|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|
|||||
|
Бөлім: |
Саяхат |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|||||
|
Күні: |
|
|
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№120 сабақ. Жазық фигуралардың модельдерін бөліктерге бөлу. Олардан композиция құрастыру. |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.3.2.3 жазық фигуралардың модельдерін бөлу және олардан
композиция құрастыру; 2.3.1.5 берілген периметрі бойынша торкөзді қағазға жазық фигуралар салу, олардың пішіндері өзгеруіне қарай периметрдің қалай өзгеретінін түсіндіру |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
жазық фигуралардың
модельдерін бөлу және олардан композиция
құрастырады; |
|
|||||
|
Құндылықтар |
Талап: жаңаны тануға,білуге құштар болу |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал қалыптастыру Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасы Кесінді сыз. Оны латын әріптерімен белгіле |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасын Оқиды |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Кесінді сызады-1б Латын әріптерімен белгілейді-1б |
|
|
||
|
Сабақтың ортасы 25мин |
Жаңа сабақ ФС тапсырма 1-тапсырма Практикалық жұмыс Торкөз қағаздан суреттегідей екі фигура қиып ал. Олардан тіктөртбұрыш құрастыр. |
Фигура құрастырады |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Фигура құрастырады-1б |
|
|
||
|
|
2-тапсырма Зерттеу айдары Суретте бейнеленген фигураларды ата. Неше шаршы,үшбұрыш,және төртбұрыш (шаршы емес) бар? |
Сұраққа жауап береді |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: жазық фигу- ралардың модельдерін бөледі-1б |
|
|
||
|
|
ЕБҚ 3-тапсырма «Танграм» ойыны Партадағы фигура бөліктерінен құстың, балықтың бейнесіне ұқсайтын композиция құрастыр. |
Композиция құрастырады |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Фигура бөліктерінен композиция құрайды-1б |
|
|
||
|
|
4-тапсырма Қабырғалары 3см,2 см болатын тіктөртбұрыш сыз. Оны бірдей 3 тіктөртбұрышқа бөл. Біреуін жасыл түске боя. Екінші тіктөртбұрышты бірдей 2 шаршыға бөл. Шаршаларды қызыл және көк түспен боя. Екінші тіктөртбұрышты бірдей 2 үшбұрышқа бөл. Оларды сары және қызғылт түспен боя. |
Жазық фигуралардан компоци |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор:
жазық фигуралар-дың
модельдерін бөлу және олардан композиция
құрастыру; |
Оқулық
|
|
||
|
|
ЕБҚ және ЕҚБ 5-тапсырма Суретке қара. Қандай 4 фигурадан шаршы құрастыруға болады?
|
Фигураалар-дан шаршы құрастырады |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Фигураалардан шаршы құрастырады-1б |
Фигура суреттері |
|
||
|
|
6-тапсырма 27/3+65=9+65=74 82+16/4=82+4=86 (97-52)/5=45/5=9 73-20*3=73-60=13 8-тапсырма Жер-қазына |
Амалдарды орындайды Фигуралардан сөз құрайды |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Амалдарды орындайды-1б ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Мағынасын түсіндіреді-1б |
Оқулық |
|
||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
Үйге тапсырма 7-тапсырма Торкөз қағаздан төмендегідей фигура қиып ал. Осы фигуралардан кеменің және үйдің бейнесіне ұқсайтын композиция құрастыр. Кері байланыс
|
Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Фигуралардан композиция құрастырады-1б |
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жазық фигуралардың модельдерін бөліктерге бөлу. Олардан композиция құрастыру.
Жазық фигуралардың модельдерін бөліктерге бөлу. Олардан композиция құрастыру.
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|
|||||
|
Бөлім: |
Саяхат |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|||||
|
Күні: |
|
|
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№120 сабақ. Жазық фигуралардың модельдерін бөліктерге бөлу. Олардан композиция құрастыру. |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.3.2.3 жазық фигуралардың модельдерін бөлу және олардан
композиция құрастыру; 2.3.1.5 берілген периметрі бойынша торкөзді қағазға жазық фигуралар салу, олардың пішіндері өзгеруіне қарай периметрдің қалай өзгеретінін түсіндіру |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
жазық фигуралардың
модельдерін бөлу және олардан композиция
құрастырады; |
|
|||||
|
Құндылықтар |
Талап: жаңаны тануға,білуге құштар болу |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал қалыптастыру Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасы Кесінді сыз. Оны латын әріптерімен белгіле |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасын Оқиды |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Кесінді сызады-1б Латын әріптерімен белгілейді-1б |
|
|
||
|
Сабақтың ортасы 25мин |
Жаңа сабақ ФС тапсырма 1-тапсырма Практикалық жұмыс Торкөз қағаздан суреттегідей екі фигура қиып ал. Олардан тіктөртбұрыш құрастыр. |
Фигура құрастырады |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Фигура құрастырады-1б |
|
|
||
|
|
2-тапсырма Зерттеу айдары Суретте бейнеленген фигураларды ата. Неше шаршы,үшбұрыш,және төртбұрыш (шаршы емес) бар? |
Сұраққа жауап береді |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: жазық фигу- ралардың модельдерін бөледі-1б |
|
|
||
|
|
ЕБҚ 3-тапсырма «Танграм» ойыны Партадағы фигура бөліктерінен құстың, балықтың бейнесіне ұқсайтын композиция құрастыр. |
Композиция құрастырады |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Фигура бөліктерінен композиция құрайды-1б |
|
|
||
|
|
4-тапсырма Қабырғалары 3см,2 см болатын тіктөртбұрыш сыз. Оны бірдей 3 тіктөртбұрышқа бөл. Біреуін жасыл түске боя. Екінші тіктөртбұрышты бірдей 2 шаршыға бөл. Шаршаларды қызыл және көк түспен боя. Екінші тіктөртбұрышты бірдей 2 үшбұрышқа бөл. Оларды сары және қызғылт түспен боя. |
Жазық фигуралардан компоци |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор:
жазық фигуралар-дың
модельдерін бөлу және олардан композиция
құрастыру; |
Оқулық
|
|
||
|
|
ЕБҚ және ЕҚБ 5-тапсырма Суретке қара. Қандай 4 фигурадан шаршы құрастыруға болады?
|
Фигураалар-дан шаршы құрастырады |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Фигураалардан шаршы құрастырады-1б |
Фигура суреттері |
|
||
|
|
6-тапсырма 27/3+65=9+65=74 82+16/4=82+4=86 (97-52)/5=45/5=9 73-20*3=73-60=13 8-тапсырма Жер-қазына |
Амалдарды орындайды Фигуралардан сөз құрайды |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Амалдарды орындайды-1б ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Мағынасын түсіндіреді-1б |
Оқулық |
|
||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
Үйге тапсырма 7-тапсырма Торкөз қағаздан төмендегідей фигура қиып ал. Осы фигуралардан кеменің және үйдің бейнесіне ұқсайтын композиция құрастыр. Кері байланыс
|
Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Фигуралардан композиция құрастырады-1б |
|
|
||
шағым қалдыра аласыз



















