|
Білім беру ұйымының атауы |
Өрнек ауылының бастауыш мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Нурдуллаева Жанна Нурлановна |
|||||
|
Күні: |
11.03.2025 |
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 124 сабақ. Жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолдану |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.10 мынадай жағдайларда: 23∙2, 123∙2, 46:2, 246:2 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолдануды тереңдете меңгереді |
|||||
|
Құндылықтар: Наурыз айы: Тәуелсіздік пен Отаншылдық |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Тәуелсіздік- тәтті сөз ғана емес, ұлттық жауапкершілік» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау «Көңілді әткеншек» әдісі 32:4=8 3х3=9 10:2=5 4х5=20 15:3=5 2х6=12 Жаңа тақырыпты ашу 1 сұрақ. сөйлеудің неше түрі бар? Жазбаша қалай сөйлейміз? Ауызша қалай сөйлейміз? 2 сұрақ. Математикада неше арифметикалық амалдар бар? Сандарды ең тез есептейтіні қайсы амал? 3 сұрақ. Көбейтуге кері амал? Құндылық мақсаты: Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру Жаңа тақырып 1-тапсырма «Ақпаратты сүзу» әдісі жеке жұмыс Жауаптары бірдей өрнектерді тап. Сонда сен Қазақстанның танымал жазушыларының шығармалары қалай аталатынын білетін боласың 281+298=579 М.Жұмабаев 193*3=579 «Туған жер» 100-361=639 С.Сейфуллин 213*3=639 «Көкшетау» Жұптық жұмыс «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі 2-тапсырма Кесте бойынша есеп құрастыр. Р 900тг Қызғалдақ гүлі-105тг6дана,?тг Ш: 1.105*6=630тг(Қызғал-ң құны) 2.900-630=270тг(Рау-ңқұны) 3.270/270=1дана(Рау-ң саны) Ж: 1раушан гүлі сатып алынды «Математикалық пазл» әдісі Жұптық жұмыс 3-тапсырма Кесте бойынша өрнектер құрастырыңдар және жазыңдар.Олардың мәнін табыңдар. А)125+41*2=207 120*3+505/5=461 606/3+120*2=442 450+25*4=550 320*0+320=320
Жеке жұмыс 4-тапсырма Пицца әдісі Пиццаның бір бөлшегін таңдап алып ішіндегі теңдеуді шешеді. Үлгі: 1- баған С*5=65*2 х*12=100-28 78:а=13*3 С*5=130 х*12=72 78:а=39 С=130:5 х=72:12 а=78:39 С=26 х=6 а=2
Жеке жұмыс 5-тапсырма Есептерді шығар А)Қыз-120адам Ұл-180адам Әр қатарға-20-дан Отырды-?қатар Ш:1.120+180=300адам(барлығы) 2.300/20=15қатар(отырды) Ж:Олар 15 қатарға отырды Ә 1қалпақ-50тг-ден ? тг 1 мойынорағыш-20тг-ден (50+20)*12=70*12=840тг Ж: Барлығына 840 тг. төленді Бекіту wordwall әдісімен тапсырмалар орындайды.
Кері байланыс
Бағалау Үй тапсырмасы 92 бет №5 ә 8 есеп |
Амандасады Өлең жолдарын хормен оқиды Өткенді пысықтайды Ауызша сұрақтарға жауап береді. Сұрақтарға жауап береді. Тапсырманы орындайды Есеп құрастырады Есептеу жүргізеді Жеке жұмыс жасайды Есепті шығарады Тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды Тикток әдісі арқылы кері байланыс жасайды. Асықтар санын айтады |
Шапалақ әдісі
Дескриптор: Берілген мысалдардың шешімін тапса -2 б Асық жинау әдісі бағалау
Тамаша жұмыс! Жарайсыңдар! Дескриптор: Жауаптары бірдей өрнектерді табады-1б Қазақстанның танымал жазушыларының шығармалары қалай аталатынын біледі-1б Асық жинау әдісі бағалау Дескриптор: Кесте бойынша есеп құрастырады-1б Асық жинау әдісі бағалау
Дескриптор: Кесте бойынша өрнектерді шығарып пазл құрастырады және олардың мәнін табады-1б Асық жинау әдісі бағалау
Дескриптор: Теңдеулерді шешеді-1б Асық жинау әдісі бағалау
Дескриптор: Есептерді шығарады-2б Асық жинау әдісі бағалау
Дескриптор: Есепті шығарады-1б Асық жинау әдісі бағалау
«Әлеуметтік желі» әдісі Асық жинау әдісі бағалау |
Көңіл күйлері көтеріледі
Жұмыс дәптері Оқулық Ереже жазылған плакат Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Оқулық Жұмыс парағы Жұмыс парағы Оқулық
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолдану
Жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолдану
|
Білім беру ұйымының атауы |
Өрнек ауылының бастауыш мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Нурдуллаева Жанна Нурлановна |
|||||
|
Күні: |
11.03.2025 |
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 124 сабақ. Жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолдану |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.10 мынадай жағдайларда: 23∙2, 123∙2, 46:2, 246:2 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолдануды тереңдете меңгереді |
|||||
|
Құндылықтар: Наурыз айы: Тәуелсіздік пен Отаншылдық |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Тәуелсіздік- тәтті сөз ғана емес, ұлттық жауапкершілік» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау «Көңілді әткеншек» әдісі 32:4=8 3х3=9 10:2=5 4х5=20 15:3=5 2х6=12 Жаңа тақырыпты ашу 1 сұрақ. сөйлеудің неше түрі бар? Жазбаша қалай сөйлейміз? Ауызша қалай сөйлейміз? 2 сұрақ. Математикада неше арифметикалық амалдар бар? Сандарды ең тез есептейтіні қайсы амал? 3 сұрақ. Көбейтуге кері амал? Құндылық мақсаты: Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру Жаңа тақырып 1-тапсырма «Ақпаратты сүзу» әдісі жеке жұмыс Жауаптары бірдей өрнектерді тап. Сонда сен Қазақстанның танымал жазушыларының шығармалары қалай аталатынын білетін боласың 281+298=579 М.Жұмабаев 193*3=579 «Туған жер» 100-361=639 С.Сейфуллин 213*3=639 «Көкшетау» Жұптық жұмыс «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі 2-тапсырма Кесте бойынша есеп құрастыр. Р 900тг Қызғалдақ гүлі-105тг6дана,?тг Ш: 1.105*6=630тг(Қызғал-ң құны) 2.900-630=270тг(Рау-ңқұны) 3.270/270=1дана(Рау-ң саны) Ж: 1раушан гүлі сатып алынды «Математикалық пазл» әдісі Жұптық жұмыс 3-тапсырма Кесте бойынша өрнектер құрастырыңдар және жазыңдар.Олардың мәнін табыңдар. А)125+41*2=207 120*3+505/5=461 606/3+120*2=442 450+25*4=550 320*0+320=320
Жеке жұмыс 4-тапсырма Пицца әдісі Пиццаның бір бөлшегін таңдап алып ішіндегі теңдеуді шешеді. Үлгі: 1- баған С*5=65*2 х*12=100-28 78:а=13*3 С*5=130 х*12=72 78:а=39 С=130:5 х=72:12 а=78:39 С=26 х=6 а=2
Жеке жұмыс 5-тапсырма Есептерді шығар А)Қыз-120адам Ұл-180адам Әр қатарға-20-дан Отырды-?қатар Ш:1.120+180=300адам(барлығы) 2.300/20=15қатар(отырды) Ж:Олар 15 қатарға отырды Ә 1қалпақ-50тг-ден ? тг 1 мойынорағыш-20тг-ден (50+20)*12=70*12=840тг Ж: Барлығына 840 тг. төленді Бекіту wordwall әдісімен тапсырмалар орындайды.
Кері байланыс
Бағалау Үй тапсырмасы 92 бет №5 ә 8 есеп |
Амандасады Өлең жолдарын хормен оқиды Өткенді пысықтайды Ауызша сұрақтарға жауап береді. Сұрақтарға жауап береді. Тапсырманы орындайды Есеп құрастырады Есептеу жүргізеді Жеке жұмыс жасайды Есепті шығарады Тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды Тикток әдісі арқылы кері байланыс жасайды. Асықтар санын айтады |
Шапалақ әдісі
Дескриптор: Берілген мысалдардың шешімін тапса -2 б Асық жинау әдісі бағалау
Тамаша жұмыс! Жарайсыңдар! Дескриптор: Жауаптары бірдей өрнектерді табады-1б Қазақстанның танымал жазушыларының шығармалары қалай аталатынын біледі-1б Асық жинау әдісі бағалау Дескриптор: Кесте бойынша есеп құрастырады-1б Асық жинау әдісі бағалау
Дескриптор: Кесте бойынша өрнектерді шығарып пазл құрастырады және олардың мәнін табады-1б Асық жинау әдісі бағалау
Дескриптор: Теңдеулерді шешеді-1б Асық жинау әдісі бағалау
Дескриптор: Есептерді шығарады-2б Асық жинау әдісі бағалау
Дескриптор: Есепті шығарады-1б Асық жинау әдісі бағалау
«Әлеуметтік желі» әдісі Асық жинау әдісі бағалау |
Көңіл күйлері көтеріледі
Жұмыс дәптері Оқулық Ереже жазылған плакат Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Оқулық Жұмыс парағы Жұмыс парағы Оқулық
|
||
шағым қалдыра аласыз



















