|
Бөлім |
Қоршаған орта |
||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жазғытұры А.Құнанбайұлы «Жазғытұры» Жердің сұлулығы «Жердің сұлулығы» |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.7.1 – мұғалімнің көмегімен шығармадағы көркемдегіш құралдарды (теңеу, кейіптеу) табу. 2.3.3.1 – шығармашылық жұмысын мұғалімнің көмегімен сурет, каллиграмма, аппликация, фотосуреттер арқылы ұсыну. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
мұғалімнің көмегімен шығармадағы көркемдегіш құралдарды табу. |
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны «Ой қозғау» әдісі Абай Құнанбаев туралы мәлімет ұсыну Абайдың қандай өлеңдерін білесіңдер? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Өлеңдегі көркем сөздердің мағынасын түсінесің Көркемсөздерді қолданасың |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Ақпаратпен танысады Абайдың өлеңдерін айтады |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
А.Құнан Баевтың өмірі мен еңбегі А4 |
|
|
Сабақ тың ортасы 11 мин |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Өлеңді оқы. Түсініксіз сөздердің мағынасын біліп ал. «Дауыстап ойлау» әдісі -Өлең не туралы? -Өлеңде қандай жыл мезгілі суреттелген? -Ақын табиғаттағы өзгерістер туралы не дейді?
ЕББҚ Өлең не туралы? Талқылау сұрақтары: 1.Өлеңде жануарлар қалай суреттелген? |
1. өлеңнің мазмұнын әңгімелейді 2.түсініксіз сөздердің мағынасын ашады 3.өлеңде суреттелген жыл мезгілін айтады 4.ақынның табиғаттағы өзгерістер туралы айтқанын әңгімелейді
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -өлеңнің негізгі ойын анықтайды (1б) -өлеңде суреттелген жыл мезгілін айтады(1б) -ақынның табиғаттағы өзгерістер туралы айтқанын әңгімелейді(1б) ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
Оқулық 77 –бет |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Мен саған, сен маған» әдісі Суреттегі жыл мезгілін сипаттап айт. Жазғытұры өлеңіндегі ақын қолданған көркемсөздерді бос орындарға жаз. ЕББҚ Суреттегі жыл мезгілін сипаттауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Жазғытұры деген қай жыл мезгілі? |
1. суреттегі жыл мезгілін сипаттайды 2.көркемсөздерді орынды қолданады Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -суреттегі жыл мезгілін сипаттайды(1б) -көркемсөздерді орынды қолданады(1б) -бос орындарға тиісті көркемсөзді жазады-1б ЕББҚ Дескриптор: -жыл мезгілін сипаттайды Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық 3-тапсырма 78-бет Таратпа қалам Бейнежазба |
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Ұжымдық жұмыс «Суреттер сөйлейді» әдісі Мәтінді оқы. Қандай сурет ұсынатыныңды айт. ЕББҚ Мәтін не туралы? Талқылау сұрақтары: 1.Ғарышкерді Жердің қандай келбеті таңғалдырды деп ойлайсың? |
Мәтінді оқып, негізгі ойын анықтайды
Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: - мәтіннің негізгі ойын анықтайды(1б) -ғарыштан қарағандағы жердің суретін салады(1б) -ғарышкердің таң қалғанының себебін айтады(1б)
ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
Оқулық 80-бет |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Рефлексия «Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек. Үйге тапсырма Ғарыштан қарағандағы Жер көрінісінің суретін сал. |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жазғытұрым А.Құнанбай ҚМЖ 2 сынып әдебиет
Жазғытұрым А.Құнанбай ҚМЖ 2 сынып әдебиет
|
Бөлім |
Қоршаған орта |
||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жазғытұры А.Құнанбайұлы «Жазғытұры» Жердің сұлулығы «Жердің сұлулығы» |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.7.1 – мұғалімнің көмегімен шығармадағы көркемдегіш құралдарды (теңеу, кейіптеу) табу. 2.3.3.1 – шығармашылық жұмысын мұғалімнің көмегімен сурет, каллиграмма, аппликация, фотосуреттер арқылы ұсыну. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
мұғалімнің көмегімен шығармадағы көркемдегіш құралдарды табу. |
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны «Ой қозғау» әдісі Абай Құнанбаев туралы мәлімет ұсыну Абайдың қандай өлеңдерін білесіңдер? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Өлеңдегі көркем сөздердің мағынасын түсінесің Көркемсөздерді қолданасың |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Ақпаратпен танысады Абайдың өлеңдерін айтады |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
А.Құнан Баевтың өмірі мен еңбегі А4 |
|
|
Сабақ тың ортасы 11 мин |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Өлеңді оқы. Түсініксіз сөздердің мағынасын біліп ал. «Дауыстап ойлау» әдісі -Өлең не туралы? -Өлеңде қандай жыл мезгілі суреттелген? -Ақын табиғаттағы өзгерістер туралы не дейді?
ЕББҚ Өлең не туралы? Талқылау сұрақтары: 1.Өлеңде жануарлар қалай суреттелген? |
1. өлеңнің мазмұнын әңгімелейді 2.түсініксіз сөздердің мағынасын ашады 3.өлеңде суреттелген жыл мезгілін айтады 4.ақынның табиғаттағы өзгерістер туралы айтқанын әңгімелейді
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -өлеңнің негізгі ойын анықтайды (1б) -өлеңде суреттелген жыл мезгілін айтады(1б) -ақынның табиғаттағы өзгерістер туралы айтқанын әңгімелейді(1б) ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
Оқулық 77 –бет |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Мен саған, сен маған» әдісі Суреттегі жыл мезгілін сипаттап айт. Жазғытұры өлеңіндегі ақын қолданған көркемсөздерді бос орындарға жаз. ЕББҚ Суреттегі жыл мезгілін сипаттауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Жазғытұры деген қай жыл мезгілі? |
1. суреттегі жыл мезгілін сипаттайды 2.көркемсөздерді орынды қолданады Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -суреттегі жыл мезгілін сипаттайды(1б) -көркемсөздерді орынды қолданады(1б) -бос орындарға тиісті көркемсөзді жазады-1б ЕББҚ Дескриптор: -жыл мезгілін сипаттайды Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық 3-тапсырма 78-бет Таратпа қалам Бейнежазба |
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Ұжымдық жұмыс «Суреттер сөйлейді» әдісі Мәтінді оқы. Қандай сурет ұсынатыныңды айт. ЕББҚ Мәтін не туралы? Талқылау сұрақтары: 1.Ғарышкерді Жердің қандай келбеті таңғалдырды деп ойлайсың? |
Мәтінді оқып, негізгі ойын анықтайды
Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: - мәтіннің негізгі ойын анықтайды(1б) -ғарыштан қарағандағы жердің суретін салады(1б) -ғарышкердің таң қалғанының себебін айтады(1б)
ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
Оқулық 80-бет |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Рефлексия «Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек. Үйге тапсырма Ғарыштан қарағандағы Жер көрінісінің суретін сал. |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
шағым қалдыра аласыз













