|
Бөлім |
Атақты тұлғалар |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
13.03.2025ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Н.Н. |
||||
|
Сынып: 3Ә |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолдану. |
||||
|
Оқу бағдарламасы на сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.2.10 мынадай жағдайларда: 23∙2, 123∙2, 46:2, 246:2 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану 3.1.2.11 28∙3, 269∙2, 84:3, 538:2 екі/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолданады |
||||
|
Құндылық |
Тәуелсіздік және отаншылдық айы. Тәуелсіздік – тәтті сөз ғана емес, ұлттық жауапкершілік |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақ тың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақ тың басы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қал қалай?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру №5, 97-бет (501 – 73) : 2 = 428:2=214 (442 -352)*2 = 90*2 = 180 (457 +129) : 2 =586 : 2 = 293 134 * 3 + 474 : 6 =402 +79=481 (58 + 208) *3=266*3=798 119*2+725 :5 =238+145=383 «Ой қозғау» әдісі Өрнектердің мәнін тап. Сонда сен мына сөздерді кім айтқанын білесің Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Тапсырманы тексертеді
Өрнектердің мәнін тауып, берілген сөздердің авторын анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Оқулық №1,98-бет |
|
|
Сабақ тың ортасы 15 минут |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Кім жылдам?» әдісі Амалдардың орындалу ретін анықта. Өрнектердің мәнін есепте. 432 * 2- 346 * 2=864-692=172 696 : 6+ 78 * 7= 116 + 546=662 (125 *3 – 60 *3) + 205=195 +205 = 400 1000 – (385*2 +29 *4) =1000-886=114 59 * 4 : 2 +198 =118+198=316 324 : 4+628 : 2 =395
ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Амалдардың орындалу ретін сақтауда бірінші қай амалдың мәнін есептеу керек? |
Амалдардың орындалу ретін анықтап,мәнін есептейді
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -бірінші өрнектегі амалдардың орындалу ретін анықтап, мәнін есептейді-1б -екінші өрнектегі амалдардың орындалу ретін анықтап, мәнін есептейді-1б -үшінші өрнектегі амалдардың орындалу ретін анықтап, мәнін есептейді-1б -төртінші өрнектегі амалдардың орындалу ретін анықтап, мәнін есептейді-1б -бесінші өрнектегі амалдардың орындалу ретін анықтап, мәнін есептейді-1б -алтыншы өрнектегі амалдардың орындалу ретін анықтап, мәнін есептейді-1б ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық №3,98-бет Дәптер қалам |
|
|
16 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Із кесуші» әдісі Есепті шығар А Жеңіл көлік -? орын Ш: 16 : 4 = 4 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Есепті шығаруда қандай кедергілер болды? Арқа, мойын, иықтың бұлшық еттеріне және көзді тынықтыруға арналған жаттығулар жасату. |
Есепті шығарады Сұраққа жауап береді Жаттығу жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: - есептің қысқаша шартын жазады-1б -амал таңбасын таңдап, өрнек құрады-1б -мәнін есептейді-1б -жауабын жазады-1б ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық №5(а), 98-бет Дәптер Қаламсап |
|
|
Сабақ тың соңы 7 мин |
Рефлексия «Білім банкасы» әдісі Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? Саған қандай тапсырма қызықты болды? Сұрақтардың жауабын стикерге жаз.Жауабыңды оқы және білім банкасына сал. Үйге тапсырма: №6, 99-бет |
Оқушы мұғалім қойған сұраққа жауап береді
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Банка стикер |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолдану. 4 сабақ 3 сынып ҚМЖ
Жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолдану. 4 сабақ 3 сынып ҚМЖ
|
Бөлім |
Атақты тұлғалар |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
13.03.2025ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Н.Н. |
||||
|
Сынып: 3Ә |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолдану. |
||||
|
Оқу бағдарламасы на сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.2.10 мынадай жағдайларда: 23∙2, 123∙2, 46:2, 246:2 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану 3.1.2.11 28∙3, 269∙2, 84:3, 538:2 екі/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолданады |
||||
|
Құндылық |
Тәуелсіздік және отаншылдық айы. Тәуелсіздік – тәтті сөз ғана емес, ұлттық жауапкершілік |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақ тың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақ тың басы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қал қалай?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру №5, 97-бет (501 – 73) : 2 = 428:2=214 (442 -352)*2 = 90*2 = 180 (457 +129) : 2 =586 : 2 = 293 134 * 3 + 474 : 6 =402 +79=481 (58 + 208) *3=266*3=798 119*2+725 :5 =238+145=383 «Ой қозғау» әдісі Өрнектердің мәнін тап. Сонда сен мына сөздерді кім айтқанын білесің Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Тапсырманы тексертеді
Өрнектердің мәнін тауып, берілген сөздердің авторын анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Оқулық №1,98-бет |
|
|
Сабақ тың ортасы 15 минут |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Кім жылдам?» әдісі Амалдардың орындалу ретін анықта. Өрнектердің мәнін есепте. 432 * 2- 346 * 2=864-692=172 696 : 6+ 78 * 7= 116 + 546=662 (125 *3 – 60 *3) + 205=195 +205 = 400 1000 – (385*2 +29 *4) =1000-886=114 59 * 4 : 2 +198 =118+198=316 324 : 4+628 : 2 =395
ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Амалдардың орындалу ретін сақтауда бірінші қай амалдың мәнін есептеу керек? |
Амалдардың орындалу ретін анықтап,мәнін есептейді
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -бірінші өрнектегі амалдардың орындалу ретін анықтап, мәнін есептейді-1б -екінші өрнектегі амалдардың орындалу ретін анықтап, мәнін есептейді-1б -үшінші өрнектегі амалдардың орындалу ретін анықтап, мәнін есептейді-1б -төртінші өрнектегі амалдардың орындалу ретін анықтап, мәнін есептейді-1б -бесінші өрнектегі амалдардың орындалу ретін анықтап, мәнін есептейді-1б -алтыншы өрнектегі амалдардың орындалу ретін анықтап, мәнін есептейді-1б ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық №3,98-бет Дәптер қалам |
|
|
16 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Із кесуші» әдісі Есепті шығар А Жеңіл көлік -? орын Ш: 16 : 4 = 4 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Есепті шығаруда қандай кедергілер болды? Арқа, мойын, иықтың бұлшық еттеріне және көзді тынықтыруға арналған жаттығулар жасату. |
Есепті шығарады Сұраққа жауап береді Жаттығу жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: - есептің қысқаша шартын жазады-1б -амал таңбасын таңдап, өрнек құрады-1б -мәнін есептейді-1б -жауабын жазады-1б ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық №5(а), 98-бет Дәптер Қаламсап |
|
|
Сабақ тың соңы 7 мин |
Рефлексия «Білім банкасы» әдісі Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? Саған қандай тапсырма қызықты болды? Сұрақтардың жауабын стикерге жаз.Жауабыңды оқы және білім банкасына сал. Үйге тапсырма: №6, 99-бет |
Оқушы мұғалім қойған сұраққа жауап береді
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Банка стикер |
|
шағым қалдыра аласыз













