|
Бөлім |
Саяхат |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жазық фигуралардың модельдерін бөліктерге бөлу. Олардан композициялар құрастыру |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.3.2.3. Жазық фигуралардың модельдерін бөлу және олардан композиция құрастыру. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жазық фигураларды бөліктерге бөлу, олардан түрлі композициялар құрастыру
|
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру №7, 111 бет Тапсырманы орында «Кім жылдам?» әдісі Күшікке үйшігіне жету үшін ең қысқа жолды табуға көмектес Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Жазық фигураларды бөліктерге бөліп, олардан түрлі композициялар құрастыруды үйренесің |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Күшікке үйшігіне жету үшін ең қысқа жолды табуға көмектеседі |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Таратпа қаламсап |
|
|
Сабақтың ортасы 11 мин |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Құрастыр» әдісі Торкөз қағаздан екі фигура қиып ал. Олардан тіктөртбұрыш құрастыр. ЕББҚ Фигуралар қиып алуда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тіктөртбұрыш құрастыруда қандай қиындықтар болды? |
1. екі фигура қиып алады 2.тіктөртбұрыш құрастырады 3. жұмысын түсіндіреді
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -екі фигура қиып алады(1б) - тіктөртбұрыш құрастырады(1б) -жұмысын түсіндіреді(1б)
ЕББҚ: Дескриптор: -фигуралар қияды |
Оқулық №1, 112-бет Торкөз бет Қарын даш, қайшы желім |
|
|
12 мин Сергі ту сәті 2 минут |
2- тапсырма Топтық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі 1- топ «Бақыт жалаулары» Суретте бейнеленген фигураларды ата. 2 –топ «Арман жалаулары» 2- тапсырмадағы үлкен шаршының бөліктерінен құстың, балықтың бейнесін құрастыр. 3-топ «Қуаныш жалаулары» Суретке қара. Қандай 4 фигурадан шаршы құрастыруға болады?
ЕББҚ Тапсырмаларды орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.шаршы қандай фигура? |
1. шаршының санын анықтайды 2.ұшбұрыштың санын анықтайды 3.тіктөртбұрыштың санын анықтайды 4.үлкен шаршының неше бөлікке бөлінгенін анықтайды
1. фигураларды атайды 2.құстың бейнесін құрастырады 3.балықтың бейнесін құрастырады 4.жұмыстарын қорғайды
1. суреттегі фигураларды атайды 2.шаршы құрастыруға болатын фигураларды атайды 3.себебін түсіндіреді 4.қорытынды шығарады Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -шаршының санын анықтайды(1б) -ұшбұрыштың санын анықтайды(1б) -тіктөртбұрыштың санын анықтайды(1б) -үлкен шаршының неше бөлікке бөлінгенін анықтайды(1б) Дескриптор: -фигураларды атайды(1б) -құстың бейнесін құрастырады(1б) -балықтың бейнесін құрастырады(1б) -жұмыстарын қорғайды(1б)
Дескриптор: -суреттегі фигураларды атайды(1б) -шаршы құрастыруға болатын фигураларды атайды(1б) -себебін түсіндіреді(1б) -қорытынды шығарады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық №2,3,5 112,113-бет Ламинат маркер |
|
|
8 мин
|
3 – тапсырма Жұптық жұмыс «Кім жылдам?» әдісі Есепте 27 : 3 +65 = 9 + 65 = 74 82 + 16 : 4 = 82 + 4 = 86 (97 – 52) : 5 = 45 : 5 = 9 73 – 20 * 3 =73 – 60 = 13 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Өрнектің мәнін есептегенде алдымен қай амалдар орындалады? |
1. өрнектер құрастырады, мәнін есептейді
Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -өрнектер құрастырады(1б) -жақшалы өрнектің мәнін есептейді (1б) - жақшасыз өрнектің мәнін есептейді (1б) ЕББҚ Дескриптор: -амалдарды орындайды |
Оқулық №6,113-бет Дәптер қаламсап |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Рефлексия «Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек.
Үйге тапсырма №7, 113 бет |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
Ой қозғау
|
|
|
|
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жазық фигуралардың модельдерін бөлікке бөлу. ҚМЖ 2-сынып
Жазық фигуралардың модельдерін бөлікке бөлу. ҚМЖ 2-сынып
|
Бөлім |
Саяхат |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жазық фигуралардың модельдерін бөліктерге бөлу. Олардан композициялар құрастыру |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.3.2.3. Жазық фигуралардың модельдерін бөлу және олардан композиция құрастыру. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жазық фигураларды бөліктерге бөлу, олардан түрлі композициялар құрастыру
|
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру №7, 111 бет Тапсырманы орында «Кім жылдам?» әдісі Күшікке үйшігіне жету үшін ең қысқа жолды табуға көмектес Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Жазық фигураларды бөліктерге бөліп, олардан түрлі композициялар құрастыруды үйренесің |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Күшікке үйшігіне жету үшін ең қысқа жолды табуға көмектеседі |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Таратпа қаламсап |
|
|
Сабақтың ортасы 11 мин |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Құрастыр» әдісі Торкөз қағаздан екі фигура қиып ал. Олардан тіктөртбұрыш құрастыр. ЕББҚ Фигуралар қиып алуда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тіктөртбұрыш құрастыруда қандай қиындықтар болды? |
1. екі фигура қиып алады 2.тіктөртбұрыш құрастырады 3. жұмысын түсіндіреді
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -екі фигура қиып алады(1б) - тіктөртбұрыш құрастырады(1б) -жұмысын түсіндіреді(1б)
ЕББҚ: Дескриптор: -фигуралар қияды |
Оқулық №1, 112-бет Торкөз бет Қарын даш, қайшы желім |
|
|
12 мин Сергі ту сәті 2 минут |
2- тапсырма Топтық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі 1- топ «Бақыт жалаулары» Суретте бейнеленген фигураларды ата. 2 –топ «Арман жалаулары» 2- тапсырмадағы үлкен шаршының бөліктерінен құстың, балықтың бейнесін құрастыр. 3-топ «Қуаныш жалаулары» Суретке қара. Қандай 4 фигурадан шаршы құрастыруға болады?
ЕББҚ Тапсырмаларды орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.шаршы қандай фигура? |
1. шаршының санын анықтайды 2.ұшбұрыштың санын анықтайды 3.тіктөртбұрыштың санын анықтайды 4.үлкен шаршының неше бөлікке бөлінгенін анықтайды
1. фигураларды атайды 2.құстың бейнесін құрастырады 3.балықтың бейнесін құрастырады 4.жұмыстарын қорғайды
1. суреттегі фигураларды атайды 2.шаршы құрастыруға болатын фигураларды атайды 3.себебін түсіндіреді 4.қорытынды шығарады Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -шаршының санын анықтайды(1б) -ұшбұрыштың санын анықтайды(1б) -тіктөртбұрыштың санын анықтайды(1б) -үлкен шаршының неше бөлікке бөлінгенін анықтайды(1б) Дескриптор: -фигураларды атайды(1б) -құстың бейнесін құрастырады(1б) -балықтың бейнесін құрастырады(1б) -жұмыстарын қорғайды(1б)
Дескриптор: -суреттегі фигураларды атайды(1б) -шаршы құрастыруға болатын фигураларды атайды(1б) -себебін түсіндіреді(1б) -қорытынды шығарады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық №2,3,5 112,113-бет Ламинат маркер |
|
|
8 мин
|
3 – тапсырма Жұптық жұмыс «Кім жылдам?» әдісі Есепте 27 : 3 +65 = 9 + 65 = 74 82 + 16 : 4 = 82 + 4 = 86 (97 – 52) : 5 = 45 : 5 = 9 73 – 20 * 3 =73 – 60 = 13 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Өрнектің мәнін есептегенде алдымен қай амалдар орындалады? |
1. өрнектер құрастырады, мәнін есептейді
Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -өрнектер құрастырады(1б) -жақшалы өрнектің мәнін есептейді (1б) - жақшасыз өрнектің мәнін есептейді (1б) ЕББҚ Дескриптор: -амалдарды орындайды |
Оқулық №6,113-бет Дәптер қаламсап |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Рефлексия «Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек.
Үйге тапсырма №7, 113 бет |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
Ой қозғау
|
|
|
|
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз














