|
Бөлім |
Атақты тұлғалар |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолдану. |
||||
|
Оқу бағдарламасы на сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.2.10 мынадай жағдайларда: 23∙2, 123∙2, 46:2, 246:2 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану 3.1.2.11 28∙3, 269∙2, 84:3, 538:2 екі/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолданады |
||||
|
Құндылық |
Тәуелсіздік және отаншылдық айы. Ар-намыс қана тәуелсіздікке тірек бола алады |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақ тың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақ тың басы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қал қалай?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру №6, 99-бет 2 м4дм7см + 6дм 3см= 247 см +63см= 310 см 8м4дм9см +1м5дм1см= 849см + 151см=1000см 9 м – 35 см = 900см -35см= 865 см 1 саг – 15 мин = 60мин -15мин = 45мин 2 саг – 20 мин = 120мин -20мин =100мин 3 саг – 1саг 5мин =180 мин – 65 мин =115 мин «Ой қозғау» әдісі Жалпы шығынды табу үшін қандай формуланы қолданасың? Бір бұйымға кететін шығынды табу үшін қандай формуланы қолданасың? Санын табу үшін қандай формуланы қолданасың? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Тапсырманы тексертеді
Формуланы есіне түсіріп айтады |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Оқулық №1,100-бет |
|
|
Сабақ тың ортасы 15 минут |
1-тапсырма Жеке жұмыс «Кім жылдам?» әдісі Кестелер бойынша есеп құрастыр.Есепті шығар 1) 20 : 4 = 5 35 : 5 = 7 2) 4 * 6 = 24 24 : 3 = 8 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырмадан не түсіндің? |
Кестелер бойынша есеп құрастырады және есептерді шығарады
|
Дескриптор: -бірінші кестедегі заттың санын анықтайды-1б - бірінші кестедегі бір бұйымға жұмсалатын шығынды анықтайды-1б -екінші кестедегі жалпы шығынды анықтайды-1б - екінші кестедегі заттың санын анықтайды-1б -формуланы айтады-1б ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық №2,100-бет Таратпа |
|
|
16 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Із кесуші» әдісі Есепті шығар 3 а. – 6 алма 8 а. -? Алма Ш: 6 : 3 = 2 2 * 8 = 16 4 к. – 24 м таспабау 42 м.таспабау - ? к. Ш: 24 : 4 = 6 м 42 : 6 = 7 к 6 м . қоршау – 3кг. бояу 18 кг.бояу –? м. қоршау Ш: 6 : 3 = 2 м 18 : 2 = 9 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырмадан не үйрендің? Арқа, мойын, иықтың бұлшық еттеріне және көзді тынықтыруға арналған жаттығулар жасату. |
Есепті шығарады Сұраққа жауап береді Жаттығу жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: - есептің қысқаша шартын жазады-1б -амал таңбасын таңдап, өрнек құрады-1б -мәнін есептейді-1б -жауабын жазады-1б ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық №3(а,ә,б), 101-бет Ламинат маркер |
|
|
Сабақ тың соңы 7 мин |
Рефлексия «Білім банкасы» әдісі Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? Саған қандай тапсырма қызықты болды? Сұрақтардың жауабын стикерге жаз.Жауабыңды оқы және білім банкасына сал. Үйге тапсырма: №4(а), 101-бет |
Оқушы мұғалім қойған сұраққа жауап береді
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Банка стикер |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолдану. 5 сабақ ҚМЖ 3 сынып
Жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолдану. 5 сабақ ҚМЖ 3 сынып
|
Бөлім |
Атақты тұлғалар |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолдану. |
||||
|
Оқу бағдарламасы на сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.2.10 мынадай жағдайларда: 23∙2, 123∙2, 46:2, 246:2 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану 3.1.2.11 28∙3, 269∙2, 84:3, 538:2 екі/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолданады |
||||
|
Құндылық |
Тәуелсіздік және отаншылдық айы. Ар-намыс қана тәуелсіздікке тірек бола алады |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақ тың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақ тың басы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қал қалай?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру №6, 99-бет 2 м4дм7см + 6дм 3см= 247 см +63см= 310 см 8м4дм9см +1м5дм1см= 849см + 151см=1000см 9 м – 35 см = 900см -35см= 865 см 1 саг – 15 мин = 60мин -15мин = 45мин 2 саг – 20 мин = 120мин -20мин =100мин 3 саг – 1саг 5мин =180 мин – 65 мин =115 мин «Ой қозғау» әдісі Жалпы шығынды табу үшін қандай формуланы қолданасың? Бір бұйымға кететін шығынды табу үшін қандай формуланы қолданасың? Санын табу үшін қандай формуланы қолданасың? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Тапсырманы тексертеді
Формуланы есіне түсіріп айтады |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Оқулық №1,100-бет |
|
|
Сабақ тың ортасы 15 минут |
1-тапсырма Жеке жұмыс «Кім жылдам?» әдісі Кестелер бойынша есеп құрастыр.Есепті шығар 1) 20 : 4 = 5 35 : 5 = 7 2) 4 * 6 = 24 24 : 3 = 8 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырмадан не түсіндің? |
Кестелер бойынша есеп құрастырады және есептерді шығарады
|
Дескриптор: -бірінші кестедегі заттың санын анықтайды-1б - бірінші кестедегі бір бұйымға жұмсалатын шығынды анықтайды-1б -екінші кестедегі жалпы шығынды анықтайды-1б - екінші кестедегі заттың санын анықтайды-1б -формуланы айтады-1б ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық №2,100-бет Таратпа |
|
|
16 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Із кесуші» әдісі Есепті шығар 3 а. – 6 алма 8 а. -? Алма Ш: 6 : 3 = 2 2 * 8 = 16 4 к. – 24 м таспабау 42 м.таспабау - ? к. Ш: 24 : 4 = 6 м 42 : 6 = 7 к 6 м . қоршау – 3кг. бояу 18 кг.бояу –? м. қоршау Ш: 6 : 3 = 2 м 18 : 2 = 9 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырмадан не үйрендің? Арқа, мойын, иықтың бұлшық еттеріне және көзді тынықтыруға арналған жаттығулар жасату. |
Есепті шығарады Сұраққа жауап береді Жаттығу жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: - есептің қысқаша шартын жазады-1б -амал таңбасын таңдап, өрнек құрады-1б -мәнін есептейді-1б -жауабын жазады-1б ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық №3(а,ә,б), 101-бет Ламинат маркер |
|
|
Сабақ тың соңы 7 мин |
Рефлексия «Білім банкасы» әдісі Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? Саған қандай тапсырма қызықты болды? Сұрақтардың жауабын стикерге жаз.Жауабыңды оқы және білім банкасына сал. Үйге тапсырма: №4(а), 101-бет |
Оқушы мұғалім қойған сұраққа жауап береді
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Банка стикер |
|
шағым қалдыра аласыз













