|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|
|||||
|
Бөлім: |
Табиғат физикасы |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|||||
|
Күні: |
|
|
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 34 сабақ. Жазғы демалысты қалай қызықты өткізуге болады? |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.1 «ақпарат көзі» ұғымын және оның зерттеу жүргізудегі маңызын түсіндіру; |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
«ақпарат көзі» ұғымын және оның зерттеу жүргізудегі маңызын түсіндіру; |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы
10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал қалыптастыру Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үй тапсырма Айсұлу анасына тоңазытқышқа жабыстыратын магнит-блокнот сыйлады. Ол оны қалай жасады? Өзіңде блокнот жаса. |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасын Оқиды |
«Сиқырлы пенал» әдісі ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Блокнот жасайды-1б Тапсырманы орындайды-1б |
|
|
||
|
Сабақтың ортасы 25мин |
Жаңа сабақ ФС тапсырма 1-тапсырма Сөзді оқып шық. Бүгінгі сабақ не туралы болады?
Міне, енді аз уақыттан кейін жазғы демалыс басталады. Жыл бойы жаз қызықтарын еске алып жүру үшін оны қалай өткізген жөн? Барлық бала жаңа бір нәрені білуге ұмтылады? |
Ауызша орындайды |
«Сиқырлы пенал» әдісі ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Сұраққа жауап бере отырып,бүгінгі сабақ не туралы екенін айтады-1б Жазғы демалыс туралы айтады-1б |
Суреттер |
|
||
|
|
2-тапсырма Зерттеу жүргізу кезеңдерін қайтала.
Таңдаған тақырыбың бойынша нені біліп,нені нақтылап, анықтағың келеді? Барлығын параққа жаз. Бұл сенің сұрақтарға жауап табуыңа көмектеседі.
Сұрағыңның жауабы қандай болуы мүмкін екендігі туралы ойлан. Бұл –сенің болжамың. Болжам жасаймыз. Сондай болсын делік.
Қандай ақпарат көздері сұрақтарға жауап табуға көмектеседі? Тәжірибеге қандай құралдар мен заттардың қажет екенін анықтап,олардың тізімін жаса. Тәжірибе барысында қауіпсіздік ережелерін есіңнен шығарма!
Бұл-жұмыстың ең күрделі кезеңі. Жинаған ақпараттан қажетті мәліметті таңдау-басты міндет. Пиктограмма, қысқа хат, кесте және схемаларды пайдалан. Өзіңнің алдын ала жасаған болжамың дұрыс болды ма? Талқыға сал,қорытынды жаса, бір шешімге кел.
Не жасап, қандай нәтижеге жеткеніңді көрсететін көрнекі түрдегі плакат жасауыңа, фотосурет немесе шағын фильм де түсіруіңе болады.
Зерттеудің қалай өткенін жаз. Жұмыс барысында өзіңді не үшін және қандай әрекеттерің үшін мақтар едің? Қандай қиындықтарға кездескенің туралы ойлан. Егер зерттеу жұмыстарың дәл жоспарлағаныңдай өтпесе,уақыт босқа кетті деген сөз емес. Өз қателіктеріңнен қорытынды шығар. Егер осы зерттеуді қайтадан жүргізсең, қандай өзгерістер жасар едің? |
Ауызша қайталайды |
«Сиқырлы пенал» әдісі ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Зерттеу кезеңдерін айтады-1б |
Оқулық |
|
||
|
|
ЕҚБ 3-тапсырма Тәжірибе жүргізіп, құмырсқалардың тіршілігі туралы мәлімет жина. |
Тәжірибе жасайды |
«Сиқырлы пенал» әдісі ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Тәжірибе жасайды-1б Құмырсқаның тіршілігі туралы мәлімет жинайды-2 б |
Құмырс-қа суреттері Интер-нет көзі |
|
||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
Үйге тапсырма Жаздағы жәндіктерге тәжірибе жаса. Кері байланыс
|
Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
«Сиқырлы пенал» әдісі ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Жәндіктерге тәжірибе жаасайды-1б |
Байла-ныс парақта-ры |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жазғы демалысты қалай қызықты өткізуге болады?
Жазғы демалысты қалай қызықты өткізуге болады?
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|
|||||
|
Бөлім: |
Табиғат физикасы |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|||||
|
Күні: |
|
|
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 34 сабақ. Жазғы демалысты қалай қызықты өткізуге болады? |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.1 «ақпарат көзі» ұғымын және оның зерттеу жүргізудегі маңызын түсіндіру; |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
«ақпарат көзі» ұғымын және оның зерттеу жүргізудегі маңызын түсіндіру; |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы
10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал қалыптастыру Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үй тапсырма Айсұлу анасына тоңазытқышқа жабыстыратын магнит-блокнот сыйлады. Ол оны қалай жасады? Өзіңде блокнот жаса. |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасын Оқиды |
«Сиқырлы пенал» әдісі ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Блокнот жасайды-1б Тапсырманы орындайды-1б |
|
|
||
|
Сабақтың ортасы 25мин |
Жаңа сабақ ФС тапсырма 1-тапсырма Сөзді оқып шық. Бүгінгі сабақ не туралы болады?
Міне, енді аз уақыттан кейін жазғы демалыс басталады. Жыл бойы жаз қызықтарын еске алып жүру үшін оны қалай өткізген жөн? Барлық бала жаңа бір нәрені білуге ұмтылады? |
Ауызша орындайды |
«Сиқырлы пенал» әдісі ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Сұраққа жауап бере отырып,бүгінгі сабақ не туралы екенін айтады-1б Жазғы демалыс туралы айтады-1б |
Суреттер |
|
||
|
|
2-тапсырма Зерттеу жүргізу кезеңдерін қайтала.
Таңдаған тақырыбың бойынша нені біліп,нені нақтылап, анықтағың келеді? Барлығын параққа жаз. Бұл сенің сұрақтарға жауап табуыңа көмектеседі.
Сұрағыңның жауабы қандай болуы мүмкін екендігі туралы ойлан. Бұл –сенің болжамың. Болжам жасаймыз. Сондай болсын делік.
Қандай ақпарат көздері сұрақтарға жауап табуға көмектеседі? Тәжірибеге қандай құралдар мен заттардың қажет екенін анықтап,олардың тізімін жаса. Тәжірибе барысында қауіпсіздік ережелерін есіңнен шығарма!
Бұл-жұмыстың ең күрделі кезеңі. Жинаған ақпараттан қажетті мәліметті таңдау-басты міндет. Пиктограмма, қысқа хат, кесте және схемаларды пайдалан. Өзіңнің алдын ала жасаған болжамың дұрыс болды ма? Талқыға сал,қорытынды жаса, бір шешімге кел.
Не жасап, қандай нәтижеге жеткеніңді көрсететін көрнекі түрдегі плакат жасауыңа, фотосурет немесе шағын фильм де түсіруіңе болады.
Зерттеудің қалай өткенін жаз. Жұмыс барысында өзіңді не үшін және қандай әрекеттерің үшін мақтар едің? Қандай қиындықтарға кездескенің туралы ойлан. Егер зерттеу жұмыстарың дәл жоспарлағаныңдай өтпесе,уақыт босқа кетті деген сөз емес. Өз қателіктеріңнен қорытынды шығар. Егер осы зерттеуді қайтадан жүргізсең, қандай өзгерістер жасар едің? |
Ауызша қайталайды |
«Сиқырлы пенал» әдісі ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Зерттеу кезеңдерін айтады-1б |
Оқулық |
|
||
|
|
ЕҚБ 3-тапсырма Тәжірибе жүргізіп, құмырсқалардың тіршілігі туралы мәлімет жина. |
Тәжірибе жасайды |
«Сиқырлы пенал» әдісі ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Тәжірибе жасайды-1б Құмырсқаның тіршілігі туралы мәлімет жинайды-2 б |
Құмырс-қа суреттері Интер-нет көзі |
|
||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
Үйге тапсырма Жаздағы жәндіктерге тәжірибе жаса. Кері байланыс
|
Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
«Сиқырлы пенал» әдісі ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Жәндіктерге тәжірибе жаасайды-1б |
Байла-ныс парақта-ры |
|
||
шағым қалдыра аласыз















