|
Білім беру ұйымының атауы |
Абай облысы Үржар ауданы Қарақол ауылы «Қарақол орта мектеп-бақшасы» КММ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар. 3С. Жазбаша көбейту және бөлу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Даукенова Раушангуль Токеновна |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
12.03.2024 жыл |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 3 «А» сынып |
Қатысқандар саны:15 |
Қатыспағандар саны: 0 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№126 Жазбаша түрде көбейту және бөлу алгоритмін қолдану. (Ұлы адамдардың білім туралы айтқаны) |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.10 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану; 3.1.2.10 мынадай жағдайларда: 23∙2, 123∙2, 46:2, 246:2 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолданады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау деңгейі |
Білу, түсіну, қолдану, талдау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Ұлттық құндылықтарды құрметтей білуге, жаңаны тануға құштар болу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 2 минут Өткенді пысықтау 3 минут Сабақ тың ортасы 35минут Сергіту сәті 2 минут Топтық жұмыс Жұптық жұмыс Кері байланыс 3 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Додекаэдр» әдісі бойынша ұлы тұлғалардың білім туралы айтқандарымен танысу Үй тапсырмасын сұрау: №5 214 180 293 481 798 383 Өткенді пысықтау Сабаққа кіріспе Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстыру ФС-тапсырма.Жаңа тақырып. ҰЖ. Толық жауапты қажет ететін ашық тапсырмалар. 1-тапсырма . Өрнектің мәнін табыңдар. Сонда мына сөздерді айтқанын білетін боласыңдар. Білім-бұл жойылмайтын байлық. 189*2+145=523-К.Г.Паустовский Артық білім кітапта, Ерінбе оқып көруге. 585:9+478=543-Абай Құнанбаев
2 – тапсырма. «Бәйге» ойыны \топ бойынша, әр топтан 2 оқушыдан шығады\тақтада орындау Есептеп дұрыстығын тексеріңдер. 265*3=795 711:9=79 69*7=483 792:4=198 835:5=167 179*5=895
4 – тапсырма. «Ноутбук» әдісі Тікбұрышты үшбұрыштардың ауданын есептеңдер. S=2*4:2=4см2 S=2*2:2=2см2
Сергіту сәті: «Наурыз» әні /би қимылын жасау 5 – тапсырма. «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі. Есептерді шығарыңдар. А) Шағын автобуста 16 орын бар, бұл жеңіл көліктегі орындарға қарағанда 4 есе артық. Шағын автобус пен жеңіл көлікте барлығы неше орын бар? Ш: 16+16:4=20 Ж: барлығы 20 орын бар. Ә) 7 бумада 35 қойындәптер бар. Осындай 9 бумада қанша қойындәптер бар? Ш: 35:7*9=45 Ж: Осындай 9 бумада 45 қойындәптер бар.
6 – тапсырма. «Сиқырлы қоржын» ойыны 2м4дм7см+6дм3см=310см=31дм=3м1дм 8м4дм9см+1м5дм1см=1000см= 100дм=10м. 9м-35см=865см=865см=8м65см 1сағ-15мин=45мин 2сағ-20мин=100мин=1сағ40мин 3сағ-1сағ5мин=115мин =1сағ55мин
Топтық жұмыс: ауызша
7 – тапсырма. Дұрыс жүретін сағатты тап В-нұсқасы дұрыс сағат а) 1 сағат алдыға кеткен ә)10 минут қалып қойған б)20 минут алда
Үйге тапсырма. 3 – тапсырма. Бағалау Кері байланыс: «Білім қоржыны» арқылы сабаққа кері байланыс жасау
|
Ұлы тұлғалардың білім туралы айтқандарын кезектесіп оқып шығады Үй тапсырмасын айтады Өткенді пысықтайды Жауаптар айтады Әр топ өз өрнегін дәптерге жазады Тапсырманы орындайды Билеп сергиді. Есептейді Тапсырманы орындайды Ұлттық құндылықтарға қатысты суреттерді қоржыннан шаманы табу Кері байланыс жасайды |
ҚБ: «Шапалақ» әдісі Дескриптор
Өрнектің мәнін табады, сөздердің авторын анықтайды
Өрнектердің мәнін есептеп, тексереді
Тікбұрышты үшбұрыштардың ауданын есептейді Дескриптор: «Бас бармақ» әдісі
Дескриптор: «Шапалақ» әдісі
Дұрыс жүретін сағатты табады Кері байланыс |
Смайликтер
тақта слайд Дәптер Дәптер
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Даукенова Раушангуль ТокеновнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Жазбаша түрде көбейту және бөлу алгоритмін қолдану Математика 3 сынып
Тақырып бойынша 28 материал табылды
Жазбаша түрде көбейту және бөлу алгоритмін қолдану Математика 3 сыныпМатериал туралы қысқаша түсінік
Жазбаша түрде көбейту және бөлу алгоритмін қолдану арқылы математикадан оқушылардың дамуына ықпал ету
Материалдың қысқаша нұсқасы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
















