|
Бөлім |
Атақты тұлғалар |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
11.03.2025ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Н.Н. |
||||
|
Сынып: 3Ә |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолдану. 2 |
||||
|
Оқу бағдарламасы на сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.2.10 мынадай жағдайларда: 23∙2, 123∙2, 46:2, 246:2 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану 3.1.2.11 мынадай жағдайларда: 28∙3, 269∙2, 84:3, 538:2 екі/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолданады |
||||
|
Құндылық |
Тәуелсіздік және отаншылдық айы. Тәуелсіздік – тәтті сөз ғана емес, ұлттық жауапкершілік |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қал қалай?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру №8, 93-бет а : 4 = 210 а = 210 *4 а = 840 840 : 4 = 210 а – 452 = 58 а = 452 + 58 а = 510 510 – 452 = 58 «Ой қозғау» әдісі Жауаптары бірдей өрнектерді тап. Қазақстанның танымал жазушыларының қалай аталатынын анықта Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
|
Оқушылар сабаққа назар аударады. Тапсырманы тексертеді
Қазақстанның танымал жазушыларының қалай аталатынын анықтайды |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Оқулық №1,94-бет Таратпа қалам |
|
|
Сабақ тың ортасы 16 мин |
1-тапсырма Жеке жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Есепті шығар Қала – 5 м. 115о. Ауыл – 6м. 65 о. Барлығы - ?о. Ш: 115 + 65 =180 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Есептің шешу амал таңбасын таңдағанда неге назар аудару қажет? |
Есепті шығарады
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: - есептің қысқаша шартын жазады-1б -амал таңбасын таңдап, өрнек құрады-1б -мәнін есептейді-1б -жауабын жазады-1б
ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық №2,94-бет Дәптер |
|
|
15 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Із кесуші» әдісі Есепті шығар Сары -95 ш Қызыл – 125 ш. Гүлшоқ -5 раушан г. Жасалды - ? гүлшоқ Ш: (95 + 125) : 5 = 220:5=44 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Есептің шартын дұрыс жазу үшін не істеу керек? Арқа, мойын, иықтың бұлшық еттеріне және көзді тынықтыруға арналған жаттығулар жасату. |
Теңдеулерді шешеді Сұраққа жауап береді Жаттығу жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: - есептің қысқаша шартын жазады-1б -амал таңбасын таңдап, өрнек құрады-1б -мәнін есептейді-1б -жауабын жазады-1б -ұқсас есеп құрастырады-1б ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық №3, 94-бет Дәптер |
|
|
Сабақ тың соңы 7 мин |
Рефлексия «Білім банкасы» әдісі Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? Саған қандай тапсырма қызықты болды? Сұрақтардың жауабын стикерге жаз.Жауабыңды оқы және білім банкасына сал. Үйге тапсырма: №6(1- баған), 95-бет |
Оқушы мұғалім қойған сұраққа жауап береді
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Банка стикер |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолдану. 2 cабақ ҚМЖ 3 сынып
Жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолдану. 2 cабақ ҚМЖ 3 сынып
|
Бөлім |
Атақты тұлғалар |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
11.03.2025ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Н.Н. |
||||
|
Сынып: 3Ә |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолдану. 2 |
||||
|
Оқу бағдарламасы на сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.2.10 мынадай жағдайларда: 23∙2, 123∙2, 46:2, 246:2 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану 3.1.2.11 мынадай жағдайларда: 28∙3, 269∙2, 84:3, 538:2 екі/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолданады |
||||
|
Құндылық |
Тәуелсіздік және отаншылдық айы. Тәуелсіздік – тәтті сөз ғана емес, ұлттық жауапкершілік |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қал қалай?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру №8, 93-бет а : 4 = 210 а = 210 *4 а = 840 840 : 4 = 210 а – 452 = 58 а = 452 + 58 а = 510 510 – 452 = 58 «Ой қозғау» әдісі Жауаптары бірдей өрнектерді тап. Қазақстанның танымал жазушыларының қалай аталатынын анықта Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
|
Оқушылар сабаққа назар аударады. Тапсырманы тексертеді
Қазақстанның танымал жазушыларының қалай аталатынын анықтайды |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Оқулық №1,94-бет Таратпа қалам |
|
|
Сабақ тың ортасы 16 мин |
1-тапсырма Жеке жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Есепті шығар Қала – 5 м. 115о. Ауыл – 6м. 65 о. Барлығы - ?о. Ш: 115 + 65 =180 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Есептің шешу амал таңбасын таңдағанда неге назар аудару қажет? |
Есепті шығарады
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: - есептің қысқаша шартын жазады-1б -амал таңбасын таңдап, өрнек құрады-1б -мәнін есептейді-1б -жауабын жазады-1б
ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық №2,94-бет Дәптер |
|
|
15 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Із кесуші» әдісі Есепті шығар Сары -95 ш Қызыл – 125 ш. Гүлшоқ -5 раушан г. Жасалды - ? гүлшоқ Ш: (95 + 125) : 5 = 220:5=44 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Есептің шартын дұрыс жазу үшін не істеу керек? Арқа, мойын, иықтың бұлшық еттеріне және көзді тынықтыруға арналған жаттығулар жасату. |
Теңдеулерді шешеді Сұраққа жауап береді Жаттығу жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: - есептің қысқаша шартын жазады-1б -амал таңбасын таңдап, өрнек құрады-1б -мәнін есептейді-1б -жауабын жазады-1б -ұқсас есеп құрастырады-1б ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық №3, 94-бет Дәптер |
|
|
Сабақ тың соңы 7 мин |
Рефлексия «Білім банкасы» әдісі Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? Саған қандай тапсырма қызықты болды? Сұрақтардың жауабын стикерге жаз.Жауабыңды оқы және білім банкасына сал. Үйге тапсырма: №6(1- баған), 95-бет |
Оқушы мұғалім қойған сұраққа жауап береді
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Банка стикер |
|
шағым қалдыра аласыз













