Сабақтың тақырыбы: Жазбаша қосу және
азайту
|
Мектеп:
|
Күні:
|
Мұғалімнің есімі:
|
СЫНЫП: 3«Ә»
|
Қатысқандар
саны:
|
Қатыспағандар:
0
|
Сабақ негізделген
оқу
мақсаты
(мақсаттары)
|
Оқушыларға
баған түрінде қосуды және азайтуды үйрету. Қосу және азайту
амалын орындағанда бірліктен бірлікті, ондықтан ондықты
азайтатыны немесе қосатыны туралы
түсінік беру. Оқушылардың ой-өрісін, білімін жетілдіру,математика
пәніне деген қызығушылығын дамыту. Сандарды баған түрінде жазып және сәйкес
шығару алгоритмін пайдаланып, қосуды, азайтуды орындау; ұжымның
өзін - өзі ұйымдастырудағы синергетикалық ұстанымын
сақтау.
|
Сабақ
мақсаттары
|
Барлық
оқушылар:
|
Оқулықта берілген
тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты
меңгереді.
|
Оқушылардың басым
бөлігі:
|
Тақырыптың маңызы
туралы дәлелдеп айтып бере
алады.
|
Кейбір
оқушылар:
|
Білімді
сыныптастарына түсіндіріп оқулықтан тыс ресурстар қоса
алады.
|
Бағалау критерийі
|
Жеке, жұптық, топтық
тапсырмаларды орындай алады.
Сабақ барысында тыңдаушының
назарын өзіне аудара алады.
|
Ресурстар
|
Оқулық, суреттер,
топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі
заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс,
стикер.
|
Әдіс-тәсілдер
|
Сұрақ-жауап,
әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік.
Рефлексия.
|
Құндылықтар
|
Тәуелсіздік
Астана
|
Тілдік
мақсат
|
Қосу-плюс ,азайту
-минус - -
|
Пәнаралық
байланыс
|
қазақ тілі,
әдебиеттік оқу,дүниетану
|
Жоспарланған
уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар
(төменде
жоспарланған жаттығулармен
қатар,
ескертпелерді
жазыңыз)
|
Ресурстар
|
Басталуы 5
минут
|
Психологиялық ахуал
қалыптастыру:
Күн жарығын алақанға
саламын,
Жүрегіме басып ұстай
аламын.
Ізгі әрі нәзік, жарық
мейірімді,
Болып кетер дереу
жан-жағым.
Топқа бөлу фигуралар
таңдау
«Төртбұрыш» «үшбұрыш»
«шаршы»
«Ойлану –жетістік негізі»
бекеті
Өткенге
шолу
№6 есепті
оқыту,талдау
«Құпия сөз»
бекеті
234+241 451+120
213+200
984-512 451-320
321-210
Жаңа сабақ
такырыбы:Жазбаша қосу және
азайту
|
Суреттер
Қима
қағаздар
|
Ортасы 20
минут
|
Аудио жазба
тыңдау
Топпен
есептеу
Оқулықпен
жұмыс
Оқушылар оқулықтағы негізгі
тақырыппен
танысады.
«Өзіңді шыңдай
біл» бекеті
№1 есеп өз
беттерімен жұмыс
«Миға шабуыл»
бекеті
Топтық
жұмыс
1-топ №2 а /Өрнектерді құр
мәнін тап
3-топ №2 ә/
2-бағаны
2-топ №2 ә/
1-бағаны
«Белгісіздер
аралы»
№3 теңдеуді
шешу
«Тапқырлар
аралы»
№4
а
1-топ шартын
ұүрады
2-топ сұрағын
жазады
3топ шешуі жауабын
жазады
«Тынығайық күш
алып »аралы
Сергіту сәті «Кім жылдам»
ойыны
«Жұмбақ тас»
аралы
Жұптық жұмыс
Сәйкестендір
«Амалдар » елінде
№6
1-2-топ
3-4-топ
|
.
|
|
Шығармашылық
тапсырмалар
Дискіден
есептер шығару
|
|
Аяқталуы 20
минут
|
Кел ойнайық
ойыны
Рефлексия
«Жетістік
баспалдағы»
Бағалау
|
|
Үйге тапсырма:
оқу,
|
Саралау – Сіз қосымшакөмек көрсетуді
қалай
жоспарлайсыз?
Сіз
қабілеті жоғары оқушыларға
тапсырманы
күрделендіруді
қалай
жоспарлайсыз?
|
Бағалау -
Оқушылардың
үйренгенін
тексеруді
қалай
жоспарлайсыз?
|
Пəнаралық
байланыс
Қауіпсіздік жəне
еңбекті
қорғау
ережелері
АКТ-мен
байланыс
Құндылықтардағы
байланыс
|
Рефлексия
Сабақ / оқумақсаттары
шынайы
ма?
Бүгін оқушыларне
білді?
Сыныптағы
ахуал
қандай
болды?
Мен жоспарлаған
саралау шаралары
тиімді болды ма?
Мен берілгенуақыт
ішінде
үлгердім бе? Менөз жоспарымақандай
түзетулер
енгіздім жəне
неліктен?
|
|
Қорытынды
бағамдау
Қандай екі нəрсе табысты болды
(оқытуды да, оқуды да
ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нəрсе сабақты
жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да
ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып
немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі
сабағымды
жетілдіруге көмектесетін не
білдім?
|