Оқу қызметін ұйымдастырудың технологиялық картасы
Күні, айы, жылы
Білім беру саласы: «Таным »
Бөлімі: Экология
Тақырыбы: Жазғы табиғатты бақылау.
Мақсаты:Балалардың табиғат туралы түсініктерін тереңдету. Туған жерге деген сүйіспеншіліктерін арттыру. Табиғатты аялауға тәрбиелеу.
Көрнекілік: табиғаттын суреттері және слайд.
Әдіс тәсілдер:түсіндіру, сұрақ-жауап,жұмбақтар шешу.
|
Әрекет кезеңдері
|
Тәрбиешінің іс -әрекеті |
Балалардың іс –әрекет |
|
Ұйымдастырушы-оятушылық кезеңі
|
-Ұйымдастыру кезеңі. -Шаттық шенбері. -Өткен сабақты естеріне түсіру. Жаңа тақырыппен танысу.Сабақтын барысы: Балалар ,бүгін біз сендермен саяхатқа шығамыз,табиғатқа. |
Балалар дөңгелене шаттық шеңберін жасап, бір-бірлеріне көтерінкі көңіл күй сыйлайды. Өткен сабақты естеріне түсіріп.сұрақтарға жауап береді.
Балалар тәрбиешіні мұқият тындайды. |
|
Ұйымдастырушы ізденушілік кезеңі |
Өйткені біздің бүгінгі өтетін тақырыбымыз жазғы табиғатты бақылау. Қазір біз серуендеп жүріп,жазда қандай өзгерістер болатының бақылаймыз.Ал,енді көздерінді жұмындар,( осы кезде үн таспадан табиғат құбылыстарының дыбыстары естіледі.Күннің күркірегені,жаңбырдың жауғаны,құстардың дауысы,т.б.).Балалар көздерін ашып,ары қарай слайдқа назар салады.Ондағы құрт-құмырсқа,жәндіктердің жер астынан жарылып шығып,жатқаның көріп тамашалаайды.Жазда табиғаттын сондай әсем болатының өзгеше қалыпта болатының көрді. |
Балалардың назары слайдта. Олар слайд арқылы жазғы табиғатты бақылады. Сұрақтарға жауап берді. -Табиғат аясында. -Күнді,гүлдерді,көбелектерді. -Құстардың, судың,жануарлардың,дыбыстары естілді.
--Балалар сұрақтарға жауап беріп,әрі тәрбиешіні мұқият тындай отырды. Сондай-ақ балалар табиғатты қорғауға,аялай білу керектігің білді. Табиғат адамдардың ортақ үйі екенің,Табиғат-Анаға қамқор болатындарың айтып бере алды. Балалар тақырыпқа байланысты сергіту сәтін жасады.Жазда табиғат өте өзгеше болатының бақылай қарай алды. Балаларға сабақ қатты ұнады. |
|
Рефлекстік түзету кезеңі
Қорытындылау
Өзін-өзі бағалау |
Сұрақтар қою: -Серуен-саяхат сендерге ұнады ма? -Нелерді көрдіндер? -Жазғы табиғат қандай екен? Сабақты қорытындылап, жақсы қатысқан балаларды мақтау. Үйге ата-аналарымен бірлесе жазғы табиғаттың суретін салып келу. |
-Жәндіктердің топырақ астынан шығатының,көбелектер мен инеліктердің сондай көп болуын,даланың ерекше ,адамдардың жеңіл киім киюлерің,-деп жауап бере алды. Балалар берілген тапсырманы ата-аналарымен орындап келуге келісті. . |
Меңгерген дағдылары мен іскерліктері.Табиғатты аялауға,қамқор болуларың
Тәрбиешінің тегі;
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Жазғы табиғатты бақылау"
"Жазғы табиғатты бақылау"
Оқу қызметін ұйымдастырудың технологиялық картасы
Күні, айы, жылы
Білім беру саласы: «Таным »
Бөлімі: Экология
Тақырыбы: Жазғы табиғатты бақылау.
Мақсаты:Балалардың табиғат туралы түсініктерін тереңдету. Туған жерге деген сүйіспеншіліктерін арттыру. Табиғатты аялауға тәрбиелеу.
Көрнекілік: табиғаттын суреттері және слайд.
Әдіс тәсілдер:түсіндіру, сұрақ-жауап,жұмбақтар шешу.
|
Әрекет кезеңдері
|
Тәрбиешінің іс -әрекеті |
Балалардың іс –әрекет |
|
Ұйымдастырушы-оятушылық кезеңі
|
-Ұйымдастыру кезеңі. -Шаттық шенбері. -Өткен сабақты естеріне түсіру. Жаңа тақырыппен танысу.Сабақтын барысы: Балалар ,бүгін біз сендермен саяхатқа шығамыз,табиғатқа. |
Балалар дөңгелене шаттық шеңберін жасап, бір-бірлеріне көтерінкі көңіл күй сыйлайды. Өткен сабақты естеріне түсіріп.сұрақтарға жауап береді.
Балалар тәрбиешіні мұқият тындайды. |
|
Ұйымдастырушы ізденушілік кезеңі |
Өйткені біздің бүгінгі өтетін тақырыбымыз жазғы табиғатты бақылау. Қазір біз серуендеп жүріп,жазда қандай өзгерістер болатының бақылаймыз.Ал,енді көздерінді жұмындар,( осы кезде үн таспадан табиғат құбылыстарының дыбыстары естіледі.Күннің күркірегені,жаңбырдың жауғаны,құстардың дауысы,т.б.).Балалар көздерін ашып,ары қарай слайдқа назар салады.Ондағы құрт-құмырсқа,жәндіктердің жер астынан жарылып шығып,жатқаның көріп тамашалаайды.Жазда табиғаттын сондай әсем болатының өзгеше қалыпта болатының көрді. |
Балалардың назары слайдта. Олар слайд арқылы жазғы табиғатты бақылады. Сұрақтарға жауап берді. -Табиғат аясында. -Күнді,гүлдерді,көбелектерді. -Құстардың, судың,жануарлардың,дыбыстары естілді.
--Балалар сұрақтарға жауап беріп,әрі тәрбиешіні мұқият тындай отырды. Сондай-ақ балалар табиғатты қорғауға,аялай білу керектігің білді. Табиғат адамдардың ортақ үйі екенің,Табиғат-Анаға қамқор болатындарың айтып бере алды. Балалар тақырыпқа байланысты сергіту сәтін жасады.Жазда табиғат өте өзгеше болатының бақылай қарай алды. Балаларға сабақ қатты ұнады. |
|
Рефлекстік түзету кезеңі
Қорытындылау
Өзін-өзі бағалау |
Сұрақтар қою: -Серуен-саяхат сендерге ұнады ма? -Нелерді көрдіндер? -Жазғы табиғат қандай екен? Сабақты қорытындылап, жақсы қатысқан балаларды мақтау. Үйге ата-аналарымен бірлесе жазғы табиғаттың суретін салып келу. |
-Жәндіктердің топырақ астынан шығатының,көбелектер мен инеліктердің сондай көп болуын,даланың ерекше ,адамдардың жеңіл киім киюлерің,-деп жауап бере алды. Балалар берілген тапсырманы ата-аналарымен орындап келуге келісті. . |
Меңгерген дағдылары мен іскерліктері.Табиғатты аялауға,қамқор болуларың
Тәрбиешінің тегі;
шағым қалдыра аласыз













