948)=2804 1509*49+16095:15=75014 143115:47*(60012-59953)=179655
(Д) 3- тапсырма дәптермен жұмыс. 6) Тапсырманы орындаңдар. Ш:V=5см*5см*5см=125см3 9+6+6=21 V=125см3*21=2625см3 Ж: барлық текше көлемі 2625см3. 7) Теңдеулерді жазыңдар, оны шешіңдер. 17214-х=360*21 х:40=541*24 17214-х=7560 х:40=12984 х=17214-7560 х=12984*40 х=9654 х=519360 17214-9654=360*21 519360:40=541*24 7560=7560 12984=12984 524+х=174087:87 524+х=2001 х=2001-524 х=1477 524+1477=174087:87 2001=2001 Саралау тәсілі «Тапсырма» арқылы жүзеге асады Кейбір оқушыға: 121-бет №8. |
Тапсырмаларды орындайды. Тапсырма орындайды. Тапсырма орындайды.
|
Дескриптор: - Болашақтағы көліктерге ұқсайтын геометриялық фигураларды анықтайды-1балл. Кеңістіктік фигуралардың жазбасын қияды, желімдейді-1балл. Фигуралардың ауданын есептейді-1балл.
Сызбасын салып, есепті шығарады-1балл. Амалдардың орындалу ретін анықтайды-1балл. Өрнектердің мәнін есептейді-1балл. Барлық текшенің көлемін есептейді-1балл. Теңдеулерді жазады, оның шешуін табады-3балл.
|
Математика 4-сынып 4-бөлім |
|
Қорытынды 1 мин |
Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді. Үй тапсырмасы: 121-бет №9. |
Рефлексия жасайды. |
ҚБ қойылады. Б48-52 |
|
шағым қалдыра аласыз













